Oko na grę: Jasmin Burić

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.

Rewanżowy mecz Lecha Poznań z KRC Genk był już 10 spotkaniem Kolejorza w sezonie 2018/2019. W tych rozgrywkach nie był jeszcze przez nas obserwowany żaden bramkarz. Bój z Belgami przy Bułgarskiej był więc dobrym momentem, aby bliżej przyjrzeć się grze w tym przypadku Jasmina Buricia, który znalazł się pod naszą baczniejszą obserwacją w ramach cyklu „Oko na grę”.

Ocena gry:

Jasmin Burić pełniący funkcję kapitana w rewanżu źle wszedł w mecz z Belgami niepewnie interweniując w 5. minucie gry, kiedy chcąc złapać futbolówkę po uderzeniu wypuścił piłkę z rąk. Bośniak zrehabilitował się 3 minuty później, gdy w sytuacji 1 na 1 wyszedł do piłki poza pole karne i ostrym wślizgiem w ostatniej chwili wybił piłkę spód nóg Samatty. W 10. minucie Burić znów się popisał broniąc w 1 akcji 2 uderzenia w tym strzał w sytuacji 1 na 1. Już wtedy było wiadomo, że to może być dobry mecz w wykonaniu „Jasia”, który ponownie błysnął w 54 minucie. Wówczas dzięki swojemu refleksowi doskonale wybronił strzał na linii, a nawet dobitkę, która była już ze spalonego. Jasmin Burić czuł się dobrze broniąc nie tylko uderzenia z daleka, z okolic pola karnego czy w wyjściach do piłki. W 84 minucie gry bardzo dobrze przeciął podanie z lewej strony rzucając się na piłkę w doskonałym momencie. Wczoraj Genk miał 17 strzałów w tym 9 celnych. 31-letni golkiper puścił 2 bramki, jednak nie ponosi winy za utratę tych goli. Przy 1 bramce niewiele mógł zrobić, natomiast 2 trafienie to rzut karny, którego Burić starał się mimo wszystko wyczuć do samego końca. W czwartek bramkarz Kolejorza rozegrał dobre zawody. Zrobił co mógł, pokazał dobrą formę i przede wszystkim udowodnił, że to jemu należy się obecnie miejsce między słupkami poznańskiej bramki.