XIV Plebiscyt Kibiców Lecha Poznań – Oddaj swój głos w 25 kategoriach. Oceń 2023 rok!

2023 rok był zupełnie inny, dużo gorszy od jeszcze poprzedniego, w którym świętowaliśmy 100-lecie założenia naszego klubu. Już na starcie 2023 roku Lech Poznań miał małe szanse na obronę Mistrzostwa Polski, nie rywalizował o Puchar Polski, pozostała mu tylko walka na arenie międzynarodowej. Wiosną Kolejorz osiągnął swój największy sukces w europejskich pucharach, w których doszedł do 1/4 finału Ligi Konferencji odpadając dopiero w drugiej połowie kwietnia i to po pamiętnym meczu we Florencji. Później po niespodziewanie dobrej końcówce sezonu 2023/2023 wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski i na tym skończyły się Lechowe dokonania w 2023 roku. Latem doszło do kompromitacji w eliminacjach Ligi Konferencji, przez całą jesień poznaniacy grali rozczarowujący futbol, notowali równie rozczarowujące wyniki w Ekstraklasie realizując swój cel jedynie w Pucharze Polski, który Kolejorz wciąż może zdobyć, ale już nie z Johnem van den Bromem na ławce trenerskiej. Zanim odkreślimy mijające miesiące grubą kreską pora ocenić niezbyt udany 2023 rok biorąc udział w XIV edycji Lechowego plebiscytu KKSLECH.com.

Podobnie jak to miało miejsce w 13 poprzednich latach znów można oddawać głosy w kategoriach, które cieszyły się sporym zainteresowaniem internautów. W 11 ostatnich latach Lechowy plebiscyt KKSLECH.com składał się z 25 zagadnień i tym razem oczywiście jest tak samo. W plebiscycie 2023 w porównaniu z tym za 2022 rok są nowe kategorie.

W plebiscycie głosować można przez 3 tygodnie – od wtorku, 19 grudnia od godziny 00:00 aż do poniedziałku, 8 stycznia do godziny 23:59. W każdym pytaniu jest pięć możliwości do wyboru, ale tradycyjnie zaznaczyć można tylko jedną. Wyniki Lechowego plebiscytu będą ogłaszane identycznie jak w poprzednich latach, czyli częściami i po kolei począwszy od wtorku, 9 stycznia. Do tego czasu rezultaty są niewidoczne dla głosujących. Wszelkie pytania w sprawie plebiscytu można zadawać w komentarzach.

Żeby wziąć udział w plebiscycie za 2023 rok należy oddać swój głos w każdej z poniższych kategorii i kliknąć na samym dole na przycisk „Prześlij”. Nie ma opcji głosowania tylko w pojedynczych kategoriach. Po prawidłowym oddaniu głosów w miejscu formularza z plebiscytem wyświetli się stosowny komunikat. W razie problemów z wyświetlaniem plebiscytu na smartfonach obróć go poziomo.
XIV Plebiscyt Kibiców Lech Poznań KKSLECH.com – Zagłosuj w 25 kategoriach! Oceń mijający 2023 rok!

UWAGA! W razie problemów z wyświetlaniem plebiscytu na smartfonie odwróć ekran poziomo> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

21 komentarzy

 1. janusz.futbolu pisze:

  Najtrudniej mi było wybrać osobowość roku.
  Poza Marchewą pasowałby u mnie każdy z zawodników.
  Pozostałe wybory nie były takie trudne.

 2. Rahu pisze:

  Ciekawy plebiscyt, trudny rok dla nas, dla Lecha i wiele negatywnych odpowiedzi. Wszystko co najlepsze miało miejsce wiosną, w Europie i te możliwości odpowiedzi były dla mnie jednoznaczne. Bez wahania zaznaczyłem wszystko to co jest związane z L. Konferencji.

 3. jerry21 pisze:

  Super Plebiscyt Redakcjo!
  Dziękuję.
  Głos oddany.

 4. jerry21 pisze:

  W pamięci zostanie liga konferencji.
  Dobre wspomnienia to wiosna i ćwierćfinał, a złe to jesień i nieszczesna Trnava.
  I właśnie po latach pamięta się puchary europejskie, tak było kiedyś, niezapomniane mecze z Barceloną, Atletic, potem puchary za kadencji Smudy, również mecze z Juventusem i wiele innych.
  Liga odchodzi w zapomnienie a mecze pucharowe zostają na długo w pamięci.
  Dlatego tak cieszyły te mecze wiosenne z Djurgarden i Fiorentiną a tak bolała ta klęska ze Spartakiem.

 5. Pawelinho pisze:

  Nie wyświetlają mi się kategorie w firefoxie wersji na komputer 🙂

 6. Mazdamundi pisze:

  Trochę momentów radości jednak się znalazło, aczkolwiek najbardziej z tych podanych ucieszyło mnie zatrzymanie Jespera. Ten ruch to była polisa na przyszłość – czołowy pomocnik ligi, piłkarz waleczny i nieformalny kapitan. W ogóle zatrzymanie prawie wszystkich piłkarzy podstawowego składu uważam za jedną z najlepszych akcji obecnego zarządu. Aczkolwiek trzymanie Broma tak długo było głazem do ogródka Piotra i Spółki. 1/4 LKE mimo że wielki sukces zamazywała obraz całości.Trzecie miejsce zdobyte na sam koniec to przy takiej grze i tak był wynik ponad stan. Kilkanaście punktów straty do Rakowa na koniec sezonu. Już przed rozpoczęciem sezonu, po roku jego pracy było widać, że Lech się nie rozwijał, gra zazwyczaj była bardzo słaba i ciężko było oczekiwać, że po roku w końcu to odpali na tyle, by gra przestała powodować ból zębów i krwawienie oczu oraz na poważnie zacząć bić się w lidze o trofea. Jednak rzeczywistość przerosła oczekiwania. Nawet w najczarniejszych snach nie spodziewałbym się, że treneiro po słabym zimowym starcie w ramach wyciągania wniosków całkowicie położy lachę na letnie przygotowania, a Lech oprócz kompromitacji w Trnavie, mimo mniejszej ilości meczów jesienią wygra tylko jeden mecz z zespołami z górnej połowy tabeli, będzie 8 punktów za Śląskiem i nie będzie miał żadnej przewagi nad pucharowiczami.

 7. El Companero pisze:

  brakuje mi tu czegoś odnośnie mistrza juniorów starszych i mistrza dzieciaków w Lech Cup.

 8. Kosi pisze:

  Nominowane mecze do najlepszych i najgorszych pokazuja podzial jaki byl w tym roku. Tak na serio granie w pilke przez Lecha skonczylo sie w maju.

 9. Pawelinho pisze:

  Jak zwykle w każdej kategorie trudny wybór chociaż najmniej problem miałem z wyborem odpowiedzi w punkcie 25, gdzie przynajmniej dla mnie oczywistym jest wybór publicystyczny :

 10. mario pisze:

  coś czuję, że plebiscyt zdominuje LK i Velde.
  I dobrze

 11. Przemo33 pisze:

  Myślę, że ćwierćfinał Ligi Konferencji, Velde i kompromitacja w Trnavie zdominują ten plebiscyt. Osobiście brakuje mi tutaj zwycięstwa młodych chłopaków w Lech, Cup, która moim skromnym zdaniem była największym sukcesem Lecha w rundzie jesiennej i jak na razie w tym sezonie.
  Bardzo fajny plebiscyt, trochę trudnych pytań, gdzie pasowałaby więcej niż jedna opcja, a przy niektórych nawet wszystkie. Dobra robota!

 12. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Nigdy nie myślałem, że jeszcze przyjdzie taki dzień, w którym wybiorę KV najlepszym zawodnikiem Lecha 🙂 No, ale nikt nie zrobił takich liczb by na to miano zasłużyć w Lechu.
  Przynajmniej jemu się chciało.

 13. Bart pisze:

  Przy pytaniu „20. Główna rzecz charakteryzująca pracę Johna van den Broma w 2023 roku” można się nieźle drapać po głowie. Wszystkie odpowiedzi tak samo pasują.

Dodaj komentarz