Kolejna afera alkoholowa. Młodzi piłkarze usunięci (akt.)

Piłkarze rezerw Lecha Poznań, Filip Wolski i Oskar Tomczyk są zamieszani w aferę alkoholową mającą miejsce w reprezentacji Polski U-17 szykującej się do startu na Mistrzostwach Świata. W poniedziałek, 6 listopada Polski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat w tej sprawie.
Filip Wolski i Oskar Tomczyk z akademii Lecha Poznań, a także Jan Łąbędzki (ŁKS Łódź) oraz Filip Rózga (Cracovia Kraków) w trybie natychmiastowym opuszczają obóz kadry Polski do lat 17. Cała czwórka piłkarzy miała być pod wpływem alkoholu. Poniżej treść krótkiego komunikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikowanego dziś po godzinie 7:00.

null

Oświadczenie w sprawie wychowanków Kolejorza wydał także klub, który zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji.

„W Lechu Poznań absolutnie nie ma zgody na zachowania niegodne reprezentanta kraju i zawodnika Kolejorza. Nie takie są nasze wartości klubowe. W naszej Akademii, która uchodzi za wzorową w tej części Europy, staramy się nie tylko wychowywać świetnych piłkarzy, którzy później debiutują w dorosłej reprezentacji Polski, ale również dobrych ludzi. Dlatego z całą stanowczością potępiamy niesportowe zachowanie, jakie było udziałem dwóch naszych piłkarzy.

Czekamy na powrót tych graczy do Polski, ale już dziś zapowiadamy wyciągnięcie wobec nich surowych konsekwencji.”

Piłkarska reprezentacja Polski U-17 od tygodnia przebywa w Indonezji, gdzie przygotowuje się do Mistrzostw Świata. W niedzielę biało-czerwoni zremisowali kontrolnie z USA 2:2. W pierwszej połowie grali Michał Gurgul i Igor Brzyski, na drugą połowę wyszli Filip Wolski oraz Oskar Tomczyk.

Podopieczni Marcina Włodarskiego w sobotę, 11 listopada zmierzą się Japonią, dnia 14 listopada zagrają z Senegalem, a na koniec fazy grupowej 17 listopada podejmą Argentynę. Wszystkie 3 spotkania biało-czerwonych rozpoczną się o godzinie 10:00. Mundial U-17 w Indonezji potrwa od 10 listopada do 2 grudnia.

Afera alkoholowa w Lechu Poznań to niestety nic nowego. Ostatnie miesiące przyniosły dwie inne podobne afery. Jesienią 2021 roku Nika Kvekveskiri będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję w centrum Poznania, natomiast rok temu obrońca drugoligowych rezerw, Mikołaj Tudruj został usunięty z obozu kadry Polski U-17, gdyż w jego szafce znaleziono butelki po alkoholu.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

68 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Brawo gówniarze. Celebrytami już jesteście. Zostaliście nimi wcześniej niż grojkami. 🙂 Jeszcze długo nie bedziecie dorosłymi. Dzieci w krótkich portkach. Brawo za decyzje. Teraz ciekawy jestem ilu befzie ich bronić…

 2. marcinos pisze:

  Co za idioci. Jedyne pocieszenie jest takie, że Gurgul i Brzydki nie wzięli udziału w tym chlaniu. Ci goście poświęcili wiele dla minimalnej szansy zostania zawodowym piłkarzem – i na zgrupowaniu kadry postanowili się nawalić. Tego Tomczyka, o którym już wcześniej mówiono, że chce odejść, najlepiej odsunąć od treningów z drużyną.

 3. leftt pisze:

  Trzeba ukarać, to jasne. Ale dawanie drugiej szansy nie jest głupotą. Głupotą jest dawanie trzeciej szansy.

 4. Ostu pisze:

  Właśnie odpaliłem mobila i czytam…
  Tak sobie myślę, że teraz słowa dyrektora akademii, że musi dojść do ogromnych zmian w szkoleniu i organizacyjnych nabierają nowego znaczenia …
  Skoro chleją w kadrze to uważacie że w „zwyczajnej” akademii czy w rezerwach tego nie ma ..?
  I to „granie” Rezerw…
  Chleją tak samo…?

  • marcinos pisze:

   Kilkanaście lat temu panowała tam we Wronkach kultura alkoholowa. Kolega trenował i mówił, że chlanie było na porządku dziennym. Generalnie zamykasz młodych ludzi na jakimś zadupiu i zaczynają się nudzić. Do tego część z nich wie, że odpada z rywalizacji. Są to też chłopcy z różnych środowisk.

 5. Zbychu pisze:

  Akademia powinna szkolić nie tylko w kopaniu do celu, to chyba jasne. Może „syndrom wycieczki szkolnej” się włączył. W każdym razie – to była jedyna słuszna decyzja, na zamiataniu pod dywan już się wiele organizacji przejechało. Młocież (od młotka) dostała wstrząs i szansę na opamietanie, albo zacznie się zjazd, zanim dotarli na jakikolwiek szczyt.

 6. Komarny pisze:

  Jak widzę sformułowania typu „szokujący przypadek” „spożywali alkohol”. Dzisiejsza młodzież mówi na to „krindż”.

  Krótko mówiąc, gdyby siedemnastolatkowie na Bali czegoś nie spożywali – lub przynajmniej nie próbowali – to dopiero wtedy byłoby z nimi coś nie tak.

  Sprawa w ogóle nie powinna wyjść na jaw. To że stała się publiczna i prawie wszyscy udają święcie oburzonych – to jest prawdziwy skandal.

  • 07 pisze:

   Pierwszy obrońca. Smarki reprezentują nasz kraj. Gra z orzełkiem to zaszczyt, a nie hańba.

  • 07 pisze:

   @ bezimienny – ty chyba zartujesz sobie. W świat poszło info ze młodociani reprezentanci Polski zostali przyłapani do chlaniu. A Ty szukasz usprawiedliwien. Przyznaj ze to twoj kolega z wronieckiego pokoju…. niepojęte.

   • bezjimienny pisze:

    Nie, nie żartuję. Nastolatkowie chleją, jak nie wierzysz to przejdź się w sobotni wieczór po Wrocławskiej, nie jest to dla mnie żadna sensacja. A, że szczegółów tego ile i w jakich okolicznościach pili nie znam, to póki co moje stanowisko jest zachowawcze.

 7. mario pisze:

  chłopaki są o krok od poważnej piłki i na zgrupowaniu kadry się nawalają???
  Jeśli rzeczywiście tak było, to idioci do kwadratu.

  • Komarny pisze:

   no, powinni co rano śpiewać Bogurodzicę, co wieczór Rotę, a czas wolny od treningów spędzać na oglądaniu TVP Historia i studiowaniu Konstytucji.

   • leftt pisze:

    Na wszystko jest czas i miejsce. Mistrzostwa świata to nie moment na chlanie, tak samo jak momentem na chlanie nie jest matura, dzień obrony dyplomu przed samą obroną czy dzień rozmowy kwalifikacyjnej do wymarzonej pracy. Bo szkoda stracić szansę przez własną głupotę. I nawet jeśli nie zrobię dyplomu, nie dostanę się do tej pracy itd – to muszę mieć świadomość, że zrobiłem w tym kierunku wszystko, co się dało.
    Piłkarze (nawet młodzi) powinni wiedzieć, przed jaką szansą stanęli i co dał im futbol. Powinni też chociaż trochę wiedzieć, jak działają media i jak potrafią rozdmuchać każde gunwo. Oni nawet nie zostali ukarani za chlanie. Zostali ukarani za głupotę. Nie każdy ma możliwość w ogóle być na Bali, a za darmo i grać na MŚ to już w ogóle. Natomiast nachlać możesz się w każdej Żabce. Chłopaki wybrali Żabkę. Ich problem.

   • Komarny pisze:

    Powinni wiedzieć, ale mają po 17 lat i pstro we łbach.

    Tak jak większość z nas miała.

   • leftt pisze:

    Dlatego trzeba ukarać i dać drugą szansę. Trzeciej już nie. Wielu młodych chłopaków chciałoby być na ich miejscu i uszanowałoby to.

   • Komarny pisze:

    Oni niejeden raz złamali różne tam regulaminy internatu i inne takie, i jeszcze nie raz złamią. Jak wszyscy młodzi piłkarze przed nimi i po nich na całym świecie.

    Tej afery w ogóle nie powinno być. Dorośli w reprezentacji powinni sami zdecydować, komu dać po łapkach i jaką linijką. Po cichu.

   • Zbychu pisze:

    @leftt – masz rację. A chłopcy wiedzieli, że za coś takiego wylatuje się z kadry, bo już był taki przypadek – dwóch wyleciało za alkohol. Poza tym – pili poza kwaterą, a wg. niektórych publikatorów Tomczyk miał „poważne urazy głowy” (tzn. fizycznie).

   • mario pisze:

    @Komarny,
    jak zwykle pieprzysz jak potłuczony. Coś Ci powiem. Gdy moja córka po raz pierwszy dostała powołanie do kadry narodowej, tak się cieszyła, że dwie noce nie spała. A na samym zgrupowaniu i na kilku następnych robiła wszystko, by potwierdzić słuszność decyzji selekcjonera. Taka mała różnica między jej zachowaniem a zachowaniem tych piłkarzy.
    Abstrahuje już od tego, że mieli milion innych możliwości by poimprezowac. Chcą? Ok, ale nie w tym miejscu i czasie.
    Jak jesteś głupi, musisz za to płacić.
    Ty ich usprawiedliwiają, a ja mówię, że powinni ich przykładnie ukarać, nie zamykając im drzwi do kadry w przyszłości.

 8. bezjimienny pisze:

  Czy pod oświadczeniem Lecha podpisał się trener Dariusz Dudka?

 9. Mazdamundi pisze:

  Być może w pierwszej drużynie też chleją.
  W przerwie meczu, bo to niepojęte, by będąc trzeźwym na przestrzeni całego spotkania grać dwie tak różne połowy jak z ŁKS-em, Jagą czy Cracovią.
  I zagryzają kiełbą z grilla, co jest regularnie ćwiczone podczas okresów przygotowawczych… teraz ma to sens…

  • Hazaj pisze:

   Picie piciem.Nikt nie jest święty . Trzeba jednak wiedzieć GDZIE i KIEDY i Z KIM.
   MŚwiata to impreza ,na której jest zajebista promocja. Można „trafić do notatnika dobrego klubu”.
   Ryzykować jedną, dwie setki ,a stracić być może życiową szansę? To ogromna cena za dwie, trzy setki. I tak to trzeba rozpatrywać, w tym przypadku .Tym bardziej że ich trener Marcin Włodarski „ma system wartości” i nie przebacza.
   Wolski i być może Tomczyk nieźle sami sobie narobili problemów. No cóż za GŁUPOTĘ ZAPŁACĄ BARDZO WYSOKI RACHUNEK. A sprawa będzie długo jak smród się za nimi ciągnęła ( tak jak wyczyn Drewniaka).
   Mnie akurat w głowie się nie mieści jak można być tak straszliwie głupim! I to w takim momencie.
   ps:

   Tomczyk i tak ma w zadku Lecha bo w grudniu odchodzi więc być może to on był „prowodyrem” imprezki. Ale Wolski….. bardzo mnie zawiódł.
   Dobrze że Gurgul i Brzyski nie dali „się wciągnąć”.I proszę nie mieszajcie ich z tą sprawą bo robicie im krzywdę ( to do @bezjimienny).

 10. Ostu pisze:

  Czytam,że „święte oburzenie” i tym podobne pierdy…
  Ja po raz pierwszy piłem wódkę na swej studniówce bo uprawiając sport wyczynowy na poziomie mistrzowskim wiedziałem – dowiedziałem się wcześniej, jako młodzik od trenerów – że wypity alkohol cofa mnie w rozwoju wydolnościowym o tygodnie więc po co mi to…
  To jest moje własne doświadczenie i moje wnioski i tylko swoje opinie moge na nich opierać…
  Bo albo chcemy drużyn na poziomie mistrzowskim albo będziemy bawić się w klub sportowy i różnego rodzaju akademię…
  Jest WYBÓR…

 11. marcinos pisze:

  Z tego co czytam to nie poszło o jedno piwo w pokoju. Zawodnicy wymknęli się do baru i tam pili mocne trunki, byli pod wpływem, a jeden z nich miał nawet rozbitą głowę. Czasem dla podtrzymania morale warto wykonać pokazową egzekucję – i myślę, że Tomczyk poleci. Na uwagi, że każdy z nas pił w tym wieku – pewnie nie każdego przyszłość zależała od utrzymania perfekcyjnej formy fizycznej.

  • bezjimienny pisze:

   Piłkarzyku Oskarze Tomczyku!
   Za chlanie na kadrze skazujemy Cię na 3 lata w Realu. Niech to będzie nauczka dla Was wszystkich!

   • marcinos pisze:

    Czekaj mam deja Vu. W sobotę widziałem innego piłkarza, dla którego Lech był za mały. Kozak się nazywał. Toksyczny, awanturniczy – w końcu wylądował w beniaminku z Chorzowa. Wielu odchodziło z Lecha przedwcześnie i wracało do Polski z podkulonymi ogonem. Brak dyscypliny arogancja i impulsywność nie pomogą mu w karierze.

   • bezjimienny pisze:

    Spojrzałem sobie na finał CLJ z 2018. Ok, Kozak 3 lata starszy, ale połowa z tamtej kadry by się z nim chętnie na kariery zamieniła. Z podkulonym ogonem z zagranicy też się zwykle wraca do ekstraklasy.

 12. Bart pisze:

  Kara musi być bo zrobili źle, ale nie ma co się zatracać w nagonce bo to nie jest nic nadzwyczajnego że grupa 17-latków napiła się alko. Wszystko jest dla ludzi, ale i na wszystko jest czas i miejsce. Jakby to powiedział legendarny Baryła: trzeba odróżnić konia od słonia i Jana od dzbana. Sytuacji Tomczyka to nie zmienia, jego i tak tu za chwile nie będzie bo od dawna chce odejść z Lecha do Hiszpanii. No to niech idzie, nic na siłę. W przypadku Wolskiego rzecz jasna kara musi być, ale i kolejna szansa też. Tak jak pisze leftt, druga szansa jest okn ale trzecia już niekoniecznie.

  • Hazaj pisze:

   @Bart – mądrze gadać dać Ci wódki ! 🙂

  • kilo82 pisze:

   Nic dodać, nic ująć. Kara musi być, kolejna szansa również. Szkoda, że przez własną głupotę chłopaki stracili taki turniej.

 13. mario pisze:

  @Komarny,
  jak zwykle pieprzysz jak potłuczony. Coś Ci powiem. Gdy moja córka po raz pierwszy dostała powołanie do kadry narodowej, tak się cieszyła, że dwie noce nie spała. A na samym zgrupowaniu i na kilku następnych robiła wszystko, by potwierdzić słuszność decyzji selekcjonera. Taka mała różnica między jej zachowaniem a zachowaniem tych piłkarzy.
  Abstrahuje już od tego, że mieli milion innych możliwości by poimprezowac. Chcą? Ok, ale nie w tym miejscu i czasie.
  Jak jesteś głupi, musisz za to płacić.

 14. Pawel1972 pisze:

  Tomczyka zawiesić, a najlepiej wypierdolić, Wolskiego ukarać jakoś łagodniej.

  • bezjimienny pisze:

   To chcesz go ukarać, czy nagrodzić, bo ja już nie wiem…

   • bezjimienny pisze:

    W sensie Tomczyka

   • Pawel1972 pisze:

    I tak odejdzie, to strzelić mu na do widzenia tzw. wilczy bilet.

   • bezjimienny pisze:

    Tzw. wilczy bilet polega na tym, że nigdzie więcej go nie przyjmą, a nie, że pójdzie tam gdzie od początku chciał. No chyba, że się Hiszpanie rozmyślą, ale tego nie byłbym pewien.

 15. Hazaj pisze:

  ` Słuchajcie. Tak naprawdę poświęcanie tyle uwagi tym czterem ………… (wiecie komu, bo Moderator by wykreślił) to starta czasu. Kopa w dupę i o nich zapomnieć. I kibicować Gurgulowi i Brzyskiemu na tych Mistrzostwach.

 16. Sp pisze:

  Pochlali w niedzielę po meczu towarzyskim, a następne spotkanie gramy dopiero w sobotę. Młode organizmy mają. Tylko dlaczego dali się złapać.

 17. Grossadmiral pisze:

  Zachowanie grajków słabe trzeba się jednak kontrolować i to przed mistrzostwami bo to nie jest zielona szkoła gdzie się od rodziców uciekło na tydzień i chce się wykorzystać i piwko zrobić na boku żeby wychowawczyni nie widziała. Sportowo to też jedni z ciekawszych zawodników w kadrze więc strata spora ale takie życie niech sobie gówniaki pomyślą czy chcą być jak lewandowski czy jak janczyk. Jestem ciekaw kto był prowodyrem wyjścia bo wiecie czasami jest tak że się z kimś lubisz i idziesz za nim bo nie chcesz wyjść na cieniasa tak jest w tym wieku więc z wyrokami medialnymi to też ostrożnie bo przez przypadek można karierę przekreślić więc jak najbardziej ukarać grajków niech płacą karę i dadzą bana na kadrę na x czasu to się następnym mądrym lampka zapali że może nie warto i jednak trzeba się kontrolować

 18. Bigbluee pisze:

  Komentarzy jak w wątku meczowym na lajvie a tak naprawde nikt nie wie co się wydarzyło na zgrupowaniu a wieszane sa psy na zawodnikach. Daleko mi do bronienia kogokolwiek i tak samo daleko od ganienia bo ocenianie zachowania na podstawie oświadczenia strony trzeciej, jest bez sensu.

  • marcinos pisze:

   Dyskusja jak o Cichopek 🙂

   • Bigbluee pisze:

    W ogóle bawi mnie naiwność w powyższych postach i wiara w to że dwóch tylko miało kontakt z alkoholem i tych ukarać a reszta była święta i odmawiała w tym samym czasie różaniec.
    W sytuacjach związanych z jakimkolwiek spożyciem w sporcie drużynowym, zazwyczaj tylko najgłupsi ujawniają sie sami i pchają pod topór a reszta się nie wychyla i po prostu nie rzuca w oczy. Myśleć trzeba na boisku i poza nim a nie jezdzic mercedesem po pijaku czy rozjezdzac babcie na pasach. Przykładów braku myślenia gdzie zamieszany jest alkohol mamy aż nadto w naszym klubie.

   • mario pisze:

    @Bigbluee,
    ale jaka naiwność? Nikt nic takiego nie mówi, ale mówimy o złapanych 4 zawodnikach. I jestem przekonany, że gdyby to było jedno piwo lub dwa, to sprawa nie ujrzałaby światła dziennego, bo wszystkim zależy na jak najlepszym występie chłopaków. Nikomu nie zależy na tym, by podstawowych zawodników wysyłać do domu na drugi koniec świata i niepotrzebnie czy pochopnie osłabiać drużynę. Po prostu- musiało być grubo, a jeśli tak, to i reakcja musiała być poważna. Są młodzi i głupi. Ukarać, ale nie przekreślać. Niech się uczą na błędach.

  • leftt pisze:

   Najprawdopodobniej coś się wydarzyło, bo istotni zawodnicy zostali odesłani przed MŚ z drugiego końca świata do domu. Oświadczenie strony trzeciej? Czyli kogo? PZPN? Trener Włodarczyk reprezentuje PZPN, nie jest w Indonezji prywatnie i nie spodziewałbym się, że coś napisze na swoim prywatnym twitterze. A decyzję prawdopodobnie podjął on, chociaż zdecydowanie nie ułatwi mu to pracy na tych mistrzostwach. Tak więc raczej nie spodziewam się oświadczenia strony pierwszej ani drugiej. No, może przeprosin ze strony zawodników a i to niekoniecznie.

  • Hazaj pisze:

   @Biglue – Jakbyś się interesował tą kadrą to wiedziałbyś że akurat trener Marcin Włodarski to człowiek wręcz stworzony do kadry młodzieżowej. Zresztą tak mówią o nim wszyscy. Najlepszy trener od lat. I stawiający sprawy jasno. Więc jak się wk…. i wywalił to akurat nie ma co dyskutować z tym faktem. Nawalili ci czterej , a wiedzieli czym ryzykują bo grają u Włodarskiego długo i często (szczególnie Wolski i Tomczyk) więc nie pisz o wątpliwym „oświadczeniu strony trzeciej”.

 19. kibol z IV pisze:

  Głupota szczeniaków. Nic innego. Ukarać i dać kolejną szansę. Niekiedy pewne incydenty z młodości rzutują na póżniejszym życiu. Klapsa na dupę , codzienny balonik do dmuchania i porządny wycisk na treningu. Jeśli bedą rozsądni…wyciągną wnioski….Pić też trzeba się nauczyć 😉

  • Ostu pisze:

   Ja jak zwykle sobie popatrzę, czy wylot z MŚ za wódę to taki nic nie znaczący epizod…
   I czy przypadkiem w tej Barcelonie jest tak, że wali ich że młody Tomczyk miał taki epizod bo i tak go wyprostują…
   A może jednak – w tej sytuacji – powiedzą nie…
   To se chłopak narobił…

   • Hazaj pisze:

    Chyba w przypadku Tomczyka „mówiono o zainteresowaniu Realu Sociedad” (na teraz 7 w LalIga).Barcelona nawet nie wie kto to jest.

   • Ostu pisze:

    Masz rację….
    Sprawdziłem…
    Oczywiście ten Real a ponadto Legia i Hertha….
    Widzisz go w którymkolwiek z tych klubów…?
    Oj…. Coś czuję, że będzie to potężna nauczka dla prawie wszystkich młodych…

 20. Muro pisze:

  Klasyka. W pierwszym zespole chleją (Kvekve!), trener asystent chlał (Dudka!), to i młodzież chleje, takie są odwieczne zdaje się prawa natury.
  Po chuj się tym tak zajmujecie? Przypomnijcie sobie o tym, jak będziecie chcieli bilety kupić na mecz, tej.

  • Ostu pisze:

   A na trybunach nie można…?
   No popatrz….
   Ja o tym nie wiedziałem i dlatego z kumplem zawsze przed meczem flaszkę odpalałem – przed bramą – żeby wchodzić bez szkła…

 21. bas pisze:

  Inna sprawa że łatkę już będa mieli ,niestety za głupotę trzeba płacić miel szansę się pokazać przeżyć fajną przegodę na starcie swojej kariery,chwila głupoty i już.Wyciągnąć konsekwencje i dać szansę może ta lekcja ich czegoś nauczyć.

  • Hazaj pisze:

   @bas – sorry, ale jaka lekcja? Jaki to przedmiot? Chyba tyko tyle że będzie kalkulacja czy 50tka, 100tka i dwie godziny na gigancie” warte są tego by brać w zad przez następne kilka miesięcy. Ze o straconych bejmach nie wspomnę, bo każdy mecz na MŚwiata to jednak jest promocja.

 22. Rafik pisze:

  Oj tam, oj tam.. Młodość! Bez przesady. W bierki mieli grać?

 23. Didavi pisze:

  Tysiące młodych chciałoby być na ich miejscu i zamiast wstawać na 8:00 do szkoły to pojechać do Indonezji na mistrzostwa świata. Im jak widać się ładnie w bani poprzewracało. Nikt nie mówi o byciu świętym w tym wieku, bo nikt z nas nie był. To jasne. Ale jeśli ktoś leci na koniec świata i nie potrafi powstrzymać się od alko to znaczy, że problem jest znacznie większy niż nam się wydaje. Smuda wyrzucił Żewłakowa za alkohol na kadrze i ten sam Żewłakow nie tak dawno spowodował wypadek, tak tak po alkoholu. Jeśli chłopaki nie są w stanie powstrzymać się od alkoholu będąc na MŚ i mając milion okazji by napić się każdego innego dnia to musi być z nimi coś nie tak. Kary? Pewne jest, że rozejdzie się po kościach, jak z Kvekve. Ale tego Tomczyka co nie chce przedłużać umowy to warto już kopnąć w d… niech sobie radzi.
  ps. Ale warto zauważyć, że chłopaki przynajmniej dobre towarzystwo wybrali (Lech, ŁKS, Cracovia) 🙂

  • Pan T.Arhei pisze:

   Mnóstwo młodych chłopaków pije alko a mają talent do piłki większy niż ta wesoła ferajna i kończą tam gdzie gdzie zwykle ,czarują w okręgówce i każdy się zastanawia dlaczego gość z takim talentem biega po kartofliskach. Ano właśnie dlatego,że nie potrafił w pewnym momencie swego krótkiego życia odmówić sobie przyjemności być „naje***nym” ,tylko tyle i aż tyle. Kiedyś już wspominałem,że trenerzy ekip młodzieżowych wolą ośrodki treningowe oddalone od „centrów rozrywki wszelakiej” . W sumie to dobrze ,że to „tylko” alko,zawsze mogli trafić na imprezę gdzie bawiliby się w otoczeniu dziewczyn z jajami 🙂

 24. Wuchta pisze:

  Z tego co widzę to większość z komentujących aprobuje polskie chlanie. Jak widzę komentarze typu „nic się przecież nie stało, trzeba dać szansę itp.” to mnie krew zalewa. Przyzwolenie w tym kraju na alkohol jest porażające. Dla przykładu powinni być wypie…ni z klubu i powinni mieć licencyjny, dożywotni zakaz gry w piłkę od PZPN. Po pierwsze zbłaźnili siebie, a po drugi swój kraj. Tysiące dzieciaków chciały by być na ich miejscu. Gwarantuję, że po czymś takim 95% młodych by się zastanowiło czy warto sięgać po alko i jak potężne mogą być tego konsekwencje. Kolejna sprawa to nieszanowanie samego siebie, swojej ciężkiej pracy i talentu. My się potem dziwimy czemu na zachodzie biją nas pod każdym względem. Otóż tam nie ma czegoś takiego, że ktoś 5 razy kopnie prosto piłkę i już jest gwiazdą, a u nas? No właśnie, gwiazdorzenie, chlanie i ch.. wie co jeszcze. Czy wy sobie wyobrażacie Lewandowskiego który chleje alkohol w wieku 20 lat? Jeszcze raz powtarzam wypier….ć bez prawa łaski.

  • Pan T.Arhei pisze:

   „polskie chlanie”?
   Chłopie kiedyś to było chlanie, wszyscy byli pijani, wypici, na rauszu, wstawieni,wczorajsi , podchmieleni, najeb**i i zwyczajnie nietrzeźwi.Butelka wódki to była podstawowa waluta, ludzie byli pijani w zakładach pracy, za kierownicą, na budowach, w pociągach, w knajpach i na ławkach ,dosłownie wszędzie. Dzisiaj tylko dlatego w spożyciu obowiązują parytety i ilość przeszła w jakość jest ta plaga o wiele mniejsza.

 25. El Companero pisze:

  chłopaki poszły w ślady Młynarczyka (słynna afera na Okęciu)…

 26. Przemo33 pisze:

  Kompletnie niepotrzebna afera, której dało się uniknąć, gdyby tylko chłopaki trochę pomyśleli i nie popełnili głupiego błędu. Właściwie jednego z największych błędów w swoim życiu, bo trudno to nazwać inaczej, gdy na własne życzenie zostajesz usunięty z kadry na parę dni przed Mistrzostwami Świata do lat 17. Osobiście nie znam wszystkich szczegółów, ale skoro czterech młodych chłopaków nie dostosowało się do pewnych zasad i złamali regulamin, to słusznie zostali za to ukarani. I jest to nie mała kara, bo zostali pozbawieni szansy gry na dużym turnieju, który za kilka dni rozpocznie się w Indonezji. Ktoś mógłby powiedzieć, że to nic wielkiego, ale nie zgadzam się z tym. Akurat na takich turniejach nie brakuje skautów z różnych klubów, którzy uważnie obserwują młodych zawodników. Jeśli któryś się wykaże, to ma szansę na kontrakt, czasami nawet w wielkim klubie. Już sama okazja gry w juniorskich zespołach dużego klubu to spora nagroda i wyróżnienie, bo potem ma się szansę gry nawet w pierwszym zespole. To także okazja do zdobycia cennego doświadczenia oraz możliwość wykazania się na tle rówieśników. Niestety z powodu własnej głupoty czwórka młodych chłopaków odebrała sobie szansę do gry na dużym turnieju. Turnieju, na który Reprezentacja Polski do lat 17 dostała się po czternastu latach przerwy. Tym bardziej szkoda, że w tej czwórce znalazło się dwóch chłopaków z naszego klubu. Nikt nie jest idealny, każdy popełnia błędy, ale niestety za błędy się płaci. Młodzi piłkarze popełnili błąd i teraz za niego zapłacili. Muszą teraz ponieść karę za to, co zrobili, bo tylko w ten sposób może czegoś się nauczą. Gdyby nie ponieśli kary, to niczego by się nie nauczyli, a kto wie, czy to jeszcze by ich nie zachęciło do kolejnych wybryków. A tak może wyciągną z tego wnioski, coś zrozumieją i cała sytuacja da im do myślenia oraz pomoże w dalszej karierze, ale też życiu prywatnym. Poza tym młodzi piłkarze sami powinni mieć świadomość, że zawalili i popełnili błąd, a mieli przed sobą wielką szansę i nadal mają szansę na zrobienie kariery. Wielu chłopaków chciało by być na ich miejscu i dali by wszystko, żeby się z nimi zamienić. I zrobili by wszystko, żeby tej szansy nie zmarnować. Wspomniana czwórka piłkarzy też powinna to wiedzieć i zdawać sobie z tego sprawę. Nie jeden piłkarz zmarnował sobie karierę i nie wykorzystał szansy, bo postawił na złą kartę i wybrał używki, alkohol lub inne rzeczy zamiast piłki. Kariera sportowa wymaga poświęcenia, ciężkiej pracy, profesjonalizmu. Można robić wiele rzeczy, bo prawie wszystko jest dla ludzi, ale w granicach rozsądku i trzeba wiedzieć, kiedy coś można zrobić, a kiedy nie, pamiętając przy tym o odpowiednim umiarze.
  Nie tak dawno temu w Realu Madryt wśród młodych zawodników również wybuchła afera, w tym wypadku była to afera seksualna. Czterech chłopaków brało w tym udział, a chodziło o to, że trójka młodych piłkarzy z trzeciego i jeden z drugiego zespołu (czyli rezerw klubu) spotkali się z nastoletnimi dziewczynami. Jeden z nich odbył stosunek seksualny z 16-letnią Hiszpanką za jej zgodą, ale również nagrał go i rozsyłał dalej już bez jej zgody. Cała sytuacja miała miejsce prawie dwa miesiące temu we wrześniu, nie wiem, jak skończyła się ta sprawa. Przytoczyłem ten przykład specjalnie by pokazać, że niestety wielu młodych piłkarzy, nie tylko u nas w Polsce, ale też za granicą popełnia przeróżne błędy, za które potem płacą, a w niektórych sytuacjach kończy się na dość głośnych aferach, a nawet wysokich karach.
  Tak już na koniec szkoda, że doszło do takiej sytuacji i młodzi Wolski i Tomczyk brali w tym udział. Oni jednak już zostali za to ukarani i naprawdę mam nadzieję, że ta cała sytuacja czegoś ich nauczy i więcej już nie popełnią takiego błędu (ani podobnego). Szkoda, żeby zmarnowali sobie kariery przez takie głupoty, alkohol czy inne używki. Cieszy natomiast to, że Gurgul i Brzyski nie brali w tym udziału, bo przynajmniej ta dwójka piłkarzy z Lecha będzie mogła zagrać na Mistrzostwach Świata do lat 17. W przyszłości mam nadzieję, że będzie jak najmniej afer związanych z piłkarzami, jak również trenerami i wszystkimi osobami związanymi z Lechem.

 27. Piknik pisze:

  No to czas aby Piknik też coś napisał w sprawie tej afery. Dla mnie sprawa jest wielowątkowa. po pierwsze uważam, że tych chłopaków należy surowo ukarać, tak aby wiedzieli, że za swoje czyny się odpowiada. Kara musi być bolesna ale jednocześnie nie chcę żywcem pogrzebać tych młodych ludzi. Mając 17 lat człowiek popełnia błędy i za te wykroczenia często obrywa( wykroczenia bo chłopaki nikogo nie pobili, okradli, zabili po prostu młodzieży odbiło i przed ważnym turniejem na progu kariery w dorosłej zawodowej piłce upili się). Uważam, że to też początek temat picia alkoholu w środowisku piłkarskim. A temat jest bardzo szeroki i interesujący. W klubach angielskich czy hiszpańskich piłkarze mogli wypić piwo czy wino oczywiście w granicach rozsądku i pod warunkiem, że mieli odpowiedni wiek. U nas kultura picia była taka, że afery alkoholowe od lat towarzyszą naszej piłce od piłkarzy młodzieżowych po zawodowe kluby i seniorską reprezentacje. Lata 70, 80 czy 90 a nawet wczesne dwutysięczne to czas gdy wielu piłkarzy nie piło ale chlało grając na kacu lub jeszcze na bombie. Dochodziło też do ludzkich tragedii gdzie alkohol niszczył karierę piłkarzom. Na przeciwnym biegunie są tacy piłkarze jak Robert Lewandowski, który bardzo o siebie dba i alkohol chyba nie jest mu potrzebny do życia. Dalej cała ta sytuacja z tymi chłopcami mogłaby być początkiem etapem ogólnej dyskusji o alkoholu w społeczeństwie. Temat rzeka. Ukarać dotkliwie tych chłopaków ale dać im drugą szanse. To nie jest próba bronienia uważam, że w takiej sytuacji uwzględniając wiek i przewinienie tych chłopców powinno się im dać kolejną szanse pamiętając o karze, która też powinna być odpowiednio wywarzona.

 28. Hazaj pisze:

  @Piknik – zagłębiamy się za bardzo w temat.Myślę że już TERAZ (wywalenie z turnieju w Tajlandii MŚwiata) dostali bardzo dotkliwą karę. A wiadomo, za to samo karać 2 razy to bez sensu bo stopniuje się tylko „ważność kary”. Wracają do klubu. Tomczyk, niech nie gra bo i tak koniec jego kontraktu a przedłużyć nie chce. Wolski – powinien dostać słowny opi…. od „nauczyciela/trenera” i ewentualnie zapłacić to co klub stracił na jego powrocie ( bo chyba za udzia w MŚ PZPN coś tam klubowi płaci). I tyle. Wystarczy.
  A jak mają „gen pijacki” to i tak pić będą. To zależy tylko od człowieka a prohibicja ( historia USA) I TAK BEZ SESNU.
  Na koniec przypomnę ” kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem” ! Ja akurat sobie czasem lubię wypić coś mocnego 🙂