Stara kostka już brudna + FOTO

Jeszcze kilka miesięcy temu fani Lecha Poznań myśleli, że gdy nowy stadion Miejski mieszczący się przy ul. Bułgarskiej 17 zostanie oddany do użytku, wówczas zakończą się na nim prace, a każdy kibic będzie mógł przemieszczać się wokół niego w normalnych warunkach.

Na przełomie sierpnia i września 2010 roku stwierdzono jednak, że jest jeszcze dużo do zrobienia i nawierzchnia przed i wokół obiektu w całości na pewno nie zostanie położona przed otwarciem stadionu. Tym samym firmy budowlane postanowiły zacisnąć zęby i położyć tyle kostki, ile się da.

Przed koncertem Stinga część prac udało się skończyć, zatem poznaniacy nie tonęli w błocie ani na ceremonii otwarcia, ani też 30 września, gdy na Lech Poznań zmierzył się z Mistrzem Austrii. Po tym spotkaniu wznowiono więc kładzenie nowej nawierzchni wokół stadionu, która na dobre trwa aż do dziś.

Niestety kostka położona jeszcze w roku ubiegłym nie jest teraz zbyt w dobrym stadionie. Poznaniacy już wcześniej zauważyli różne fuszerki pod III i IV trybuną, a obecnie coraz mocniej rzuca się w oczy zabrudzona kostka brukowa w innych miejscach. Tą olejem i innymi wyciekami niszczą koparki i różnego rodzaju maszyny potrzebne do budowy kas pod promenadami.

Tym samym kostka w wielu miejscach wygląda tak jak na zdjęciach opublikowanych poniżej o numerze: 4, 5 i 7. Jakby tego było mało, zawody i inne zabawy na niedawno położonej nawierzchni czasem robią sobie motocykliści, których motory zostawiły na kostce różne ślady. Niestety więc położony bruk jest już bardzo wyeksploatowany, a do Euro 2012 pozostał przecież jeszcze rok.

Tymczasem na chwilę obecną znacznie lepiej niż przed stadionem, kostka brukowa prezentuje się przy modernizowanej ulicy Bułgarskiej. Tam budowlańcy położyli już nową nawierzchnię m.in. od ul. Grunwaldzkiej do Rumuńskiej. Dodajmy również, że przebudowa głównej ulicy dojazdowej do stadionu ma zakończyć się w te wakacje, podobnie zresztą jak ul. Węgorka.

>> Trwa budowa nowych kas biletowych + 10 zdjęć
>> Regulamin czeka na stadionie + 7 zdjęć
>> Trwa budowa kładki dla kibiców gości + 8 zdjęć
>> Stadion coraz mocniej brudny + 10 zdjęć
>> Uwaga! Policja wchodzi na stadiony

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

32 komentarze

 1. Kosi pisze:

  Na tym stadionie trwa jeszcze budowa czy już jest remont?

 2. Marccio pisze:

  Też sie nad tym zastanawialem ale chyba wszystko po trochu. Zal az patrzec na bubel arene

 3. darkoski pisze:

  niechlujstwo budowlane

 4. BRAGA pisze:

  Lech operatorem stadionu. Pewna informacja jutro rano na konferencji ma być ogłoszone ponoć.

 5. dziki pisze:

  to nie jest dobra informacja Braga…

 6. BRAGA pisze:

  Dziki też tak sądze, ciekawe co z nazwa stadionu teraz??? Kasa do Rutkowskiego???

 7. Rataje pisze:

  Czy ktoś wie kiedy losowanie do Pucharów? Nikt nic nie pisze?!

 8. Pavvelinho pisze:

  No to mamy brudny stadion.
  A tak poważnie powinni wynająć jakąś ekipę sprzątającą która się by tym zajmowała.

  Rateje

  Jakich pucharów. Lech nie gra w żadnym pucharze oprócz PP.

 9. darkoski pisze:

  no to załamka z tym stadionem
  będą grali na piasku bo będzie brakowało kasy na trawę
  chyba, że ściągną brudna membranę i po kłopocie
  trawa będzie doświetlana i będzie dobra cyrkulacja powietrza
  a brudna membrana nie będzie szpecić jeszcze tylko ta stara roczna kostka tylko ….

 10. Rataje pisze:

  Ale inne drużyny grają.

 11. Pavvelinho pisze:

  Na pewno wkrótce będą te terminy.

 12. Pavvelinho pisze:

  Tylko kiedy to rzeczywiście nigdzie jeszcze nie ma.

 13. Fan pisze:

  Rok po oddaniu stadionu to juz trzeba remontowac, a co robota musi byc. :-). Ps. Info o zgrupowaniu w Bawarii przyjolem z lekkim :-), nie ma to jak zaciskanie pasa. ;-), wiec przypuszczam ze z transferami to tez blef…:-)

 14. El Companero pisze:

  to tylko wina niechlujnych pracownikow firm budowlanych, zobaczycie, tak samo będzie w Gdansku i Wrocławiu. Po prostu taka jest u nas kultura budowlańca.

 15. nowy pisze:

  Lech operatorem stadionu miejskiego

  Konsorcjum Lecha Poznań oraz zależnej od niego spółki Marcelin Management zostało operatorem Stadionu Miejskiego.

  Stadion Miejski w końcu ma operatora, który będzie zarządzał tym wielkim obiektem. Oficjalne ogłoszenie ma nastąpić w środę rano na konferencji prasowej.

 16. lechita65 pisze:

  No to jestem teraz bardzo ciekawy na ile Rutek skasuje Warćinke ??? Z miastem mieli układ i płacili grosze, a od przyszłego sezonu będą płacic mega kase, już Rutek tego dopilnuje. Co wy na to ??? bo sam niewiem co mysleć w tym temacie.

 17. Ferion pisze:

  Na sknerstwie Rutkowskiego już traci Lech a teraz Warta przeniesie się do Grodziska Wlkp. A miało być tak pięknie…

 18. Boro pisze:

  Na mnie ten [wymoderowano] z Wronek jusz nie zarobi bede jezdził na same wyjazdy a on nie se wezmie Bakero i do Wronek wypad bo na stadionie tak szbko sie nie pojawie.

 19. Marco Polo pisze:

  Jakaś dziwna moda zapanowała tutaj na wieczne utyskiwania i lamenty. A to membrana brudna, a to kostka nieładna, że bubel Arena itp. Ludzie, opanujcie się. Przecież to są bzdety. Skoro jest budowa, to musi być kurz. Stadion jest OK. Czy my sami naprawdę musimy być pierwsi by szydzić z tego co mamy? Dzięki temu, ze stadion funkcjonuje od roku, najgorsze mamy za sobą. Poczekajcie na odbiory w Gdańsku, W-wie czy Wrocławiu. Wtedy okaże się jakie tam są fuszerki i niespodzianki. Od tego polskiego kwękolenia i kalania własnego gniazda robi się słabo.

 20. Adriero pisze:

  Tonew przyjeżdża jutro na badania do poznania

 21. omega pisze:

  W pełni popieram Twoje zdanie Marco Polo.Nie rozumiem tych , którym wszystko się niepodoba.Wieczni malkontenci.Jak się wybuduje dom to też przy nim ciągle jest coś do robienia i ciągle można go upiękrzać i udoskonalać i ze stadionem jest to samo.Dobry gospodarz to taki, który wciąż widzi niedoskonałości inwestycji i je poprawia.Panowie trochę więcejzadowolenia.Cieszmy się z tego co już mamy, a inni mogą nam tego tylko zazdrościć.Pozdrawiam !!

 22. Pszczółka pisze:

  Myślę że z oceną całego stadionu włącznie z otoczeniem należy poczekać do samego końca robót czy to poprawkowych czy tych które jeszcze nie zostały dokończone.Wtedy będzie można narzekać bądź chwalić nasz obiekt.W tej chwili jest jeszcze pełno niedoróbek więc cierpliwości panowie jeszcze przyjdzie czas na dyskusję po całkowitym zniknięciu robotników z terenu stadionu jak i wokół niego.pozdrawiam

 23. piotr06 pisze:

  Wygląda na to, że to wynajdywanie bubli na stadionie jest tak jakby na rączkę naszemu zarządowi, który chce wynegocjowac jak najniższą cenę za wynajem stadionu.

 24. Przemo pisze:

  20 czerwca losowanie

 25. ArekCesar pisze:

  A ten koniec budowy będzie kiedy? Jak wyburzą IV-kę i wybudują taką trybunę jak II. No to poczekamy…

 26. Emiliano1991 pisze:

  Co z tym operatorem? prawda to czy nie??

 27. Michu pisze:

  Arek czy to prawda, ze Tonev jest w Poznaniu??

 28. Również z samego rana to obadam, ale nie tak szczegółowo.

 29. darek pisze:

  No ale o czym właściwie jest ten tekst ?o plamie oleju czy o piasku na budowie ulicy bułgarskiej .Po co teraz myc membranę i zamiatać piach jak w około jest otoczenie marsjańskie .Sezon ogórkowy to trzeba napisać tekst o planie oleju na kostce brukowej

 30. ... pisze:

  pytanie tylko czy przed Euro te ślady znikną…

 31. wcu pisze:

  bułgarski zawodnik jutro w lechu,