Zapowiedź: Garbarnia – Lech II

W sobotę, 24 sierpnia, o godzinie 17:30 w meczu 6. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, rezerwy Lecha Poznań zmierzą się na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Kolejorz to jedyny zespół w lidze, który na wyjeździe nie zdobył jeszcze gola. Jakikolwiek punkt wywalczony pod Wawelem byłby dla „niebiesko-białych” bardzo cenny w walce o uniknięcie degradacji.Lech Poznań przyzwoicie rozpoczął debiutacki sezon na szczeblu centralnym. Na razie z 7 oczkami po 5 meczach jest jedenasty za sprawą głównie 2 zwycięstw we Wronkach. Na wyjazdach już tak dobrze lechitom nie idzie, dlatego jakakolwiek zdobycz na obiekcie w Krakowie byłaby niespodzianką. Garbarnia to spadkowicz z I-ligi, który na razie zajmuje 5. pozycję. „Brązowo-biali” będący w dotychczasowej historii mistrzem i wicemistrzem Polski póki co u siebie zaliczyli wygraną, remis i porażkę. Władze klubu założonego rok przed Kolejorzem swego czasu postanowiły przenieść mecz z niedzieli na sobotę licząc, że dzięki temu rezerwy zagrają bez wsparcia zawodników z pierwszej drużyny, która tego samego dnia będzie rywalizowała w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa.

Jutro w składzie Lecha II Poznań na pewno będą zmiany. Przede wszystkim do kadry mogą wrócić piłkarze, których w środę zabrakło we Wronkach tacy jak m.in. Wiktor Pleśnierowicz, Jakub Kamiński, Filip Szymczak, Mateusz Skrzypczak czy Grzegorz Wojtkowiak. Uważać musi za to Paweł Tupaj mający już 3 żółte kartki. Lech Poznań w oficjalnym meczu ligowym z Garbarnią Kraków spotka się pierwszy raz od początku lat 70-tych. Kolejorz jeszcze nigdy nie wygrał na stadionie robotniczego klubu sportowego, zatem jutro podopieczni Rafała Ulatowskiego w razie niespodziewanego zwycięstwa mogą przejść do historii.

Arbitrem sobotnich zawodów pod Wawelem będzie Jacek Lis z Katowic. Jutro faworytem do zwycięstwa według bukmacherów będą gospodarze. Średni kurs na wygraną Garbarni Kraków wynosi 2.55, na remis 3.10, a na triumf Lecha II Poznań 2.75. W sobotę na trybunach kameralnego obiektu mogącego pomieścić tysiąc osób zjawi się około 800 widzów. Początek meczu 6. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, RKS Garbarnia Kraków – KKS Lech II Poznań w sobotę, 24 sierpnia, o godzinie 17:30 na stadionie Garbarni mieszczącym się przy ulicy Rydlówka 23 w Krakowie. W razie niespodzianki i zdobycia choćby 1 punktu rezerwy Kolejorza mogą ponownie powiększyć przewagę nad strefą spadkową, która na razie wynosi 4 oczka.

>> Rywal rezerw: Garbarnia Kraków – przedstawienie
>> Przed 6. kolejką II-ligi 2019/2020Mecz: RKS Garbarnia Kraków – KKS Lech II Poznań
Rozgrywki: 6. kolejka II-ligi 2019/2020
Termin: Sobota, 24 sierpnia, godz. 17:30
Stadion: Garbarni, ul. Rydlówka 23
Sędzia: Jacek Lis (Katowice)
Miejsce gospodarzy: 5
Miejsce gości: 11
Najlepszy strzelec gospodarzy: 2 – Słoma
Najlepszy strzelec gości: 2 – Zhamaletdinov
Domowa forma gospodarzy: 1-1-1, 2:2
Wyjazdowa forma gości: 0-1-2, 0:6
Bukmacherzy 1 x 2: 2.55 – 3.10 – 2.75
Przewidywana frekwencja: ok. 800
Prognozowana pogoda: +25°C, pogodnie
Nasz typ na mecz: 1

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. Pawelinho pisze:

    Z Ulatowskim na ławce ten mecz nie wróży niczego dobrego dla rezerw Kolejorza.

  2. inowroclawianin pisze:

    Jest gdzieś transmisja? Ok 10 moich ziomków będzie dziś na tym meczu wspierać rezerwy.