Warto wiedzieć: Lech – Raków (08.02.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilka/kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Raków Częstochowa (08.02.2020):

O poprawę bilansu – Lech zagra jutro z Rakowem po raz 15 w historii. Na 3 frontach Kolejorz zaliczył bilans 5-6-3, gole: 21:15.

Dobra seria – Lech nie przegrał żadnego z 4 ostatnich ligowych meczów z Rakowem. W tym czasie zanotował następujące wyniki: 3:2, 2:0, 5:0 i 1:1.

Mecz po 23 latach – Lech ostatni raz grał z Rakowem w Poznaniu niespełna 23 lata temu. Wtedy w sezonie 1997/1998 dnia 13 września 1997 roku wygrał 5:0 co było najwyższym zwycięstwem Kolejorza nad tym zespołem w historii.

Wygrać drugi raz – Lech w tym sezonie już raz wygrał z Rakowem triumfując w Bełchatowie 3:2. Jutro powalczy o 2 zwycięstwo w tych rozgrywkach nad tym zespołem z którym być może spotkamy się jeszcze w fazie finałowej.

Trzy wygrane z beniaminkiem – Lech wygrał na razie wszystkie 3 mecze z beniaminkami w tym sezonie (3:2 z Rakowem oraz 2:1 i 2:0 z ŁKS-em). Jutro może zaliczyć komplet zwycięstw.

Z dołem idzie lepiej – W tym sezonie Lech znów lepiej punktuje z drużynami pokroju Rakowa, czyli z dolnej ósemki – 19 pkt. 5-4-1, 17:8 (10 meczów). Jesienią spośród ekip z dolnej ósemki tylko Zagłębie znalazło sposób na poznaniaków.

Raków jest groźny – Raków to najbardziej bezkompromisowy zespół w lidze. Jesienią wygrał 1 mecz więcej od Kolejorza notując tylko 1 remis. Aktualnie przeciwnik na swoim koncie ma 2 kolejne zwycięstwa.

Przeciwnik biega najwięcej w lidze – Jutro Lech będzie musiał się natrudzić. Otóż Raków pokonuje podczas meczów najwięcej kilometrów w lidze (średnio 116,48 km na mecz). Kolejorz w tym zestawieniu jest jedenasty.

Znów 8 lutego – Lech drugi raz w historii zagra 8 lutego. 12 miesięcy temu w tym dniu poznaniacy przegrali na inaugurację wiosny z Zagłębiem w Poznaniu 1:2. Oby w sobotę wynik był odwrotny.

O podtrzymanie serii – Wliczając oba fronty Lech ma na swoim koncie 9 kolejnych meczów bez porażki wygrywając w tym czasie 5 razy. Kolejorz ostatni raz poległ z Zagłębiem u siebie dnia 25 października.

O odskoczenie rywalowi – Piąty przed 21. kolejką Lech ma raptem 3 oczka przewagi nad jedenastym Rakowem. Jutro Kolejorz zagra również o odskoczenie temu rywalowi w ligowej tabeli. Żaden remis nie wchodzi w grę, porażka tym bardziej.

Ostatnio bez zwycięstwa – Lech ostatni raz wygrał na inaugurację wiosny w 2017 roku (z Termaliką 3:0). W 2 ostatnich latach zdobył raptem 1 oczko.

Ponownie będą pustki – Frekwencja w sobotę ponownie nie będzie powalająca. Jutro może być z problem przekroczeniem 10 tysięcy ludzi na trybunach. Liczba uprawnionych zawsze jest wyższa od liczby podanej w czasie meczu na telebimach, która jest rzeczywistą frekwencją.

Dwóch musi uważać – Na kartki muszą jutro uważać Jóźwiak z Puchaczem. Napomnienie dla któregoś z nich będzie skutkowało pauzą w Krakowie 16 lutego.

Gorące minuty – Jutro ponownie warto czekać do końca meczu. Po 81 minucie gry Lech zdobył już 13 ligowych goli z 33 ogółem. Musi się natomiast pilnować między 21 a 30 minutą gry. W tym okresie poznaniacy stracili już 7 bramek.

Raczkowski rozjemcą – Jutrzejszy mecz przy Bułgarskiej poprowadzi Paweł Raczkowski. W tym sezonie sędzia z Warszawy był arbitrem naszego spotkania z Arką w Gdyni 0:0.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w sobotę popołudnie będą lechici. Średni kurs na wygraną poznaniaków wynosi 1.65, na remis 4.00 a na wygraną Rakowa 5.30.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. J5 pisze:

    Dobrze że to już się zaczyna. Człowiek przyzwyczaił się do tej buraczanej ligi

  2. Siodmy majster pisze:

    Groźny rywal , wybiegany i z dobrą serią .Czy nasza smarkateria sobie poradzi?

Dodaj komentarz