Polska liga wraca do otwartej telewizji

W rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 władze Telewizji Polskiej nabyły prawa do pokazywania jednego wybranego przez siebie meczu w każdej kolejce Ekstraklasy. Latem TVP nie pozyskało już sublicencji na pokazywanie PKO Ekstraklasy, wiosną ligowe mecze ponownie zagoszczą na otwartych kanałach.

Przed trwającym sezonem ligowym Telewizja Polska zrezygnowała z zakupu sublicencji na transmitowanie łącznie 34 meczów PKO Ekstraklasy 2023/2024. W TVP zmienił się prezes, który miał inne priorytety, a nieoficjalnie mówiło się o kwocie w okolicach 70 milionów złotych, którą chciał Canal+ od Telewizji Polskiej za przyznanie zgody na pokazywanie wybranego meczu podczas każdej kolejki ligowej.

Teraz Telewizja Polska kupiła sublicencję i wiosną pokaże w sumie 15 spotkań w ramach PKO Ekstraklasy 2023/2024. TVP będzie transmitowało jedno wybrane przez siebie spotkanie w każdej kolejce, a maksymalnie sześciominutowe skróty z każdego meczu w danej serii spotkań zamierza pokazywać w swoim magazynie GOL (w każdy poniedziałek po godzinie 20:00 na antenie TVP Sport). Głównym kanałem, na którym Telewizja Polska zamierza transmitować wybrany przez siebie mecz w konkretnej kolejce będzie TVP Sport, aczkolwiek niewykluczone są transmisje także na TVP1 lub TVP2.

Telewizja Polska na mocy sublicencji uzyskała również prawa do transmitowania gali Ekstraklasy, która oficjalnie zakończy sezon 2023/2024 i odbędzie się w poniedziałek, 27 maja w Warszawie. Dodatkowo fragmenty poszczególnych spotkań rozegranych w rundzie wiosennej znajdą się na kanałach social media należących do Telewizji Polskiej.

W 20. kolejce TVP pokaże na żywo mecz Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin. Następnie będą transmitowane spotkania Legia Warszawa – Puszcza Niepołomice, Korona Kielce – Legia Warszawa, Raków Częstochowa – Lech Poznań oraz Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław. Kolejorz zagra z Mistrzem Polski w niedzielę, 9 marca, o godzinie 17:30.

Otwarte transmisje łącznie 15 meczów Ekstraklasy wiosną 2024 pozwolą dotrzeć do większego grona odbiorców. Sam Lech Poznań w ostatnich latach był jednym z dwóch najchętniej pokazywanych klubów przez Telewizję Polską, w ciągu rundy mecze z udziałem Kolejorza były transmitowane średnio 6-7 razy.

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej 2023/2024 warto przypomnieć o podziale środków finansowych dla 18 klubów PKO Ekstraklasy. Za ubiegłe rozgrywki klub dostał kwotę 22,58 mln złotych. Najwięcej zarobił w mistrzowskim sezonie 2021/2022 – prawie 29 milionów złotych.

2022/2023: 22,58 mln
2021/2022: 28,66 mln
2020/2021: 15,66 mln
2019/2020: 26,20 mln
2018/2019: 10,93 mln
2017/2018: 13,54 mln
2016/2017: 13,01 mln

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

9 komentarzy

 1. Grossadmiral pisze:

  Fantastyczne pojedynki legła -puszcza i korupter kielce – legła 😀 bo wcale w 21 kolejce lepszym meczem nie jest np jaga Lech albo w 22 Lech kiełbasiarze ;d no dobra rozumiem że za dużo Lecha by było ale kto te kwasy stolicznych będzie chciał oglądać tym bardziej że grają w pucharze. Rządy się zmieniły upychanie stolicznych niezmienne czekam na powrót betoniarzy to z największymi kwasiarzami ligowymi będą transmitować ;d

  • Kosi pisze:

   Nie ma kurskiego, nie bedzie betoniarzy. Pamietam jednak sytuacje sprzed paru lat, kiedy wywalczyl w TVP transmisje z Lechia – Lech

  • Krzysztof pisze:

   Jakub Kwiatkowski został dyrektorem tvp sport a to warszawiak także nie dziw się. Tu wydaje mi się chodzi bardziej o jeszcze większą promocje cwelow w Polsce. A jeśli klub medialny (nie, nie nasz Lech bo akurat tu nikomu na tym nie zależy)to i szansa, ze sponsorów więcej i kasy.

 2. Szota Arweladze pisze:

  Hurra! Może w końcu uda mi się obejrzeć jakiś mecz Kolejorza!

  A nie, czekaj… Zapomniałem, że ja nie mam telewizora…

  • stary pisze:

   Zawsze możesz iść do sąsiada lub baru i przy okazji wypijesz browara i zjesz pizze

   • leftt pisze:

    Ale Szota pisał kiedyś, że nie pije. Telewizora nie ma, nie pije, poeta. Może chociaż pizzę lubi.

   • Grossadmiral pisze:

    pewnie hawajską na przekór mainstreamowi:) i żeby nie było ja hawajską uznaję i nawet lubię za to z bananem to ja się nie odważę zjeść 🙂

   • Pawelinho pisze:

    Grossadmiral
    Jak jesteśmy w temacie pizzy to ja najczęściej wybieram Calzone z klasycznym nadzieniem tzn szynka plus pieczarki. Generalnie kuchnia Italii charakteryzuje się prostotą, gdzie najważniejsze są składniki wysokiej jakości co wpływa smak pasty czyli makaronów po naszemu 🙂 czy już samej pizzy dla w zasadzie mogą istnieć tylko trzy (cztery) czyli klasyczna margarita, wspomniana szynka i pieczarki oraz z salami i domowa taka kwadratowa zrobiona po polsku z pieczarkami czy innymi jak np kiełbasa śląska jak człowiek ma ochotę. A z tą hawajską dla każdego to weź wyjdź i nie wracaj 😂😂😂

   • Pawelinho pisze:

    Aczkolwiek tutaj w przypadku gruzińskiego wątku bardziej na miejscu byłoby Chinkali albo o Chaczapuri 🙂

Dodaj komentarz