Dogrywka: Jagiellonia – Lech 1:2

Sobotni mecz na szczycie z Jagiellonią Białystok pod względem suchych liczb był w wykonaniu Lecha Poznań jednym z najsłabszych spotkań w tym sezonie. Niskie posiadanie piłki, mało strzałów czy słaba celność podań była spowodowana m.in. świetnym wynikiem, jaki Kolejorz miał po 30 minutach nastawiając się przy stanie 2:0 wyłącznie na grę z kontry, w tym na obronę świetnego rezultatu, który ostatecznie udało się osiągnąć. W taktycznym meczu pełnym walki niebiesko-biali dowieźli wygraną 2:1 i tym samym do lidera tracą już tylko 2 punkty.

1-4-2-3-1

Alomerović – Sacek, Skrzypczak (89.Haliti), Dieguez, Wdowik – Romanchuk, Nene (72.Kubicki) – Marczuk, Imaz, Naranjo (60.Hansen) – Pululu (72.Caliskaner).

1-4-2-3-1 przechodzące na 1-5-4-1

Mrozek – Pereira, Salamon, Milić, Gurgul – Karlstrom, Kvekveskiri (64.Murawski) – Hotić (59.Gholizadeh), Marchwiński (86.Czerwiński), Velde – Szymczak.

Statystyki biegowe Lecha Poznań:

Pokonany dystans w km: 112,94 (rywal 112,00 km)
Liczba sprintów (25,2 km/h): 88 (rywal 81)

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

82 minuta – Akcja, po której Jagiellonia strzeliła kontaktową bramkę nadaje się do analizy również dla sztabu szkoleniowego. Gospodarze w tym meczu regularnie zagrywali crossowe piłki na Michała Gurgula uznając 18-latka za najczulszy punkt naszej drużyny. W pierwszej połowie młody obrońca jeszcze sobie radził z długimi podaniami przeciwnika umiejąc wyłączyć z gry prawego pomocnika Dominika Marczuka, z czasem pojawiło się już zmęczenie, które na pewno miało wpływ na mniej efektywną postawę Gurgula. Sytuacja, w której nasz lewy obrońca spowodował rzut karny był tylko ostrzeżeniem, bowiem po chwili sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Później Jagiellonia wykonała jeszcze dwa inne crossowe zagrania, z którymi Michał Gurgul znowu sobie nie poradził, a jedną z takich sytuacji była ta z 82 minuty, kiedy lewy obrońca Lecha Poznań był za daleko od przeciwnika pozwalając mu na końcu podać piłkę na środek pola karnego. W tej sytuacji inny obrońca Bartosz Salamon źle się ustawił, nie złapał przeciwnika na pozycji spalonej, na końcu mimo liczebnej przewagi w polu karnym do naszej siatki po płaskim strzale z bliska trafił Hansen. Jagiellonia w sobotnim meczu miała lepsze okazje do zdobycia gola, a mimo to, wykorzystała szansę, w której rezerwowy Jagi bardzo szczęśliwie zmieścił futbolówkę między nogami Bartosza Salamona a Bartosza Mrozka.