Pogrążeni w kryzysie. Górnik – Lech 0:0

O godzinie 20:00 na Arenie Zabrze mieszczącej się przy ulicy Roosevelta 81 w Zabrzu, początek meczu 24. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, pomiędzy drużyną Górnika Zabrze a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Górnik – Lech (09.03.2024)

null Górnik wygrał 6 ostatnich meczów u siebie, Lech nie wygrał w żadnym 3 z ostatnich spotkań (360 minut bez gola)
null Górnik nie pokonał Lecha u siebie w żadnym z 6 ostatnich meczów na 2 frontach
null 6 ostatnich meczów Lecha w Zabrzu to 4 zwycięstwa i 3 z rzędu (ostatnie 16 października 2022 – 2:1)
null Lech nie wygrał z Górnikiem w ostatnich 2 spotkaniach, które odbyły się w Poznaniu (0:1, 1:1)
null Lech ostatni raz przegrał z Górnikiem w Zabrzu 4 listopada 2017 (1:3)
null W ostatnich 24 meczach Lecha z Górnikiem na 2 frontach padała co najmniej jedna bramka (ostatni raz w Zabrzu nie było goli 20 lat temu)

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! W razie wygranej Lech odzyska miejsce na podium i będzie tracił do lidera tylko 2 punkty.
1 min. – Mecz, który ogląda komplet minut rozpoczęli poznaniacy.
2 min. – null Pierwszy celny strzał, którego nie było w Częstochowie. Dośrodkowanie Kvekveskiriego z rzutu wolnego, uderzenie głową, piłkę po koźle wyłapał Bielica.
5 min. – Gra toczy się w środku pola.
7 min. – Strzał Enaliego minął bramkę Mrozka. Górnicy wykreowali sobie sytuację po ataku pozycyjnym.
10 min. – 10 minut za nami i jakoś nie widać tej sportowej złości, o której mówił Mariusz Rumak.
10 min. – Teraz dobra akcja. Gholizadeh przejął piłkę, zszedł do środka i oddał mocny, choć niecelny strzał zza pola karnego.
15 min. – Wyrównany pierwszy kwadrans. Jeszcze nikt nie popełnił błędu i nie zyskał przewagi.

null 16 – 30 minuta

16 min. – Górnik świetnie wyszedł spod pressingu, na końcu faulował Douglas.
17 min. – Fatalny błąd Mrozka, który nie umiał złapać piłki po rzucie wolnym. Na szczęście uratował nas Blazić.
17 min. – Mecz przerwany przez piro.
20 min. – null Już 380 minut bez gola.
21 min. – Lech na razie nie ma pomysłu na tak pozycyjny. Gholizadeh znowu spowalnia gra podając głównie do tyłu.
23 min. – Następna przerwa przez dym z piro.
28 min. – Przez prawie 30 minut Lech oddał 2 strzały, w tym 1 niecelny z akcji.
30 min. – Na razie typowy mecz na 0:0 lub na 1:0 dla Górnika po kontrze i naszym błędzie.

null 31 – 45 minuta

31 min. – W końcu coś się zadziało, ale nie było nawet strzału. Szymczak uruchomił Velde, który zszedł na środek pola karnego. Norweg przegrał pojedynek z Szalą.
33 min. – Faul Murawskiego w bocznej strefie. Jeszcze bez kartki, która wykluczyłaby go z derbów.
35 min. – Kapralik zgubił wolnego Douglasa, na szczęście był Blazić, który już 2 raz nas uratował.
36 min. – Velde za późno oddawał strzał w polu karnym i został przyblokowany. Wcześniej Szymczak ładnie wypuścił Norwega.
40 min. – Kontra Lecha, w której Douglas źle podał do Karlstroma.
40 min. – null 400 minut bez zdobytej bramki.
42 min. – Gholizadeh znowu rozgrywa swój własny mecz. Tym razem zszedł bliżej lewej strony.
44 min. – W ostatnich minutach Kolejorz ma sporą optyczną przewagę, z której nic nie wynika. Niewiele sytuacji, strzałów brak.
45 min. – Kontra Velde, który wszystko zepsuł.
45+2 min. – Rzut rożny dla Górnika, niepilnowany był Szcześniak, na szczęście zdążył Czerwiński.
45+4 min. – Zmarnowany rzut rożny dla Lecha. Już 405 minut bez gola pomijając oczywiście doliczony czas.
45+4 min. – Do przerwy nudne 0:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Gramy dalej. W przerwie Hotić za Kvekveskiriego.
47 min. – Korner dla Górnika, Rasak oddał niecelny strzał z pierwszej piłki.
48 min. – Fajna akcja Lecha z wykorzystaniem paru piłkarzy, płaskie podanie z prawej strony do Karlstroma, którego uderzenie zostało zablokowane.
51 min. – Tym razem zza pola karnego próbował Velde i broni Bielica!
54 min. – Velde wygrywa pojedynek, sędzia poszedł oglądać powtórkę VAR i nie podyktował karnego dla Górnika. Czysta sytuacja, tak naprawdę nie było czego oglądać.
58 min. – Kolejne przyblokowane uderzenie w tym meczu, tym razem autorstwa Górnika.
60 min. – Niewiele się zmienia. Mecz nadal jest wyrównany.

null 61 – 75 minuta

65 min. – Lech próbuje dziś grać trochę więcej długą piłką, jednak dotąd bez efektów.
70 min. – Na pewno Górnik zaskoczył Lecha swoją grą, ponieważ za nami już 70 minut, a to gospodarze mają wyższe posiadanie piłki. Wydawało się, że zabrzanie będą grać z kontry.
70 min. – Akcja Górnika lewą flanką, tym razem dobrze spisał się Mrozek.
71 min. – Coraz mocniej pachnie golem dla Górnika. Lech ma twarz Rumaka, czyli przegranego człowieka.
72 min. – null Pereira za Czerwińskiego.
73 min. – Tym razem dobra interwencja Mrozka, który na razie staje na wysokości zadania identycznie jak Blazić.
75 min. – W końcu przebudził się Lech. Po akcji Pereiry musiał interweniować Bielica, który odbił piłkę przed siebie.

null 76 – 90 minuta

78 min. – Zostało kilkanaście minut. Może uda się nie przegrać. Gol dla Lecha byłby nielogiczny, ponieważ poznaniacy nic nie grają.
81 min. – null Świetna szansa dla Lecha! Salamon wypuścił Pereirę, ten podał na drugą stronę pola karnego i byłby gol Hoticia, gdyby nie świetny wślizg Szali!
85 min. – Tempo meczu jest coraz słabsze.
87 min. – Z tej niemocy nawet Salamon zapędził się do przodu oddając celny strzał zza pola karnego.
90 min. – null Szymczak z kilku metrów trafił w słupek! Bielica obronił uderzenie z paru metrów.
90+1 min. – Jeszcze tylko 2 minuty.
90+3 min. – Lech broni 0:0. Śmieszne.
90+4 min. – Pogrążony w kryzysie Lech znowu nie zdobył gola, przez co oddala się od Europy. Lech ma twarz przegranego Rumaka, który kontynuuje projekt ośmieszania naszego klubu.

null Sobota, 9 marca 2024, godz. 20:00