Wokół meczu: Lech – Widzew 1:3

Wokół meczów – Wszystko co dotyczy rozegranego spotkania przez Lecha Poznań z danym rywalem w Ekstraklasie, w Pucharze Polski lub w europejskich pucharach. Liczby, statystyki konkretnego meczu, ciekawostki, klasyfikacja Lechowych strzelców, asystentów czy zestawienie kartek.

Pogorszony bilans

Lech Poznań pogorszył dziś swój bilans z Widzewem, który po tym w Ekstraklasie jest równy.

Ogólny bilans w Ekstraklasie: 20-29-20, 92:87 (69 meczów)
Bilans w Ekstraklasie u siebie: 14-13-8, 52:39 (35 meczów)
Bilans w Ekstraklasie na wyjeździe: 6-16-12, 40:48 (34 mecze)
Ogólny bilans w Pucharze Polski: 0-2-1, 2:4 (3 mecze)

Porażka po latach

Koniec passy. Wcześniej Lech nie przegrał z Widzewem w żadnym z 7 ligowych meczów (w 5 spotkaniach nie stracił gola). Poznaniacy wcześniej ostatnią porażkę ponieśli 27 listopada 2011 roku (0:1 przy Bułgarskiej). W ciągu ostatnich 20 lat Lech rozegrał 19 ekstraklasowych meczów z Widzewem. Przegrał tylko 3 razy (2:3 na wyjeździe w 2006 roku oraz w 2011 u siebie 0:1 i dziś aż 1:3).

Koniec passy

Koniec kolejnej passy. Wcześniej Lech wygrał 3 ostatnie mecze z Widzewem u siebie i to bez straty bramki. Ostatni raz stracił gola w starciu, w którym przegrał (12 lat temu). Lech w ostatnich 14 ligowych meczach z Widzewem poniósł 2 porażki.

Trwa passa z bramką

W ostatnich 7 meczach Lecha z Widzewem (dom i wyjazd) zawsze padała minimum jedna bramka. Ostatni raz nie było goli w meczu Widzew – Lech dnia 6 maja 2012 roku, gdy po remisie 0:0 spadliśmy z 3 na 4. miejsce.

Lech przerwał serię Widzewa

Widzew wygrał na wyjeździe pierwszy raz w tym sezonie ligowym i pierwszy raz od 8 maja. Ma serię 13 spotkań na wyjeździe ze strzelonym golem (na 2 frontach).

Pogorszony bilans po kadrze

Lech pogorszył swój bilans po przerwach na reprezentację. We wrześniu i w październiku wygrał, dziś boleśnie przegrał.

Lech po kadrze od 2009 roku: 27-16-15

Porażka po kadrze

Wliczając wszystkie ostatnie przerwy na kadrę Lech przerwał dziś serię 8 kolejnych gier po przerwie na obozy reprezentacji bez porażki. Lech wcześniej ostatnią porażkę po obozach reprezentacji narodowych poniósł ponad 2 lata temu po marcowej przerwie na kadrę (z Cracovią w Krakowie 1:2 mimo prowadzenia 1:0).

Przegrana po listopadowej przerwie

Lech Poznań od 2009 roku po listopadowej przerwie na kadrę zaliczył bilans 8-3-3. Kolejorz w ostatnich 8 spotkaniach zwyciężył aż 5 razy wygrywając wszystkie te mecze u siebie. Lech po listopadowej przerwie na kadrę przegrał dziś u siebie pierwszy raz od 11 lat. Wcześniej ostatni raz stracił punkty za kadencji Nenada Bjelicy w 2017 roku.

2014, Piast Gliwice – Lech Poznań 3:2
2015, Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:0 (PP)

Twierdza Bułgarska padła

Lech wcześniej ostatni raz przegrał u siebie 30 kwietnia, w tym sezonie ligowym zdobył przed własną publicznością 20 z 29 punktów notując domowy bilans 6-2-1, 22:11. Nawet remis byłby dziś jak porażka, 1:3 to już wstyd.

Lech przerwał serię

Lech przerwał serię 7 meczów na 2 frontach bez przegranej i 3 kolejnych bez utraty bramki. Kolejorz wcześniej ostatni raz poległ 1 października w Szczecinie.

Kolejorz nie odskoczył pucharowiczom

W 16. kolejce Lech miał szansę odskoczyć Pogoni, Legii, Rakowowi czy wyprzedzić Jagiellonię. Nie dał rady, pucharowicze nawet zmniejszyli stratę do poznaniaków. Co za wstyd!

Dwie kartki

W niedzielę już 6 kartkę zobaczył Radosław Murawski, Antonio Milić został ukarany 2 raz.

Kolejne liczby

Dziś 2 ligowego gola w tym sezonie zdobył Jesper Karlstrom, pierwszy raz asystował Filip Szymczak.

Czas na grudniowe zmagania

Lech Poznań do końca 2023 roku rozegra jeszcze 4 mecze. Przed nami blisko tydzień przerwy, a później będzie się działo!m

Kolejne trzy mecze Lecha Poznań:

02.12, Korona – Lech (20:00)
07.12, Arka – Lech (21:00) – PP
10.12, Lech – Piast (12:30)

Tylko punkt więcej

Lech Poznań po 16 rozegranych meczach ma zaledwie punkt więcej niż po 16 kolejkach rok temu. Co to ma być?!

Pogorszony bilans sezonu

Lech Poznań pogorszył dziś bilans sezonu 2023/2024. Lech zanotował 5 remis w sezonie.

DOM: 8-2-1, 27:13
WYJAZD: 4-3-3, 14:15
OGÓŁEM: 12-5-4, 41:28

0:1 jak porażka

Wliczając mecze Lecha Poznań na wszystkich frontach od sezonu 2015/2016 drużyna Kolejorza przegrywała 0:1 po raz 150. Przegrała 94 raz.

Lech przy wyniku 1:0
175-20-14

Lech przy wyniku 0:1
16-41-94

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2023/2024)