Bez większych zmian

Za nami już 22. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, z której kibice Lecha Poznań tym razem nie mogą być zadowoleni. Kolejorz w meczu na szczycie ze Śląskiem Wrocław powinien zagrać lepiej, a wtedy być może pokonałby defensywnie grającego wicelidera. Na szczęście mimo utraty 2 punktów na oczach prawie 33 tysięcy ludzi udało się nie stracić 3. miejsca w ligowej tabeli zajmowanego od początku października.
O meczu ze Śląskiem Wrocław zapewne większość kibiców już zapomniało skupiając się na dzisiejszej konfrontacji z Pogonią Szczecin, ale 22. kolejka zakończyła się dopiero wczoraj, dlatego dziś warto jeszcze wrócić do jej spraw. Była to wyjątkowa seria spotkań, bowiem pierwsza od sezonu 1993/1994, w której padło aż 7 remisów, w tym 4 bezbramkowe. Goli nie zobaczyliśmy m.in. w Poznaniu, gdzie Lech pierwszy raz od kwietnia 1988 roku zremisował przy Bułgarskiej ze Śląskiem Wrocław rezultatem 0:0.

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 1 (nietrafiony)
Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów 1 (nietrafiony)
Korona Kielce – Legia Warszawa 1 (nietrafiony)
Pogoń Szczecin – ŁKS Łódź 1 (trafiony)
Piast Gliwice – Cracovia Kraków x (trafiony)
Puszcza Niepołomice – Zagłębie Lubin 2 (nietrafiony)
Stal Mielec – Raków Częstochowa 2 (nietrafiony)
Widzew Łódź – Górnik Zabrze 1 (trafiony)
Warta Poznań – Radomiak Radom 1 (nietrafiony)

Na szczęście strata 2 punktów na oczach prawie 33 tysięcy kibiców nie miała poważniejszych konsekwencji. Strata do lidera czy wicelidera wciąż jest taka sama, przewaga nad Rakowem Częstochowa czy Legią Warszawa jest identyczna, największymi wygranymi minionego weekendu są zespoły Widzewa Łódź oraz Pogoni Szczecin. Te drużyny jako jedyne odniosły zwycięstwa, Widzew dzięki pełnej puli oddalił się od strefy spadkowej do I-ligi, natomiast czwarta Pogoń traci do nas już tylko oczko i 3 punkty do lidera Ekstraklasy, zatem kolejna ekipa włączyła się do realnej walki o dublet.

Przez remisy na dnie stawki nic się nie zmieniło. Nadal pod kreską znajduje się Puszcza Niepołomice, mimo gry na stadionie lidera niedosyt z wyniku może czuć przedostatni Ruch Chorzów, którego sekundy dzieliły się od drugiego zwycięstwa w sezonie 2023/2024 oraz od sprawienia sensacji. Taką końcówką, jak w Białymstoku beniaminek sam się pogrąża i cały czas jest jedną nogą w I-lidze, z którą już zaczyna się witać mający w tych rozgrywkach trzeciego trenera Łódzki Klub Sportowy.

22. kolejka PKO Ekstraklasy 2023/2024 nie obfitowała w emocje, być może zupełnie inaczej będzie w najbliższy weekend, gdy do gry o konkretne cele ligowe przystąpią m.in. uczestnicy 1/4 finału Pucharu Polski. W sobotę wieczorem pozycję lidera może odzyskać Śląsk Wrocław, jeśli tylko pokona u siebie Widzew Łódź. Dużo może namieszać rezultat starcia Legii Warszawa z Pogonią Szczecin czy najbardziej interesujący nas niedzielny mecz z Rakowem Częstochowa.

Niedawno Lech Poznań zdobył niezdobyty do 17 lutego obiekt Jagiellonii Białystok, za kilka dni może zdobyć niezdobyty w tym sezonie stadion Rakowa Częstochowa. W 23. kolejce przede wszystkim będziemy bronić 3. pozycji w ligowej tabeli, aczkolwiek ewentualne 3 punkty wywiezione z Częstochowy na końcu rozgrywek mogłyby okazać się bezcenne. W maju nie zdobędziemy tytułu bez wcześniejszych wygranych w tzw. „meczach na szczycie”, a w razie niedzielnego zwycięstwa niebiesko-biali mieliby już 7 oczek przewagi nad Mistrzem Polskim, który po porażce mógłby pocieszać się tylko zaległym spotkaniem, jakie ma do rozegrania.

W najbliższy ligowy rywal nie zachwyca, dlatego trzeba wymagać od Kolejorza walki o pełną pulę, która tylko przybliżyłaby nasz klub do trofeów, w tym do dubletu, jeśli oczywiście dziś wieczorem podopieczni Mariusza Rumaka wyeliminują „Portowców” i dostaną się do półfinału pucharu krajowego. Do boju KKS!

Nasze obiektywne typy na mecze 23. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024:

Raków Częstochowa – Lech Poznań 2
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin x
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok x
Cracovia Kraków – Warta Poznań 1
Śląsk Wrocław – Widzew Łódź 1
Radomiak Radom – Stal Mielec x
Ruch Chorzów – Piast Gliwice 1
Zagłębie Lubin – Korona Kielce 1
ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice 1

Tabela po 22. kolejce PKO Ekstraklasy 2023/2024:

1. Jagiellonia Białystok 42 pkt.
2. Śląsk Wrocław 42
3. Lech Poznań 40
4. Pogoń Szczecin 39
5. Legia Warszawa 37
6. Raków Częstochowa 36
7. Górnik Zabrze 32
8. Stal Mielec 29
9. Widzew Łódź 28
10. Zagłębie Lubin 27
11. Cracovia Kraków 26
12. Piast Gliwice 25
13. Radomiak Radom 25
14. Warta Poznań 24
15. Korona Kielce 22

16. Puszcza Niepołomice 22
17. Ruch Chorzów 15
18. ŁKS Łódź 10

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

 1. Ekstralijczyk pisze:

  @Redakcjo, Raków dzisiaj gra w PP, a nie jutro.

 2. Ekstralijczyk pisze:

  Raków Częstochowa – Lech Poznań 1X
  Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 1X
  Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok X2
  Cracovia Kraków – Warta Poznań 1
  Śląsk Wrocław – Widzew Łódź 1
  Radomiak Radom – Stal Mielec 1X
  Ruch Chorzów – Piast Gliwice 1X
  Zagłębie Lubin – Korona Kielce 1X
  ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice 1

Dodaj komentarz