Kolejne jesienne wyróżnienia

Lech Poznań nie przegrał od ponad miesiąca mając aktualnie serię sześciu gier na dwóch frontach bez porażki. Głównie mecze przy Bułgarskiej pozwoliły błysnąć paru zawodnikom Kolejorza, którzy kolejny raz tej jesieni zostali wyróżnieni.
W 12. kolejce PKO Ekstraklasy 2023/2024 zespół Lecha Poznań wygrał z ŁKS-em Łódź 3:1. Kolejorz zwyciężył wtedy głównie dzięki obcokrajowcom. Kristofer Velde zaliczył wówczas asystę i strzelił gola, natomiast Mikael Ishak zdobył dwie bramki. Norweg pierwszy raz w tym sezonie znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki, w której miejsce znalazło się również dla Szweda.

Po 13. kolejce nikt nie został wyróżniony, na wyróżnienie po minionym weekendzie mógł liczyć za to Mikael Ishak. Kapitan Kolejorza w wygranym spotkaniu z Ruchem Chorzów zanotował gola i asystę. Dzięki tym liczbom trafił do jedenastki kolejki według Ekstraklasy SA już po raz 3 w sezonie 2023/2024.

null

Przy okazji Mikael Ishak został uznany graczem 14. kolejki PKO Ekstraklasy przez C+ Sport. Nasz napastnik pokonał Johna Yeboaha z Rakowa Częstochowa oraz Bartłomieja Wdowika z Jagiellonii Białystok. W najbliższym czasie przedstawiciele Lecha Poznań mają szansę na kolejne wyróżnienia. John van den Brom został nominowany do nagrody trenera października w Ekstraklasie mając jednak małe szanse na otrzymanie statuetki.

Większe mają już piłkarze Lecha Poznań w postaci Adriela Ba Loua, Mikaela Ishaka i Kristoffera Velde. Cała trójka graczy Kolejorza otrzymała nominację do nagrody „zawodnik października”. Rywalami są Erik Exposito ze Śląska Wrocław, Edi Semedo z Radomiaka Radom, Petr Schwarz ze Śląska Wrocław, Bartłomiej Wdowik z Jagiellonii Białystok, Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin, Daisuke Yokota z Górnika Zabrze oraz Ronaldo Deaconu z Korony Kielce.

W trwającym sezonie 2023/2024 wyróżnionych zostało łącznie 8 różnych piłkarzy Lecha Poznań z czego Dino Hotić i Filip Marchwiński trafili do jedenastki kolejki 2 razy a Mikael Ishak nawet 3 razy. Dodatkowo gol Filipa Szymczaka został uznany bramką 2. kolejki PKO Ekstraklasy, natomiast Filip Marchwiński był wybrany piłkarzem lipca i przy okazji młodzieżowca lipca. Niedawno „Marchewa” miał szansę zostać młodzieżowcem września, jednak ostatecznie statuetka trafiła do Dawida Drachala z Rakowa Częstochowa.

null

Lechici wyróżnieni przez Ekstraklasę SA w sezonie 2023/2024:

3 – Ishak (po 11, 12 i 14. kolejce)
2 – Hotić (po 2 i 7. kolejce)
2 – Marchwiński (po 1 i po 9. kolejce)
1 – Pereira (po 3. kolejce)
1 – Dagerstal (po 8. kolejce)
1 – Milić (po 11. kolejce)
1 – Ba Loua (po 11. kolejce)
1 – Velde (po 12. kolejce)

Szymczak (gol 2. kolejki)
Marchwiński (piłkarz i młodzieżowiec lipca)

Z kolei według ocen wystawianych przez internautów KKSLECH.com w każdym z ostatnich czterech miesięcy najlepszym piłkarzem Lecha Poznań był inny zawodnik. Od lipca najlepsi byli kolejno Dino Hotić, Joel Pereira, Filip Marchwiński oraz Kristoffer Velde. W listopadzie Kolejorz rozegrał już jedno spotkanie, przed nim w tym miesiącu jeszcze tylko dwa mecze odpowiednio z Legią w Warszawie (12 listopada) oraz z Widzewem Łódź u siebie (26 listopada). Po nich okaże się, kto według Was będzie najlepszy.

Plus lipca: Dino Hotić
Plus sierpnia: Joel Pereira
Plus września: Filip Marchwiński
Plus października: Kristoffer Velde

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Kosi pisze:

    Kto tego Dzona nominowal? Najwyzsza porazka od 23 lat, fatalna druga polowa w Krakowie i dwa zwyciestwa nad beniaminkami. Ostro kogos ponioslo w tej Esie