Wokół meczu: Górnik – Lech 0:0

Wokół meczów – Wszystko co dotyczy rozegranego spotkania przez Lecha Poznań z danym rywalem w Ekstraklasie, w Pucharze Polski lub w europejskich pucharach. Liczby, statystyki konkretnego meczu, ciekawostki, klasyfikacja Lechowych strzelców, asystentów czy zestawienie kartek.

Ogólny bilans

Lech zanotował 3 kolejny mecz z Górnikiem bez wygranej pogarszając dobry bilans (0:1, 1:1 i 0:0)

Ogólny bilans: 46-31-32, 153:129 (109 meczów)
W Ekstraklasie: 45-31-29, 148:121 (105 meczów)
U siebie: 27-17-9, 87:47 (53 mecze)
Na wyjeździe: 18-14-20, 61:74 (52 mecze)

W PP/SPP: 1-0-3, 5:8

Przerwana seria w Zabrzu

Górnik ostatni raz pokonał nas u siebie dnia 4 listopada 2017 roku, gdy Lech na oczach 24563 widzów przegrał w Zabrzu 1:3. Był to 7 kolejny mecz Lecha w Zabrzu bez porażki, w którym poznaniacy przerwali serię 3 kolejnych zwycięstw.

Mecze Lecha w Zabrzu bez porażki:

05.10.2018, Górnik Zabrze – Lech Poznań 2:2
28.09.2019, Górnik Zabrze – Lech Poznań 1:3
30.01.2021, Górnik Zabrze – Lech Poznań 1:1
30.07.2021, Górnik Zabrze – Lech Poznań 1:3
02.03.2022, Górnik Zabrze – Lech Poznań 0:2 (PP)
16.10.2022, Górnik Zabrze – Lech Poznań 1:2
09.03.2024, Górnik Zabrze – Lech Poznań 0:0

Bez goli po 20 latach

We wcześniejszych 24 meczach Lecha z Górnikiem na 2 frontach padała co najmniej jedna bramka. Po raz ostatni nikt nie strzelił gola w 2012 roku w Poznaniu, natomiast w Zabrzu jesienią 2004 roku. Aż do dziś.

Kolejorz wciąż na styku

Lech Poznań stracił dziś 2 punkty i zamiast patrzeć na stratę punktową do lidera powinien martwić się awansem do europejskich pucharów. Na razie jest trzeci, ale szybko może spaść na 6. miejsce.

Urban nie przegrał

W sobotę przeciwko poznaniakom pokazał się były trener Lecha, Jan Urban, który po tym remisie ma z Lechem równy bilans – 6-6-6.

Urban vs Lech: 6-6-6, 16:15

Rumak znowu nie pokonał Urbana

Mariusz Rumak spotkał się z Janem Urbanem już 7 razy zwyciężając tylko raz. 8 lat temu Rumak trenował Śląska i wygrał z Lechem szkolonym przez Urbana rezultatem 1:0 (w Poznaniu).

Rumak się przełamał

Mariusz Rumak jako trener różnych drużyn ma serię 6 meczów z rzędu bez zwycięstwa nad Górnikiem. Dziś przerwał passę 4 kolejnych porażek z tym rywalem.

Lech zakończył passę Górnika

Rywal tracący do nas tylko 5 oczek poniósł zaledwie jedną porażkę w ostatnich 7 meczach ligowych, nie przegrał u siebie od początku października, ale przerwał dziś passę 6 kolejnych zwycięstw u siebie i serię 13 meczów ze strzelonym golem. W tym sezonie ligowym mniej bramek przed własną publicznością od Górnika Zabrze stracił tylko Raków Częstochowa.

Lech przerwał złą passę

Passa wstydu wciąż trwa. To 4 kolejny mecz Lecha Poznań bez wygranej, który ma serię 450 minut bez zdobytego gola.

Lechici nie poprawili liczb

W sobotę nikt nie trafił do siatki, poniższe liczby lechitów nie zmieniły się.

Bez pauz

W sobotni wieczór nikt w naszej drużynie nie otrzymał żółtej kartki. Nadal mamy w Lechu czterech zagrożonych piłkarzy (więcej na dole).

Jeden mecz i wiele dni przerwy

Po remisie, który jest jak porażka Lecha czeka jeszcze jeden mecz (w piątek z Wartą), a później 17 dni długiej, nudnej i smutnej przerwy na kadrę. Uschniemy.

Kolejne trzy mecze Lecha Poznań:

15.03, Lech – Warta (20:30)
01.04, Stal – Lech (15:00)
07.04, Lech – Pogoń (15:00)

Jest słabo

Lech po 24 kolejkach ma tylko oczko więcej niż 12 miesięcy temu, kiedy właśnie 9 marca rywalizował w Europie pokonując Djurgarden 2:0.

Pogorszony bilans sezonu

Lech Poznań pogorszył dziś bilans sezonu 2023/2024. Remis numer 8 i 5 na wyjeździe jest jak kolejna porażka.

DOM: 9-3-3, 29:15
WYJAZD: 7-5-4, 20:22
OGÓŁEM: 16-8-7, 49:37

Bez zmian

Dziś nikt nie stracił gola, zatem poniższe liczby nie zmieniły się.

Lech przy wyniku 1:0
179-21-14

Lech przy wyniku 0:1
16-41-97

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2023/2024)