Pięć wiosennych wyróżnień

W rundzie wiosennej Lech Poznań zdobył tylko 8 punktów na 15 możliwych notując bilans 2-2-1, gole: 4:5. Kolejorz ugrał dotąd 5 oczek mniej od najlepszej w tym roku kalendarzowym Stali Mielec, która rozegrała jedno spotkanie więcej.

Pomimo rozczarowujących wyników, 3 ligowych meczów bez zwycięstwa oraz passy 450 minut bez gola na 2 frontach tej wiosny byli już zawodnicy Lecha Poznań wyróżniani przez Ekstraklasę SA. Po 20. kolejce, w której Lech Poznań ograł Zagłębie Lubin 2:0 w jedenastce weekendu pierwszy raz w sezonie 2023/2024 znalazł się Radosław Murawski.

Następnie Kolejorz pokonał w Białymstoku tamtejszą Jagiellonię 2:1. Wtedy jedną z bramek strzelił Filip Marchwiński, który został wyróżniony 3 raz w tych rozgrywkach zrównując się tym samym z Mikaelem Ishakiem. Po tygodniu Lech Poznań zremisował u siebie ze Śląskiem Wrocław 0:0, po tamtym meczu w jedenastce 22. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024 znalazł się Bartosz Salamon.

23 seria spotkań była pierwszą tej wiosny, po której nikt z Kolejorza nie trafił do jedenastki kolejki. Po ostatnim weekendzie Ekstraklasa SA umieściła w jedenastce 24. kolejki kolejnego stopera Mihę Blazicia. W tym sezonie wyróżnionych było już 11 różnych piłkarzy Lecha Poznań, którzy do jedenastki danej serii spotkań trafiali łącznie 18 razy.

Dodatkowo gole Filipa Szymczaka i Kristoffera Velde były wybrane bramkami odpowiednio 2 i 17. kolejki, Filip Marchwiński został piłkarzem oraz młodzieżowcem lipca w PKO Ekstraklasie 2023/2024, a Filip Szymczak został uznany młodzieżowcem lutego (zdobył po bramce w zwycięskich meczach z Jagiellonią Białystok i Zagłębiem Lubin).

Lechici wyróżnieni przez Ekstraklasę SA w sezonie 2023/2024:

3 – Marchwiński (po 1, 9 i 21. kolejce)
3 – Ishak (po 11, 12 i 14. kolejce)
2 – Hotić (po 2 i 7. kolejce)
2 – Velde (po 12 i 17. kolejce)
2 – Pereira (po 3 i 19. kolejce)
1 – Dagerstal (po 8. kolejce)
1 – Milić (po 11. kolejce)
1 – Ba Loua (po 11. kolejce)
1 – Murawski (po 20. kolejce)
1 – Salamon (po 22. kolejce)
1 – Blazić (po 24. kolejce)

Szymczak (gol 2. kolejki)
Velde (gol 17. kolejki)
Marchwiński (piłkarz i młodzieżowiec lipca)
Szymczak (młodzieżowiec lutego)

W marcu Lech Poznań rozegra jeszcze tylko jeden mecz. Po piątkowych derbach z Wartą Poznań zliczymy Wasze oceny wystawiane zawodnikom po 3 marcowych spotkaniach, po których okaże się, kto otrzyma plus miesiąca. Podczas marcowej przerwy na kadrę podsumujemy również noty wystawiane przez internautów po wszystkich meczach Kolejorza w sezonie 2023/2024. Jesienią najlepszym lechitą był Kristoffer Velde (więcej -> TUTAJ).

Plus lipca: Dino Hotić
Plus sierpnia: Joel Pereira
Plus września: Filip Marchwiński
Plus października: Kristoffer Velde
Plus listopada: Jesper Karlstrom
Plus grudnia: Kristoffer Velde

Plus sparingów: Kristoffer Velde

Plus lutego: Bartosz Salamon

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. kri$$ pisze:

    Jak to zawsze mówił prezes w mojej korpo:
    Sukcesy sa, tylko wyników nie ma.
    To zdanie można zastosować do naszego Kolejorza.
    Niestety.

Dodaj komentarz