Warto wiedzieć: Legia – Lech (12.11.2023)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.
Warto wiedzieć: Legia Warszawa – Lech Poznań (12.11.2023)

O polepszenie bilansu – Lech zagra jutro z Legią już 142 raz w historii, 128 w lidze i 65 raz na wyjeździe. Ma szansę na 44 wygraną oraz 39 ligową.

Kolejne starcie w ciągu 21 lat – Lech Poznań od ostatniego powrotu do Ekstraklasy w 2002 roku rozegrał z Legią już 58 oficjalnych meczów (liga, PP i SPP).

Wyrównana rywalizacja w ostatnich latach – W ostatnich 27 meczach na wszystkich frontach 13 razy wygrała Legia, 10 razy zwyciężył Lech i tylko 4 razy padł remis.

Bramki wiszą w powietrzu – W ostatnich 34 meczach pomiędzy obiema drużynami na 3 frontach tylko 2 razy nie było goli. Żadna bramka nie padła w Poznaniu w kwietniu 2021 i w październiku 2022 roku.

Passa bez porażki – Lech ma serię 5 meczów z Legią bez porażki zachowując podczas tej passy 3 czyste konta. Poznaniacy ostatni raz przegrali 8 listopada 2020 roku (w Warszawie 1:2).

Ostatnio są remisy – Za Lechem są 3 kolejne remisy z Legią, w tym 2 remisy przy Bułgarskiej. Wiosną przy Łazienkowskiej padł pierwszy remis w meczu Legia – Lech od 9 lat.

Tylko 14 zwycięstw w Warszawie – Lech Poznań zwyciężył w Warszawie tylko 14 razy, w tym 12 w lidze. Aż 8 razy triumfował przy Łazienkowskiej rezultatem 1:0, tylko w 4 meczach, w których wygrał Lech gole zdobyły obie drużyny.

Dwie wizyty bez porażki – Lech podczas ostatnich 2 wizyt w Warszawie nie przegrał przy Łazienkowskiej. W październiku 2021 po golu Mikaela Ishaka wygrał 1:0, w kwietniu po 2 trafieniach Afonso Sousy było 2:2.

Lata bez zwycięstwa – Lech grał z Legią w listopadzie łącznie 19 razy. Ostatni raz wygrał z Legią w listopadzie dnia 8 listopada 1981 roku (1:0).

Runjaić nie przepada za Lechem – Trener Legii, Kosta Runjaić nie lubi grać z Lechem. Prowadząc Pogoń zanotował słaby bilans w 11 spotkaniach – 2-4-5, 12:16 dokładając 2 remisy trenując już Legię. Z Lechem wygrał w 2018 roku u siebie (3:0) i w grudniu 2020 w Poznaniu (4:0), kiedy Kolejorz był wtedy rozbity Ligą Europy. Runjaić ma serię 5 z rzędu spotkań z poznaniakami bez zwycięstwa.

Trzy kolejne zwycięstwa – Legia Warszawa wygrała ostatnie 3 mecze na 3 frontach i to bez utraty gola.

Dwie kolejne porażki – Legia przegrała ostatnie 2 mecze ligowe u siebie (ze Stalą 1:3 i z Rakowem 1:2). Ostatni raz wygrała w Warszawie z Górnikiem 2:1 dnia 24 września.

Lech musi się dostosować – Średni dystans pokonywany przez Lecha tej jesieni to zaledwie 111,63 km (14 wynik w Ekstraklasie), natomiast średni rezultat sprintów to 88 sprintów (13 rezultat w lidze). Legia fizycznie wygląda lepiej – średnia biegowa 114,59 km na mecz i 102 sprinty (4 wynik).

Odskoczyć Legii – Jeśli Lech wygra z Legią, to jednemu z najgroźniejszych rywali w walce o tytuł odskoczy o 8 punktów. Przed 2 laty Kolejorz zwyciężył w Warszawie i odjechał Legii na 15 oczek.

Gra o podium – W przypadku zwycięstwa Lech na pewno utrzyma 3. miejsce po 15. kolejce. Kolejorz musi wygrać chcąc zachować dwupunktową stratę do pierwszego Śląska.

Gra o coś więcej – Lech gra w Warszawie nie tylko o 3 punkty. Może odskoczyć Legii na spory dystans, walczy o dobre humory kibiców podczas długiej przerwy na kadrę, o nastroje kibiców w kolejnych tygodniach, o nadzieje na trofea, może zrobić ważny krok w kierunku mistrzostwa. Stawka jest spora, to nie będzie zwykły mecz.

Dobre pierwsze odsłony – Lech w aż 6 z 9 ostatnich meczów strzelał do przerwy 2 gole. Tak było w spotkaniach ze Stalą Mielec, Rakowem Częstochowa, Puszczą Niepołomice, ŁKS-em Łódź, Jagiellonią Białystok i z Zawiszą Bydgoszcz.

Zagrać na zero – W trwającym sezonie Lech zachował tylko 4 czyste konta w 19 meczach (14 ligowych). Poznaniacy ostatni raz nie stracili bramki podczas ligowego wyjazdu bardzo dawno temu (w maju z Koroną w Kielcach).

0:1 to nie koniec meczu – Kolejorz w trwającym sezonie ligowym przegrywał już 7 razy. Mimo przegrywania 0:1 potrafił zaliczyć bilans 3-2-2. Przy prowadzeniu 1:0 zanotował bilans 5-2-0.

O kolejne zwycięstwo – Lech ma serię 6 kolejnych meczów na 2 frontach bez porażki zdobywając w tym czasie 11 punktów w Ekstraklasie. Kolejorz ostatni raz przegrał 1 października w Szczecinie.

Będzie komplet – Niedzielny klasyk zobaczy komplet ponad 28 tysięcy widzów. Wszystkie bilety na mecz Legia – Lech zostały już wyprzedane.

Transmisja na C+ Premium – Jutrzejszy szlagier pokaże na żywo C+ Premium i C+ 4K. My zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Lasyk rozjemcą – Arbitrem niedzielnych zawodów w stolicy będzie Piotr Lasyk z Bytomia, który w tym sezonie jeszcze nie prowadził żadnego naszego meczu (w ubiegłym bilans 1-2-1). Za system VAR będzie odpowiadał Tomasz Musiał.

Lech nie jest faworytem – Według firm bukmacherskich faworytem do zwycięstwa w niedzielę, 12 listopada, o godzinie 17:30 będzie rywal. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 3.05, na remis 3.35 a na triumf Legii 2.25.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. 07 pisze:

    Pamietać należy ze L ma mecz zaległy do rozegrania, wiec ta tabela po tym meczu może wyglądać inaczej. Poki co odskoczył Śląsk w tabeli. Lech jedzie po tygodniowym przygotowaniu do tego meczu. Mało tego jedzie niemal w najsilniejszym składzie. Wrocił nawet Ali…. pewnie gotowy na max 15 minut ale jest. Rywal do meczu z nami miał jeszcze mecz w Radomiu oraz w tygodniu z Mostarem, a wiec 120 min wiecej i mniej czasu na przygotowanie do meczu z nami… Na pewno wiec nastąpinmniejsza lub wieksza rotacja. I to jest niewiadoma jak rywal wyjdzie na mecz. L podobnie jak Lech gra wesoły futbol. Wiecej wpadnie z przodu niz w tyłu wiec wygramy. Ostatnio wygląda to nieco lepiej , ale tez przyeciwnicy nieco słabsi. V d Bromowi odchodzą wymówki – rywal na bank nie zagra murowaniem bramki, boisko tez powinno być ok do grania. Nic tylko wyjść ibwygrać. Czasu miał nadto. Oczekuje 3 punktów. Ten mecz mozna wygrać wyrachowaniem. Dość mam wymówek i strat punktów. Zespół mamy mocny i z ławki też ma kto wejść to nie lata 90 ze skład był średni a na ławce koszulki…. Nie ma zmiłuj – zwyciestwo.