Wypożyczeni zaliczają minuty, Kozubal liczby

W rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 na wypożyczeniu w innych klubach przebywa łącznie sześciu zawodników z pierwszej drużyny Lecha Poznań. Sytuacja każdego z wypożyczonych piłkarzy jest inna, niektórzy podczas wypożyczenia tracą czas, inni grają regularnie i nawet notują konkretne liczby.

Filip WILAK

Prawonożny i lewy pomocnik, Filip Wilak (na głównym zdjęciu) ma spędzić w Ruchu Chorzów tylko pół roku. Na razie w ekipie „Niebieskich” jest zmiennikiem, który 3 razy wchodził na murawę po 74 minucie gry zbierając wiosną łącznie 49 minut. Po ostatnich wynikach beniaminek wciąż może łudzić się utrzymaniem w Ekstraklasie.

Mecze: 3
Minuty: 49
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0

Maksymilian PINGOT

Maksymilian Pingot jesienią przedłużył kontrakt z Lechem Poznań aż do 30 czerwca 2028 roku, po czym zimą trafił na 1,5 roczne wypożyczenie do Stali Mielec (klub ma prawo skrócić umowę wypożyczenia w każdym okienku transferowym). 21-latek w ostatniej kolejce nie zagrał, ponieważ pauzował za 4 żółte kartki, jakie ujrzał podczas wcześniejszych 4 spotkań Stali. Lewonożny stoper to na razie podstawowy defensor mielczan, który w systemie 3-4-3 jest ustawiany bliżej lewej flanki.

Mecze: 4
Minuty: 359
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 4
Czerwona kartka: 1

Filip BOROWSKI

Filip Borowski jest wypożyczony do Warty Poznań do końca trwającego sezonu. 21-letni prawy obrońca nie może wygrać rywalizacji, w pierwszej wiosennej kolejce, w której „Zieloni” pokonali Raków Częstochowa 2:1 wychowanek Kolejorza nie podniósł się z ławki rezerwowych, nie grał także w 22 kolejce otrzymując wiosną łącznie 25 minut. Filip Borowski nie wygląda na piłkarza potrzebnego od lata naszej drużynie.

Mecze: 18 (3 w PP)
Minuty: 848 (270 w PP)
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 4
Czerwona kartka: 1

Jakub ANTCZAK

Przed Jakubem Antczakiem kolejne pół roku w Odrze Opole, w której 20-letni skrzydłowy ma szansę uczynić kolejny progres. Jesienią Jakub Antczak był ważnym punktem swojej drużyny, ale wiosną jest inaczej. Boczny pomocnik w pierwszej wiosennej kolejce został zmieniony w przerwie, później wchodził na murawę już tylko z ławki rezerwowych. Odra Opole tej wiosny zdobyła zaledwie 3 oczka zajmując obecnie 8. miejsce w I-lidze.

Mecze: 20 (1 w PP)
Minuty: 1353 (77 w PP)
Gole: 1
Asysty: 3
Żółte kartki: 9

Antoni KOZUBAL

20-letni Antoni Kozubal jesienią był jednym z liderów GKS-u Katowice notując 17 ligowych meczów na 18 możliwych (raz pauzował za kartki). Tej wiosny nic się nie zmieniło, środkowy pomocnik nadal jest podstawowym piłkarzem GKS-u wyglądającym na zawodnika, który latem ma szansę zaistnieć w Kolejorzu. Tej wiosny Kozubal opuścił tylko minutę w 4 spotkaniach i zaliczył aż 3 asysty. Katowiczanie w tym roku kalendarzowym wygrali 3 na 4 mecze zajmując aktualnie 10. miejsce w ligowej tabeli.

Mecze: 22 (1 w PP)
Minuty: 1908 (90 w PP)
Gole: 2
Asysty: 5
Żółte kartki: 5

Krzysztof BĄKOWSKI

Zimą klub skrócił nieudane, półroczne wypożyczenie Krzysztofa Bąkowskiego do Radomiaka Radom i wypożyczył bramkarza do beniaminka I-ligi Polonii Warszawa. 21-latek regularnie grał w najważniejszych meczach towarzyskich „Czarnych Koszul” wywalczając sobie miejsce między słupkami. Tej wiosny Bąkowski zagrał we wszystkich 3 spotkaniach, w których puścił aż 6 goli. Polonia Warszawa aktualnie znajduje się w strefie spadkowej do II-ligi tracąc do bezpiecznej lokaty 2 oczka.

Polonia wiosną 2024
Mecze: 3
Minuty: 270
Puszczone gole: 6
Czyste konta: 0
Żółte kartki: 0

Radomiak jesienią 2023
Mecze: 2 (1 w PP)
Minuty: 180 (90 w PP)
Puszczone gole: 4 (2 w PP)
Czyste konta: 0
Żółte kartki: 0

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

 1. Hazaj pisze:

  Kozubal- może być kimś w rodzaju Murawskiego. Na teraz jest ważnym graczem U-21(wcześniej grał w U-14,15,16,18,19,20!!!). Szkoda tylko, że ( jak Karlstroem i Murawski) nie ma celnego, powtarzalnego uderzenia zza 16-tki. No ale może w czasie letnich zmian w Lechu w końcu Kozubal wskoczy do dorosłej 11tki?
  Antczak – nie wierzę w tego grajka i tyle.
  Wilak – paru graczy w lecie odejdzie , Hotić nie powala, Golizadeh to niewiadoma więc powinien wracać i walczyć o swoje , bo możliwości ku temu ma.
  Borowski – bez szans
  Pingot – przy ostatniej porażce Stali jako przyczynę wymieniano min. brak Pingota! Ciekawa sprawa z nim bo i przedłużono w Lechu z nim kontrakt . Widziałem go w rezerwach tam wymiatał. Jest jednak w Lechu poznaniak Tomaszewski więc… tu sprawa niejasna czy się Pingot przebije czy nie.
  Bąkowski – na bank wygryzie go Pruchniewski! Po prostu lepszy i tyle.Pruchniewski ciągnie rezerwy za uszy i ratuje im często dupę, a Bąkowski traci czas na wypożyczeniach. Skończy pewnie w Polonii Środa.
  Wilak – musi wracać w lecie i tyle. Przyda się!

Dodaj komentarz