Sytuacja kartkowa przed decydującymi meczami

W dniach 1 kwietnia – 25 maja zespół Lecha Poznań rozegra łącznie 9 meczów, które zdecydują o tym, czy Kolejorz zrealizuje cel minimum na sezon 2023/2024, jakim jest awans do europejskich pucharów. Sytuacja kartkowa przed ostatnimi 9 spotkaniami, w tym 4 meczami przy Bułgarskiej nie jest dobra.

W trwającym sezonie ligowym co najmniej jedną żółtą kartkę obejrzało 22 różnych piłkarzy Lecha Poznań, w tym 2 bramkarzy. Spośród zawodników z pola będących w kadrze Kolejorza na rundę wiosenną żółtej kartki nie obejrzał tylko Nika Kvekveskiri, który w tym sezonie ligowym jest głębokim rezerwowym mającym na swoim koncie mniej rozegranych minut od m.in. Bartosza Salamona.

W trwających rozgrywkach Ekstraklasy raz pauzowali już Mikael Ishak, Filip Marchwiński, Jesper Karlstrom oraz Radosław Murawski. Ten ostatni zawodnik pauzował nawet 2 razy, ponieważ w sierpniowym meczu z Zagłębiem Lubin obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Oprócz tej czwórki w najbliższy poniedziałek zabraknie pauzującego za 4 kartoniki Eliasa Anderssona.

Aktualnie w Lechu Poznań zagrożeni nieobecnością w jednym meczu Ekstraklasy są Radosław Murawski, Jesper Karlstrom, Filip Szymczak i Bartosz Salamon, a więc 4 ważnych zawodników stanowiących o sile poszczególnych formacji. Dużym problemem dla sztabu szkoleniowego byłby zwłaszcza brak w którymś z najbliższych meczów Murawskiego, gdyby chory ostatnio Karlstrom nie mógł wystąpić lub nieobecność Szymczaka, jeśli do gry od początku nie nadawałby się Ishak.

Faule: 336 (13,4 na mecz)
Najwięcej fauli w meczu: 24 (z Radomiakiem 2:2)
Najmniej fauli w meczu: 4 (z Wartą 2:0)
Najwięcej kartek w meczu: 8 (z Radomiakiem 2:2)

W PKO Ekstraklasie 2023/2024 nasi zawodnicy byli karani żółtymi kartkami już 57 razy co czyni Lecha Poznań jednym z najostrzej grających zespołów w całej lidze. Nasi zawodnicy w 25 kolejkach popełnili 336 przewinień co daje średnią 13,4 fauli na mecz. Kłopot związany z żółtymi kartkami w Lechu Poznań aktualnie jest spory, nie ma szans, by Kolejorz dotrwał do końca sezonu bez żadnych pauz podstawowych piłkarzy. Nasza sytuacja kartkowa nie wygląda najlepiej szczególnie w defensywie.

Żółte kartki w PKO Ekstraklasie 2023/2024

7 – Murawski, Karlstrom
5 – Velde
4 – Ishak, Marchwiński, Andersson
3 – Szymczak, Salamon
2 – Czerwiński, Milić, Douglas, Hotić, Gholizadeh
1 – Bednarek, Sousa, Dagerstal, Sobiech, Ba Loua, Blazić, Mrozek, Pereira, Gurgul

Czerwone kartki w PKO Ekstraklasie 2023/2024

1 – Murawski

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. 07 pisze:

    Kontuzje oraz zawieszenia mogą okazać się kluczowe na koncu sezonu

Dodaj komentarz