Wokół meczu: Lech – Pogoń 0:1 d.

Wokół meczów – Wszystko co dotyczy rozegranego spotkania przez Lecha Poznań z danym rywalem w Ekstraklasie, w Pucharze Polski lub w europejskich pucharach. Liczby, statystyki konkretnego meczu, ciekawostki, klasyfikacja Lechowych strzelców, asystentów czy zestawienie kartek.

Pogorszony bilans

Lech do jesiennej porażki 0:5 dołożył dziś przegraną po dogrywce 0:1. Gorzej być nie mogło.

Ogółem: 37-32-35, 137:127 (104 mecze)
W Ekstraklasie: 27-28-28, 109:106 (83 mecze)
U siebie: 17-17-8, 64:39 (42 mecze)
Na wyjeździe: 10-11-20, 45:67 (41 meczów)

Pogorszony bilans pucharowy

Lech pierwszy raz w historii odpadł z Pucharu Polski po domowej porażce z Pogonią, która dotąd 3 razy pokonała nas tylko u siebie (w sezonie 1980/1981, 1996/1997 po rzutach karnych oraz 2017/2018).

Lech vs Pogoń w Pucharze Polski: 8-0-4, 14:9 (12 meczów)
Lech vs Pogoń w PP, PE i PL: 11-1-5, 26:16 (17 meczów)

Bez zwycięstwa po prawie 4 latach

Lech Poznań walczył dziś o pierwszą wygraną u siebie z Pogonią od prawie 4 lat. Porażka 0:1 w 119 minucie mogła przydarzyć się tylko Kolejorzowi.

Znów padły bramki

W 22 ostatnich meczach pomiędzy obiema drużynami padły tylko 3 bezbramkowe remisy w regulaminowym czasie gry, ponadto w tych 22 spotkaniach rozegranych 2 frontach od sezonu 2016/2017 jedynie 7 razy zdarzyło się, aby w ciągu 90 minut gola strzelił zarówno Lech, jak i Pogoń.

Bez rewanżu

Lech nie zrewanżował się za jesienne 0:5 i 0:3 z Pogonią w Pucharze Polski latem 2017 roku. 0:1 w 119 minucie to kolejny cios, Pogoń może się z nas śmiać.

Rumak znowu poległ

Bilans Mariusza Rumaka w Lechu w rozgrywkach o Puchar Polski? – 0-1-5. Ten trener kolejny raz się ośmieszył, ośmieszył przede klub. Był Stjarnan, Olimpia, Żalgiris, Miedź, jest 0:1 w 119 minucie.

Rumak znowu kompromituje klub

Mariusz Rumak rywalizował w Pucharze Polski łącznie 15 razy notując bilans 7-0-8. Po 12 latach znowu odpadł z Pucharu Polski na etapie 1/4, w 2012 roku odpadł w ćwierćfinale z Wisłą Kraków.

Bez awansu

Lech rozegrał dziś swój 40 mecz w 1/4 Pucharu Polski. W dotychczasowej historii grając w ćwierćfinale przechodził dalej 17 razy, odpadał tylko 10 razy. Sezon 2023/2024 jest 27, w którym Lech Poznań doszedł do ćwierćfinału Pucharu Polski. Kolejorz rozgrywał dotąd 12 ćwierćfinałów Pucharu Polski, w których nie było rewanżowych spotkań. W takiej sytuacji 6 razy wygrał i 6 razy odpadł. Lech Poznań w 5 z 7 ostatnich sezonów Pucharu Polski, w których dochodził do ćwierćfinału potrafił przechodzić 1/4 rozgrywek i dostać się do półfinału.

Lechici nie poprawili liczb

We wtorek nikt nie trafił do siatki, poniższe liczby lechitów nie zmieniły się.

Kartki bez znaczenia

Dzisiejszej kartki Kristoffera Velde oraz Antonio Milicia nie mają znaczenia. Lech i tak odpadł z rozgrywek.

Trzy mecze do przerwy

Po meczu z Pogonią Szczecin zespół Lecha Poznań do marcowej przerwy na kadrę rozegra jeszcze trzy mecze. Przed nami dwa wyjazdy.

Kolejne trzy mecze Lecha Poznań:

03.03, Raków – Lech (17:30)
09.03, Górnik – Lech (20:00)
15.03, Lech – Warta (20:30)

Pogorszony bilans sezonu

Lech Poznań pogorszył dziś bilans sezonu 2023/2024. To już 3 porażka u siebie, dogrywa tego nie zmienia.

16-41-96

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2023/2024)