Dogrywka: Lech – Zagłębie 2:0

Sobotni mecz z Zagłębiem Lubin był nietypowy. Lech Poznań w końcu był dużo lepiej przygotowany fizycznie od swojego rywala, z przodu pokazał lepszą skuteczność niż przeciwnik i mimo różnych faz w trakcie spotkania zasłużenie pokonał „Miedziowych” rezultatem 2:0.

1-4-2-3-1

Mrozek – Pereira, Salamon, Milić (46.Gurgul), Douglas (59.Andersson) – Murawski, Karlstrom – Ba Loua (33.Czerwiński), Marchwiński, Hotić – Szymczak (82.Kvekveskiri).

1-4-2-3-1

Burić – Kłudka, Kopacz, Ławniczak, Grzybek – Dąbrowski (76.Mróz), Poletanović (82.Makowski) – Chodyna, Pieńko (90+3.Kusztal), Wdowiak (82.Buletsa) – Munoz (46.Kurminowski).

Statystyki biegowe Lecha Poznań:

Pokonany dystans w km: 114,91 km (rywal 112,20 km)
Liczba sprintów (25,2 km/h): 136 (rywal 92)

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

4 minuta – Akcja dająca gola na 1:0, która według Mariusza Rumaka była trenowana. W tej sytuacji lechici z przedniej formacji podeszli wysoko, zastosowali pressing i czekali na błąd Zagłębia w rozegraniu piłki. Błąd techniczny w tej sytuacji popełnił Aleks Ławniczak, który próbował przyjąć piłkę gorszą lewą nogą, nie opanował futbolówki, tylko czekał na to Adriel Ba Loua, który przejął piłkę. Iworyjczyk od razu po przejęciu w swoim stylu szarpnął prawą flanką a na końcu słabszą prawą nogą podał płasko na środek pola karnego. Na szczęście przytomnie zachował się wtedy Filip Szymczak, nasz napastnik w porę ruszył za akcją i wbiegając w pole karne uderzył piłkę czubkiem buta nie dając żadnych szans spóźnionemu Jasminowi Buriciowi. W 4 minucie całą robotę zrobił Adriel Ba Loua, który wykorzystał techniczny błąd Aleksa Ławniczka, następnie wykorzystał swoją szybkość, a na końcu nie kombinował i wycofał piłkę gorszą prawą nogą na środek pola karnego. Brawa dla skrzydłowego za pressing oraz dla Szymczaka za iście snajperskie wykończenie.