Raport kibicowski: 6. kolejka

Za nami już wszystkie osiem meczów 6. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015. W tej serii spotkań na polskie stadiony nie przybyło nawet 50 tysięcy ludzi.


Największa frekwencja miała miejsce w Warszawie, gdzie stadion i tak nie zapełnił się nawet w połowie. Na innych obiektach było dużo gorzej, a pod względem kibicowskim po prostu słabo. Ta kolejka dostosowała się poziomem do poprzednich.


W 6. kolejce nudy panowały na Cracovii, Górniku, GKS-ie, Jagiellonii i Zawiszy, gdzie protest trwa cały czas, a frekwencja leci w dół. Strajk niebawem skończyć się może za to na Wiśle, bowiem z klubu odszedł prezes Jacek Bednarz, zatem tamtejsi ultrasi w końcu odetchną z ulgą. Póki co krakowanie mierzyli się w ten weekend z Pogonią w Szczecinie, gdzie „Portowcy” ukazali sektorówkę z datą powstania klubu oraz folie w dwóch kolorach. Wsparła ich też delegacja Ujpestu Budapeszt ze swoją faną. Nic wielkiego nie działo się za to na meczu Legii z Koroną. Gości wspierała bardzo niewielka ilość osób. Z kolei Lech w Chorzowie wywiesił tylko dwie fany i dopingował bardzo sporadycznie oraz głównie po prowokacji Ruchu. Chorzowianie w trakcie meczu trochę pośpiewali, pobluzgali na Kolejorza i machali flagami na kijach.

Łączna frekwencja: 49119
Najwyższa frekwencja: 12729 – Legia Warszawa
Najniższa frekwencja: 1564 – Zawisza Bydgoszcz
Najliczniejszy wyjazd: 560 – Lech Poznań
Łączna liczba kibiców na wyjazdach: 920

Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk 0:2

Widzów: 1564
Kibice gości: brak wyjazdu

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 0:3

Widzów: 8548
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Cracovia Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3

Widzów: 6143
Kibice gości: 90

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Górnik Zabrze – Górnik Łęczna 2:0

Widzów: 3000
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 1:3

Widzów: 6435
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Legia Warszawa – Korona Kielce 2:0

Widzów: 12729
Kibice gości: 240

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Ruch Chorzów – Lech Poznań 0:0

Widzów: 7500
Kibice gości: 560

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

GKS Bełchatów – Piast Gliwice 0:0

Widzów: 3200
Kibice gości: 30

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Sezon 2014/2015:

> Raport kibicowski – 5. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 3 i 4. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 2. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1. kolejka Ekstraklasy

> Raporty kibicowskie – czyli unikalny cykl multimedialnych materiałów z artykułami opisującymi oraz przedstawiającymi filmowo i fotograficznie wszystko to co działo się ciekawego na stadionach Europy i Świata, ale także Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 prawie 100 materiałów. W rozgrywkach 2012/2013 i 2013/2014 kilkadziesiąt!

Źródło: inf. własna
Foto: mks-korona-kielce.pl, niebiescy.pl, jagiellonia.net, torcida.eu, tylkocracovia.pl, pogononline.pl, gks.net.pl

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


4 komentarze

 1. Lucky pisze:

  W Chorzowie ten sporadycznych doping byl prowadzony w sposób pozytywny, czy tylko szydera i wymiana pozdrowień z Ruchem?

 2. inowrocławianin pisze:

  Najbardziej zabawni sa kibice Pogoni, którzy tak sie w necie napinaja a co trzeci mecz robia ta sama oprawe hahaha :))) Ogólnie bardzo kiepsko od kilku kolejek.

 3. draslu pisze:

  Sporadyczny doping rozpoczęliśmy pod koniec I połowy. Po „Jesteśmy zawsze tam” i wizytówce, pozdrowiliśmy zgody, a także zaśpiewaliśmy angielskie. Nie zabrakło także bluzgów w stronę miejscowych. W II połowie także ograniczyliśmy się do pojedynczych okrzyków. Konsekwentnie nie oklaskiwaliśmy kopaczy, a gdy ci podeszli w kierunku sektora usłyszeli jedyny obowiązujący obecnie przekaz: „Biegać walczyć i się starać, a jak nie to wypierdalać!”

 4. Portowiec pisze:

  Inowrocławianin – dlaczego Ty tak nienawidzisz Pogoni Szczecin? Staramy się jak możemy, mamy od was o połowy mniejszy budżet, powstaliśmy po tym jak nas Ptak zniszczył, stadion z 1925r (oddany do użytku) baaa w 1914 rosyjscy jeńcy go wybudowali. Byłem na meczu atmosfera była wspaniała mimo przegranej 0:3. Pozdrowienia ze Szczecina i zapraszam na Bajla Poland 2014 Start już w ten piątek będzie: Hołek, Małysz, Dąbrowski, Czachor itp. 😉