Kolejne minuty i liczby wypożyczonych

W rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 na wypożyczeniu w innych klubach przebywa łącznie sześciu zawodników z pierwszej drużyny Lecha Poznań. Sytuacja każdego z wypożyczonych piłkarzy jest różna. Są zawodnicy grający regularnie, są także piłkarze tracący obecnie czas.

Filip WILAK

Prawonożny i lewy pomocnik, Filip Wilak ma spędzić w Ruchu Chorzów tylko pół roku. Na razie w ekipie „Niebieskich” jest zmiennikiem, który 3 razy wchodził na murawę po 74 minucie gry i raz zaczął od początku grając do 54 minuty. Tej wiosny 21-letni pomocnik uzbierał łącznie 103 minuty, Ruch cały czas zajmuje przedostatnie miejsce ze stratą 6 oczek do bezpiecznej lokaty.

Mecze: 4
Minuty: 103
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0

Maksymilian PINGOT

Maksymilian Pingot (na zdjęciu) jesienią przedłużył kontrakt z Lechem Poznań aż do 30 czerwca 2028 roku, po czym zimą trafił na 1,5 roczne wypożyczenie do Stali Mielec (klub ma prawo skrócić umowę wypożyczenia w każdym okienku transferowym). 21-latek raz pauzował za kartki, po tej pauzie od razu wrócił do składu grając ponownie od 1 do 90 minuty. Tej wiosny lewy stoper w systemie 1-3-4-3 zanotował 6 występów i uzbierał 539 minut. Na razie wypożyczenie Pingota do Stali jest udane.

Filip BOROWSKI

Filip Borowski jest wypożyczony do Warty Poznań do końca trwającego sezonu. 21-letni prawy obrońca nie może wygrać rywalizacji, w pierwszej wiosennej kolejce, w której „Zieloni” pokonali Raków Częstochowa 2:1 wychowanek Kolejorza nie podniósł się z ławki rezerwowych, nie grał także w 22 i 25 kolejce otrzymując wiosną łącznie 42 minuty. Filip Borowski traci czas i nie jest zawodnikiem zasługującym na szansę w Lechu.

Mecze: 19 (3 w PP)
Minuty: 861 (270 w PP)
Gole: 0
Asysty: 1

Jakub ANTCZAK

Jesienią Jakub Antczak był ważnym punktem swojej drużyny grając regularnie po 90 minut. Wiosną już tak nie jest. Boczny pomocnik tej wiosny 2 razy zagrał od początku i 3 razy wchodził na murawę z ławki rezerwowych. Raz Antczak opuścił plac gry już po 45 minutach. Odra Opole oddala się od strefy barażowej zajmując 9. lokatę w I-lidze.

Mecze: 22 (1 w PP)
Minuty: 1439 (77 w PP)
Gole: 1
Asysty: 4
Żółte kartki: 9

Antoni KOZUBAL

20-letni Antoni Kozubal jesienią był jednym z liderów GKS-u Katowice notując 17 ligowych meczów na 18 możliwych (raz pauzował za kartki). Tej wiosny nic się nie zmienia, środkowy pomocnik nadal jest podstawowym piłkarzem GKS-u wyglądającym na zawodnika, który latem ma szansę zaistnieć w Kolejorzu. W tym roku Kozubal opuścił raptem 2 minuty strzelając gola i notując 3 asysty w 6 spotkaniach. Katowiczanie są wiosenną rewelacją rozgrywek mając serię 4 kolejnych zwycięstw. GKS zajmuje 6. miejsce barażowe.

Mecze: 24 (1 w PP)
Minuty: 2087 (90 w PP)
Gole: 3
Asysty: 5
Żółte kartki: 5

Krzysztof BĄKOWSKI

Zimą klub skrócił nieudane, półroczne wypożyczenie Krzysztofa Bąkowskiego do Radomiaka Radom i wypożyczył bramkarza do beniaminka I-ligi Polonii Warszawa. 21-latek zagrał w pierwszych 3 wiosennych spotkaniach, w których puścił aż 6 goli. Później Bąkowski już nie grał, Polonia znajduje się pod kreską tracąc 3 oczka do bezpiecznej pozycji.