Plus marca: Bartosz Salamon

W marcu 2024 najlepszym piłkarzem Lecha Poznań był Bartosz Salamon. Tak przynajmniej wynika z ocen wystawianych przez kibiców Kolejorza po każdym z trzech meczów rozegranych w tym miesiącu.

Nudny, mało intensywny marzec nie był dobry. Lech Poznań w 3 meczach zaliczył bilans 1-1-1, gole: 2:4, zachował 2 czyste konta, przez porażkę z Rakowem Częstochowa 0:4 ma gorszy bilans w dwumeczu z Mistrzem Polski (4:5) oraz jest na 4. miejscu w tabeli, które w maju może nie dać awansu do europejskich pucharów 2024/2025. Z drugiej strony Kolejorz do lidera traci 4 oczka, więc po marcowych zmaganiach pozostał w realnej grze o tytuł Mistrza Polski.

03.03, Raków – Lech 4:0
Średnia ocen: 2,10 (4 wynik)

09.03, Górnik – Lech 0:0
Średnia ocen: 3,84 (2 wynik)

15.03, Lech – Warta 2:0
Średnia ocen: 3,36 (2 wynik)

null

Według ocen wystawianych przez internautów KKSLECH.com po każdym z trzech marcowych spotkań Bartosz Salamon raz miał najwyższą średnią ocen, a dwa razy drugą najwyższą średnią notę. W marcu blisko 33-letni stoper, który niedawno wrócił do reprezentacji Polski wyprzedził m.in. Mihę Blazicia, Kristoffera Velde, Bartosza Mrozka czy Filipa Marchwińskiego.

Po porażce z Rakowem Częstochowa 0:4 doświadczony obrońca jako jedyny z lechitów miał średnią notę powyżej 2,00. Bartosz Salamon w kolejnym meczu z Górnikiem Zabrze miał 88% celnych podań, 1 kluczowe zagranie, oddał 1 celny strzał, zablokował 1 uderzenie, zaliczył 4 przechwyty oraz wygrał 3 pojedynki na 4 stoczone.

Z kolei w spotkaniu z Wartą Poznań lider tylnej formacji Kolejorza zablokował 1 uderzenie, 2 razy odebrał piłkę, zanotował 82% celnych podań i popełnił faul, za który otrzymał żółtą kartką. Prawonożny defensor dostał wtedy kartonik za faul taktyczny, który musiał popełnić, gdyż wcześniej inny piłkarz stracił piłkę w groźnej sytuacji. Przez to napomnienie Salamon jest teraz zagrożony pauzą.

Według ocen wystawianych przez internautów serwisu w lipcu najlepszy był Dino Hotić, w sierpniu Joel Pereira, we wrześniu Filip Marchwiński, w listopadzie Jesper Karlstrom a w październiku, grudniu oraz w styczniowych sparingach Kristoffer Velde. Od lutego najlepszy jest już Bartosz Salamon.

null

Plus lipca: Dino Hotić
Plus sierpnia: Joel Pereira
Plus września: Filip Marchwiński
Plus października: Kristoffer Velde
Plus listopada: Jesper Karlstrom
Plus grudnia: Kristoffer Velde

Plus sparingów: Kristoffer Velde

Plus lutego: Bartosz Salamon
Plus marca: Bartosz Salamon

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

10 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Salamon to niekwestionowany lider i podpora naszej drfensywy. Śmiem twierdzić ze wrócił mocniejszy.

 2. Przemo33 pisze:

  I bardzo dobrze. Jak najbardziej zasłużone wyróżnienie dla najbardziej wyróżniającego się piłkarza tego miesiąca. Oby teraz wrócił zdrowy z kadry i nic nie przeszkodziło mu w tym, żeby spokojnie dograć ten sezon. Potrzebujemy Salamona w formie.

 3. Bart pisze:

  Czy poprawa gry w obronie to efekt pracy trenera Rumaka, czy może bardziej powrotu Salamona który na boisku jest szefem co trzyma w ryzach całą formację obronną?

  • bas pisze:

   Raczej to drugie Bartek jest liderem ,Muras czyści pole a na skrzydłach prócz Velde nikt.Wcześniej brylowali Kamyk,Skóraś,Józiu.teraz wyróżnia się Marchewa.W tej drużynie brakuje charakteru bo gra mało Polaków .W tym sezonie w zasadzie tylko zawodnicy z naszego kraju ciągną ten zespół no I Velde który ma aspiracje grać w lepszej lidze pozostali kładą lachę byle kasa się zgadzała.

 4. mario pisze:

  lubię Bartka i cieszę się jego wynikiem.
  Ale z utęsknieniem czekam aż ten tytuł zdobędzie napastnik…

Dodaj komentarz