Nadszedł lipiec, wrócą sportowe emocje

Za 19 dni ruszy w Polsce nowy sezon 2018/2019 piłkarskiej Ekstraklasy. Zespół Lecha Poznań rozegra jeszcze 2 mecze kontrolne i nowe rozgrywki zacznie już za 11 dni spotkaniem w I rundzie eliminacyjnej Ligi Europy sezonu 2018/2019. Trwający już lipiec może być rozgrzewką przed tym co czeka Kolejorza w jeszcze kolejnym miesiącu sierpniu.


Na 5 i 7 lipca Lech Poznań ma w planach gry kontrolne odpowiednio ze Słowakami oraz z Cypryjczykami. Po nich w czwartek, 12 lipca, o godzinie 20:45 ekipa Kolejorza w pierwszym meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Europy podejmie u siebie Gandzasar Kapan. Decyzją wojewody przynajmniej na razie to spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. Równo po tygodniu lechici rozegrają rewanż z Ormianami w stolicy Armenii – Erywaniu.

W dniach 19-22 lipca poznaniaków czeka test z wytrzymałości. Raptem 3 dni po dalekim locie na Kaukaz zespół Kolejorza w niedzielę, 22 lipca, o godzinie 18:00 zagra na wyjeździe z Wisłą Płock inaugurując tym samym w swoim wykonaniu nowy sezon Ekstraklasy 2018/2019. Jeśli Kolejorz przejdzie Gandzasar wtedy w czwartek, 26 lipca rozegra kolejny mecz w II rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy.

Los sprawił, że „niebiesko-biali” zmierzą się wtedy z Connah Quay (Walia) lub z Szachtiorem Soligorsk (Białoruś). Pierwsze spotkanie w czwartek, 26 lipca odbyłoby się na wyjeździe. Po 3 dniach od wizyty Lecha w Walii lub na Białorusi w niedzielę, 29 lipca, o godzinie 18:00 na koniec miesiąca poznaniacy zmierzą się przy Bułgarskiej w ligowym starciu 2. kolejki z Cracovią Kraków.

W trwającym już lipcu zawodnicy Djurdjevicia rozegrają prawdopodobnie 5 spotkań w tym 3 na wyjeździe i 3 z rzędu, gdy wyeliminują Gandzasar Kapan. Lipiec może być rozgrzewką przed tym, co czeka Lecha Poznań w sierpniu. Wówczas Kolejorz może rozegrać aż 9 spotkań w tym 5 w europejskich pucharach. Żeby tak się stało Wielkopolanie musieliby dotrzeć do fazy play-off Ligi Europy co mimo wszystko wydaje się być mało prawdopodobne.


Lipcowe mecze Lecha Poznań:

12.07, Lech – Gandzasar 20:45 (LE)
19.07, Gandzasar – Lech 17:00 (LE)
22.07, Wisła P. – Lech 18:00
26.07, II runda kwal. LE
29.07, Lech – Cracovia 18:00

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. inowroclawianin pisze:

    Najpierw to niech oni wzmocnienia przeprowadzą. I niech w końcu coś się poprawi w zarządzaniu klubem bo tak dalej być nie może.

  2. subiektywny nieogar pisze:

    Mam nadzieję, że wojewoda zmieni jeszcze decyzję co do meczów pucharowych… Liga ligą, ale tu jednak jest pokazanie się przed Europą (ok, te rundy mało kogo na świecie w ogóle interesują, ale jednak). Uważam, że skoro kara jest za spotkanie ligowe, to powinna dotyczyć ligi, proste.

Dodaj komentarz