Oko na grę: Jasmin Burić

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.


Rewanżowy mecz Lecha Poznań z KRC Genk był już 10 spotkaniem Kolejorza w sezonie 2018/2019. W tych rozgrywkach nie był jeszcze przez nas obserwowany żaden bramkarz. Bój z Belgami przy Bułgarskiej był więc dobrym momentem, aby bliżej przyjrzeć się grze w tym przypadku Jasmina Buricia, który znalazł się pod naszą baczniejszą obserwacją w ramach cyklu „Oko na grę”.

Ocena gry:

Jasmin Burić pełniący funkcję kapitana w rewanżu źle wszedł w mecz z Belgami niepewnie interweniując w 5. minucie gry, kiedy chcąc złapać futbolówkę po uderzeniu wypuścił piłkę z rąk. Bośniak zrehabilitował się 3 minuty później, gdy w sytuacji 1 na 1 wyszedł do piłki poza pole karne i ostrym wślizgiem w ostatniej chwili wybił piłkę spód nóg Samatty. W 10. minucie Burić znów się popisał broniąc w 1 akcji 2 uderzenia w tym strzał w sytuacji 1 na 1. Już wtedy było wiadomo, że to może być dobry mecz w wykonaniu „Jasia”, który ponownie błysnął w 54 minucie. Wówczas dzięki swojemu refleksowi doskonale wybronił strzał na linii, a nawet dobitkę, która była już ze spalonego. Jasmin Burić czuł się dobrze broniąc nie tylko uderzenia z daleka, z okolic pola karnego czy w wyjściach do piłki. W 84 minucie gry bardzo dobrze przeciął podanie z lewej strony rzucając się na piłkę w doskonałym momencie. Wczoraj Genk miał 17 strzałów w tym 9 celnych. 31-letni golkiper puścił 2 bramki, jednak nie ponosi winy za utratę tych goli. Przy 1 bramce niewiele mógł zrobić, natomiast 2 trafienie to rzut karny, którego Burić starał się mimo wszystko wyczuć do samego końca. W czwartek bramkarz Kolejorza rozegrał dobre zawody. Zrobił co mógł, pokazał dobrą formę i przede wszystkim udowodnił, że to jemu należy się obecnie miejsce między słupkami poznańskiej bramki.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <13 komentarzy

 1. piotrekk_994 pisze:

  Jasiek wraca do formy. Ciekawe, czy sztab da radę Matusa odbudować, bo wydaje mi się, że on jest pewniejszy.

 2. John pisze:

  W obu meczach z Genk najlepszy zawodnik Lecha.Dzięki niemu skończyło się na 0-2 i 1-2 a nie 0-6 i np.1-5.

 3. 07 pisze:

  Burić to jeden z najstarszych zawodników. Lider. Od takich trzeba wymagać więcej niż od młodzieży. Wczoraj wybronił kilka goli, ale miał również niepewne interwencje. Zagrał jak reszta zespołu. Cały czas uważam,że mamy 2 golkiperów na Ekstraklasę, ale nic już wyżej. Trzeba szukać lub w końcu dać szansę młodym z Akademii. W niedzielę przyjedzie Lis który przez Nas został odstrzelony…. tymczasem Lech kontraktuje Szymańskiego…..

 4. arek z Debca pisze:

  Solidny występ, oby tak dalej. Przy katastrofalnej formie Putnockiego powinien na długo zostać w bramce.

 5. inowroclawianin pisze:

  Odnoszę wrażenie, że Buric znów wraca do formy. To jego drugi dobry mecz w tym sezonie i drugi dobry przeciw właśnie Genk. Oby tak dalej, Oby jeszcze lepiej w kolejnych meczach bo MP to obowiązek w tej buraczanej lidze. W ogóle wczoraj jeden z kilku najlepszych w tym meczu.

 6. Radomianin pisze:

  Jasiu come back. Gra na wysokim poziomie w tym sezonie. Oby tak pozostało. Ma to coś co pozwala mu wybronić te setki których nie potrafi nasz drugi bramkarz. BURICFAN 🙂

 7. tomekmec pisze:

  Potwierdza się stara piłkarska prawda – jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz. Ile tu było wpisów ” Jasiu out, Jego czas minął , za stary do Kolejorza, nic już z niego nie będzie” itd. Może trochę refleksji przed szybkim zwalnianiem następnego zawodnika, co oczywiście nie oznacza, że z niektórymi nie należałoby się rozstać w trybie pilnym.

  • inowroclawianin pisze:

   Ale przydałby się ktoś w Klubie na jeszcze wyższym poziomie, żeby konkurencja się zwiększyła, by ten podstawowy ratował na mecze, czego np. zabrakło w ubiegłym sezonie.

 8. Kuba pisze:

  Bardzo chciałem, żeby obronił tego karnego i chyba niedużo zabrakło. Forma z całą pewnością rośnie co cieszy.

 9. leftt pisze:

  Niech forma rośnie. No i błagam: żeby tylko znowu się nie rozsypał!

 10. Michu73 pisze:

  Dobrze, ze Jasiu w formie. Jeden z nielicznych pozytywów tego dwumeczu.

 11. J5 pisze:

  Dobre zawody Jasia. Pewniak w naszej bramce. Oby tak dalej:)

 12. Ekstralijczyk pisze:

  Dobry występ Buricia.