Plus sparingów: Kristoffer Velde

W styczniu 2024 podczas trzech otwartych sparingów najlepszym piłkarzem Lecha Poznań był Kristoffer Velde. Tak przynajmniej wynika z ocen wystawianych przez kibiców Kolejorza po każdym z trzech otwartych meczów towarzyskich rozegranych w kończącym się miesiącu.
Sobotnie spotkanie kontrolne z Wisłą Płock będzie zamknięte, dlatego o najlepszych graczach Kolejorza w zimowych sparingach 2024 można poinformować już teraz. Według ocen wystawianych przez internautów KKSLECH.com najlepszy w styczniu był Kristoffer Velde. Średnie noty Norwega nie powalały, bowiem mecze, w których grał ten skrzydłowy zakończyły się porażkami, ale to właśnie Velde miał najwyższą średnią ocen po towarzyskim spotkaniu z LASK Linz 0:3 oraz Szachtarem Donieck 1:3.

18.01, Lech Poznań – LASK Linz 0:3
Średnia ocen: 2,42 – Velde (1 wynik)

25.01, Lech Poznań – NK Maribor 3:0
Średnia ocen: –

25.01, Lech Poznań – Szachtar Donieck 1:3
Średnia ocen: 2,56 – Velde (1 wynik)

Kristoffer Velde wyprzedził m.in. Joela Pereirę, Bartosza Mrozka czy Filipa Szymczaka wybranego przez kibiców najlepszym zawodnikiem w sparingu z Mariborem 3:0. Norweg w kontrolnym starciu z LASK Linz 0:3 błysnął m.in. w 28 minucie, kiedy po szybkiej akcji trafił w boczną siatkę czy w 39 minucie, gdy zszedł do środka i swoją lepszą prawą nogą oddał minimalnie niecelny strzał zza pola karnego. W sparingu z Austriakami gwiazdor Lecha Poznań grał tylko przez godzinę.

Lepiej Kristofferowi Velde poszło w towarzyskim meczu z Szachtarem Donieck 1:3. Już w 9 minucie Norweg wykonał celne uderzenie z ostrego kąta, od 30 minuty po zejściu Mikaela Ishaka i wejściu Michała Gurgula stał się środkowym napastnikiem. W 65 minucie 25-latek zdecydował się na indywidualny rajd, po którym był faulowany, zatem sędzia podyktował rzut karny. W 74 minucie Velde raz jeszcze wdał się w pojedynki z obrońcami Szachtara Donieck, ponownie ich wymanewrował, po czym oddał mocny strzał z trudem wybroniony przez Artura Rudko.

Kristoffer Velde kontynuuje na razie wszystko to, co wypracował sobie w 2023 roku. Norweg był najlepszy i po tej zimie wciąż jest najlepszy otrzymując od kibiców Kolejorza „plus sparingów”. Dla przypomnienia wszystkie ostatnie osiągnięcia czy nominacje Kristoffera Velde są wyszczególnione poniżej. Indywidualnie nie ma w Lechu Poznań innego zawodnika, który sportowo mógłby zbliżyć się do Velde.

Kristoffer Velde w 2023 roku:

– Najlepszy piłkarz w Lechowej klasyfikacji kanadyjskiej 2023 (26 punktów, 19 bramek i 7 asyst)
– Najlepszy strzelec Lecha w 2023 roku (19 goli)
– Pomocnik, zawodnik, największe zaskoczenie na plus i osobowość w Lechowym plebiscycie 2023
– Plus października i grudnia według internautów KKSLECH.com
– Piłkarz jesieni według internautów KKSLECH.com (4 razy najwyższa ocena po meczach, 13 razy w TOP3)
– 5 nominacji do jedenastki kolejki w 2023 roku według Ekstraklasy SA
– Piłkarz maja 2023 w Ekstraklasie
– Gol 17. kolejki (z Koroną) według C+ Sport
– Zawodnik dający najwięcej nadziei. Więcej -> TUTAJ

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz