Na otarcie łez

Za nami już 24. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, z której kibice Kolejorza ponownie nie mogą być zadowoleni. Lech Poznań jest w coraz większym kryzysie, nie strzelił gola od 450 minut i tym samym nie wygrał żadnego z 4 ostatnich spotkań, w tym 3 ligowych.

Kryzys Lecha Poznań pogłębia się z każdym kolejnym meczem, choć jeszcze przed spotkaniem z Górnikiem Zabrze tymczasowy trener Kolejorza o żadnym kryzysie nie chciał mówić doszukując się problemów w dziennikarzach. Mariusz Rumak wciąż może wypowiadać się z butą ze względu na to, co wydarzyło się w innych, interesujących nas meczach 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Mimo straty 2 punktów Lech Poznań niespodziewanie awansował o jedną lokatę odzyskując po tygodniu medalową i pucharową 3. pozycję, którą wcześniej zajmował nieprzerwanie od początku października (po 11 kolejkach z rzędu).

Górnik Zabrze – Lech Poznań 2 (nietrafiony)
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 1 (trafiony)
Widzew Łódź – Legia Warszawa 2 (nietrafiony)
Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin x (nietrafiony)
Korona Kielce – Cracovia Kraków x (trafiony)
Piast Gliwice – Radomiak Radom 1 (nietrafiony)
Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 2 (nietrafiony)
Stal Mielec – Ruch Chorzów x (nietrafiony)
Warta Poznań – ŁKS Łódź x (nietrafiony)

Wyniki meczów Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa czy Pogoni Szczecin były rezultatami na otarcie łez po kolejnym nieudanym spotkaniu w wykonaniu Kolejorza będącego na miejscu dającym awans do europejskich pucharów wyłącznie dzięki słabości innych. Nie wiadomo, ile potrwa dołek czy kryzys innych rywali do medalowych pozycji, Mistrz Polski wciąż ma do rozegrania zaległe spotkanie, zatem tym bardziej nie ma się z czego cieszyć.

Margines błędu jest niewielki, goniące nas ekipy cały czas nie będą się potykały, dlatego najwyższy czas samemu zacząć wygrywać. W środę można jeszcze liczyć na chociaż remis Korony Kielce w zaległym meczu z Rakowem Częstochowa, w piątek wypada już samemu zwyciężyć ogrywając Wartę Poznań po raz 8 z rzędu. Zwycięstwo w derbach przynajmniej nie pogorszy sytuacji, ale też za bardzo jej nie uspokoi. W piątkowy wieczór trzeba jakoś przepchnąć chociaż 1:0, żeby nie było gorzej. Przed nami długa, nudna i na szczęście jedyna tej wiosny marcowa przerwa na kadrę, która w przypadku Kolejorza potrwa przez aż 17 dni, dlatego tym bardziej musimy jakoś 8 raz z rzędu znaleźć sposób na „Warciarzy”.

W razie triumfu Lecha Poznań można by z większym spokojem śledzić sobotnio-niedzielne mecze takie jak: Legia Warszawa – Piast Gliwice, ŁKS Łódź – Raków Częstochowa, Korona Kielce – Pogoń Szczecin, Radomiak Radom – Jagiellonia Białystok oraz Śląsk Wrocław – Puszcza Niepołomice. W czołówce najbardziej może namieszać walcząca o byt Korona, która w dniach 13-17 marca podejmie u siebie Raków oraz Pogoń mogąc nam pomóc przynajmniej w utrzymaniu medalowej 3. pozycji dającej na koniec sezonu 2023/2024 wymagany awans do europejskich pucharów.

Nasze obiektywne typy na mecze 25. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024 i zaległe spotkania:

Piast Gliwice – Puszcza Niepołomice 1 (2 grudnia przerwany w 15 minucie przy stanie 0:0)