I tak ma być! Górnik – Lech 1:3

O godzinie 20:30 na stadionie im. Ernesta Pohla (Arena Zabrze) mieszczącym się przy ulicy Roosevelta 81 w Zabrzu, początek meczu 2. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Górnika Zabrze a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Górnik Zabrze – Lech Poznań

null Bez porażki z Górnikiem od 4 spotkań, w Zabrzu 3 kolejne mecze Lecha bez przegranej
null W ostatnich 18 meczach obu drużyn padł co najmniej 1 gol (w 13 spotkaniach po bramce strzeliły oba zespoły)
null Urban nie przegrał z Lechem od 11 lat, w roli gospodarza od 13 lat (6 kolejnych meczów z Lechem bez porażki)
null Skorża w Lechu vs Górnik – 2-2-0, 11:3
null W 2021 roku 2 remisy z Górnikiem wynikiem 1:1
null Skorża vs Urban – 3-1-5 (ostatnia wygrana Skorży w 2010 roku)
null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Jesper Karlstrom

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

2 min. – Spokojny początek spotkania. Na razie dłużej przy piłce utrzymują się lechici i tak może być przez cały mecz.
3 min. – Dobre zagranie Pereiry do Amarala. Drugi z Portugalczyków był spóźniony.
6 min. – Lech od początku gra bardzo wysoko.
7 min. – null Będzie karny dla Górnika po zagraniu piłki ręką przez Satkę.
7 min. – null Jimenez trafia z 11 metrów. Lech przegrywa 0:1, statystycznie jest już po meczu.
9 min. – null Kolejna akcja Górnika naszą prawą stroną, uderzenie Cholewiaka zatrzymał Van der Hart.
11 min. – null Lech przy wyniku 0:1 od sezonu 2015/2016 na wszystkich frontach – 7-26-74. Ostatnie odrobienie strat miało miejsce wiosną z Wartą.
12 min. – null Sandomierski świetnie broni strzał z bliska oddany przez Satkę. Kolejny bramkarz w meczu z Lechem rozegra świetny mecz?

null 16 – 30 minuta

17 min. – Lech gra bardzo nerwowo. Nie ma w tym nic dziwnego, wielu zawodników pamięta jeszcze zeszły sezon.
18 min. – Łatwo zmarnowany stały fragment gry przez poznaniaków.
23 min. – Następny zmarnowany rożny po dośrodkowaniu Pereiry. Nic kompletnie nie wychodzi.
27 min. – Lech nawet nie bije głową w mur, ponieważ co chwilę są faule, co chwile ktoś leży na boisku. Czas ucieka coraz szybciej.
30 min. – Zapewne wielu kibiców nie wierzy nawet w remis, który i tak nic nie da. Gra nie zapowiada bramki dla Lecha.

null 31 – 45 minuta

33 min. – Górnik oczywiście nic nie gra. Biega za piłką i umiejętnie się broni. Doskonale ułożył sobie to spotkanie.
34 min. – Jest gol dla Lecha, ale znów spalony. To już 3 bramka zdobyta ze spalonego w tym sezonie.
34 min. – null To 19 kolejny mecz Lecha z Górnikiem, w którym padł gol. Ostatni raz w Zabrzu nie było bramek w 2004 roku.
38 min. – null 1:1. Świetna długa piłka Pereiry zagrana na środek pola karnego trafiła prosto na głowę Kamińskiego.

null Kamiński
null Pereira

40 min. – Dzięki tej bramce strzelonej jeszcze w I połowie być może Lech uwierzy w wygraną. Przynajmniej w II odsłonie będą jakieś emocje.
43 min. – Rzuty rożne to dziś nieporozumienie. Lech zmarnował już 7-8 kornerów.
44 min. – Płaski i niecelny strzał Karlstroma z daleka.
45 min. – null W 14 z 19 ostatnich meczów Lecha z Górnikiem do siatki trafiły oba zespoły.
45+1 min. – Górnik po stracie gola w końcu ruszył do przodu.
45+2 min. – Kolejny zmarnowany korner. Jak nie Pereira to Douglas. Co oni robili przez cały tydzień?!
45+2 min. – Do przerwy 1:1.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Druga połowa rozpoczęła się od kartki dla Janży, który momentami nie radzi sobie ze Skórasiem.
47 min. – Podanie z prawej strony do Ishaka. Szwed nie doszedł do piłki.
49 min. – 2:1 dla Lecha! Akcja po prawej stronie, Karlstrom, Ishak, Amaral i znów Ishak! Szwed doskonale wykończył akcję!

null Ishak
null Amaral

51 min. – Świetny początek tej połowy w wykonaniu Lecha, poznaniacy wyszli mocno nakręceni. Oby teraz poszli za ciosem!
55 min. – Tempo drugiej połowy już spadło.
58 min. – Lechici w końcu spokojniej rozgrywają piłkę.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Efektowne długie podanie Pereiry do Douglasa. Szkot niestety nie opanował piłki.
63 min. – null Błąd Douglasa z którego mógł skorzystać Jimenez.
63 min. – Górnik przycisnął, bronią się lechici.
65 min. – Dynamiczny rajd Amarala, który wywalczył rzut wolny. To mogło się podobać.
66 min. – null Dobry rajd Skórasia na prawej flance, strzał, broni Sandomierski!
68 min. – Górnik momentami groźnie kontratakuje. Brakuje szybkiej bramki na 3:1, która uspokoiłaby ten mecz.
69 min. – null I JEEEEST! Akcja środkiem, zagranie z prawej strony, nieco przypadkowo podaje Kamiński, strzał Skórasia i piłka po rykoszecie przelobowała bramkarza! 3:1!

null Skóraś

72 min. – null Amaral podaje do Kamińskiego! Świetnie broni Sandomierski!
75 min. – Lech ma teraz ten luz. Gra piłką, gra spokojnie, wynik 3:1 robi swoje.

null 76 – 90 minuta

80 min. – null Murawski za Amarala, Sykora za Kamińskiego.
84 min. – null Lech ostatni raz wygrał w Zabrzu we wrześniu 2019 roku (3:1).
85 min. – null Sobiech za Ishaka, Marchwiński za Tibę.
86 min. – Strzał głową Marchwińskiego wybronił Sandomierski.
87 min. – Lech ma kontrolę w końcówce. To cieszy.
89 min. – null Bardzo ostre zagranie Pereiry. Ewidentna czerwona kartka.
90 min. – null Czerwiński za Skórasia.
90+3 min. – null Sykora w sytuacji sam na sam i… nie ma gola. Bramkarz broni!
90+3 min. – Strzał Nowaka z daleka wybronił Van der Hart.
90+5 min. – Koniec. Lech w końcu zwycięski.

null null 2. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, piątek, 30 lipca, godz. 20:30
null Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań 1:3 (1:1)

null Bramki: 7.Jimenez – k. – 38.Kamiński 49.Ishak 69.Skóraś

null Asysty: 1:1 – Pereira 2:1 – Amaral 3:1 – Kamiński

null Żółte kartki: Bainović, Janża – Satka

null Czerwona kartka: 89 min. – Pereira (za brutalny faul)

null Widzów: 18659

null Sędzia: Marciniak (Płock)

null Sędzia techniczny: T.Marciniak

null Sędziowie boczni: Sokolnicki, Listkiewicz

null Sędziowie VAR: Gil, Sapela

null Górnik: Sandomierski – Michalski (75.Krawczyk), Wiśniewski, Janicki, Janża (66.Baidoo) – Manneh (46.Podolski), Bainović (46.Dziedzic) – Dadok, Nowak, Cholewiak – Jimenez (83.Wojtuszek).

null Rezerwowi: Bielica, Pawłowski, Grzyszkiewicz, Dziedzic, Baidoo, Wojtuszek, Kubica, Krawczyk, Podolski.

null Lech: Van der Hart – Pereira, Salamon, Satka, Douglas – Karlstrom, Tiba (85.Marchwiński) – Skóraś (90.Czerwiński), Amaral (80.Murawski), Kamiński (80.Sykora) – Ishak (85.Sobiech).

null Rezerwowi: Bednarek, Czerwiński, Skrzypczak, Kvekveskiri, Murawski, Marchwiński, Sykora, Ramirez, Sobiech.

null Kapitanowie: Wiśniewski – Ishak

null Ustawienia: 4-2-3-1 – 4-2-3-1

null Trenerzy: Urban – Skorża

null Obserwacja „Oko na grę”: Karlstrom

null Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +22°C, bezchmurnie

null Miejsce: Arena Zabrze (ul. Roosevelta 81, Zabrze)

98 komentarzy

1. Didavi pisze:

Gotowi mentalnie na strzał życia Podolskiego z 60 metrów i wygraną głowę Janickiego nad Salamonem na 2-0? Czekam jak na wyrok.

• Muro pisze:

I do tego w ostatniej minucie meczu: rekontra Górnika po kontrze Lecha, który mógłby strzelić na 1:1 (zakładam – Skóraś albo Sobiech). Tak, klasyka.

• smigol pisze:

Martwi bardziej że tutaj nawet strzał życia nie musi być potrzebny. Zobaczymy… Ja liczę na kolejne 1-6 i że Pioter kupi Killerów na bramkę, lewą obronę i na skrzydła. Po czym poda się do dymisji i mianuje Rząsę na swojego sukcesora. A jak… trzeba być optymistą.

2. Didavi pisze:

W dziesiątkę…

3. Judi pisze:

Znowu ten parodysta Skóraś w składzie…

4. Pawlisko pisze:

Zwycięskiego składu się nie zmienia, szkoda tylko że ostatnio nie wygraliśmy.

5. bas pisze:

Skorża zaczyna mnie wkurwiać tym składem po jakiego grzyba sparingi gra z Ramirezem ,Murawskim i Bednarkiem a na ligę wystawia przyspawanego VDH szweda i lalusia na skrzydło.I znów wszystko siędzie ok 60 min jak kamyk przejdzie za Barego a na skrzydło wejdzie czeski ptaszek.

6. John pisze:

Karlstrom,Skóraś.
    Kurwa nic z tego nie będzie,obym się mylił.

7. deel pisze:

Jak widać wszystkie zespoły w Lechu grają 1-4-2-3-1 to i wizjoner Skorża musi się dostosować. Czy kontynuując skompromitowany od roku sposób gry da się osiągnąć zapowiadany szumnie dublet? Nie sądzę. Nawet w tej pasztetowej lidze to nie przejdzie. Grać do wyrzygu to samo mając spore możliwości, myślę o charakterystykach rezerwowych, to proszenie się o kłopoty. I zapewne będą. Nie dzisiaj to za 2-3 kolejki, kiedy rywale rozpracują nasze nowe nabytki. Chcieliśmy nowego trenera bo zespół potrzebował zmian w sposobie gry. A zmieniło się tylko nazwisko. Gra jest ta sama. Sam apelowałem o konsekwencję w temacie gry zespołu. Ale miałem na myśli jego rozwój, wykorzystywanie potencjału zawodników, zaskakujące rywali zmiany ustawienia. Nie całkowitą stagnację. Tu w ramach tych mitycznych transferów mogą przyjść nawet Messi i Mbape, pobijemy rekord wszechczasow i… ligę skończymy poza miejscem gwarantującym choćby gówno puchar Konfederacji.

8. werty pisze:

Skuraś – jeden z klejnotów rodowych Rutkowskiego. I wszystko jasne.

9. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

3-1 dla nas dzisiaj.

10. legat79 pisze:

Ehhh i znowu człowiek wierzy przed pierwszym gwizdkiem!

11. Bart pisze:

To co, gol Jimeneza po asyście Janzy? A może Rafałek Janicki nam strzeli?

12. MaPA pisze:

Głupota kibola jest porażajaca.Znowu liczę na zwycięstwo.

13. Bart pisze:

Karny po ręce nastrzelonej z metra. Idź pan w chuj z tym Marciniakiem.

14. piotr06 pisze:

wszystko jest dobrze

15. Bart pisze:

Jimeneza wytypowałem. Teraz jesscze coś musi nam zrobić Janza.

16. Sapuaro pisze:

dawno nie było karnego z dupy…

17. piotrx pisze:

Ojeju, do diaska a co to się stanęło ? Spoglądam na gol24, a tam coś niesłychanego, główny kandydat do dubletu w tym sezonie po 10 minutach już przegrywa. Toż to nie do pomyślenia, jakim cudem Panie Piotrze, Panie Karolu, Panie Tomaszu ?

18. Bart pisze:

Zajebiście rozegrany rożny. Widać rękę trenera Skorży.

19. 07 pisze:

Proponuje korpo memy dac na yt po meczu. Tu nie ma co trenowac tu dzwonic trzeba….

20. Judi pisze:

Nowy sezon, gramy to samo gówno. Skorża, coś ty robił przez ten okres przygotowawczy

21. Bart pisze:

Kolejne świetne rozegranie różnego. Brawo trener Skorża. Brawo Joel z Erasmusa. Super dośrodkowanie.

22. perkac pisze:

Nie oglądam, ktoś krótko skomentuje jak mecz, jak grają, czy jest lepiej niż było, czy są nadzieje???

23. El Companero pisze:

Lech w ogóle nie potrafi wypracować sobie pozycji strzeleckich, wszystko grają na jakoś to będzie. Skorża nie odrobił zadania domowego po meczu z Radomiem. Co oni w ogóle ćwiczą na treningu oprócz przeskakiwania przez drabinkę? Na razie żenada, Satka antybohater 1 połowy, nikt nie oddaje strzałów z dystansu. Chcą wjechać do bramki bez biegania a Górnik nawet się nie męczy.

24. Bart pisze:

Czemu Joel z Erasmusa który nie potrafi celnie kopnąć stojącej piłki wykonuje wszyskie różne?

25. perkac pisze:

Dzięki, czyli bez pomysłu, bez wyćwiczonych schematów jakoś to będzie xd

26. piotr06 pisze:

No kurwa nareszcie. Brawo Kamyk!

27. yossarian pisze:

Lech nie gra źle ale nawet redakcji udzieliła minorowa atmosfera, która się nawarstwia od dawna. W poprzednim meczu pierwsza połowa dobra, drugą słabiej,a nawet słabo. Teraz znowu dobra pierwsza połowa jak do tej pory, a tu dalej defetyzm 🙂

• Judi pisze:

Dobra połowa????

• „Mecz nie jest taki zły. Chyba wszyscy, łącznie z redakcją, chcieliby żeby Lech grał jak Barcelona. Niestety to tylko pokazuje jaki jest klimat wokół Klubu, co nie dziwi. Jednak trochę obiektywności :)”

Szkoda, że tydzień temu po pierwszym wpisie od 20 października szybko zniknąłeś i zbierałeś się całe 7 dni do dodania kolejnego wpisu nie na temat. Ostrzeżenie.

• KrewIHonor88 pisze:

Jak ja Was szanuję za demaskowanie takich prawdziwków. Wypuszczanie piesków to real-deal. Sam znam dwóch gagatków, którzy dorabiali sobie do stypendium pisaniem pochwalnych postów w social mediach.

• Wystarczyło wpisać w bazę nick i spojrzeć, kiedy dodawał wpisy. Kolejno 20 października, 23 lipca i dziś. Każdy może mieć swoje zdanie, może widzieć Lecha po swojemu tylko niech pisze na temat. A tutaj mamy 90% komentarzy o tym samym.

Proszę następna zarządowa pizda! A może nie następna, tylko zmiana nazwy? Jakoś tolepy się pochowały.

• tolep nie miał już czego ani kogo bronić, emocje puściły, jego wszystkie komentarze dotyczyły innych użytkowników i działań. Wróci 1 września, gdy się uspokoi.

• yossarian pisze:

Niezwykle merytoryczna wypowiedź. Szanuję 🙂

za to do tych „merytorycznych” to już się odnieść, zarządowy piesku, nie potrafiłeś.

28. legat79 pisze:

Rutek się cieszy Kamiński zaczyna nabijać liczby

29. Didavi pisze:

164340 rożnych i żadnego zagrożenia. Póki co mecz pod Podolskiego z ławki.

30. olos777 pisze:

Gdyby nasz zawodnik nastrzelił tak rękę piłkarza Górnika idę o zakład,że ten łysy chuj by tego nie gwizdnął.
    Amaral właściwie nie wie co ma grać,jak się poruszać,jest elektryczny-słaby piłkarz.Salamon jak się utrzymał w lidze włoskiej to tylko jego tajemnica-przecież ten gość w każdej akcji łamie linię spalonego,do tego wyskok 5cm i zwrotność słonia.

• Didavi pisze:

Salamon to nawet biegać nie potrafi. Jak paralityk się porusza, ja nie mam pojęcia co on robił tyle lat na poziomie ligi włoskiej. Nie wiem.

31. deel pisze:

Nihil novi. Lech z czasów Żurawia. W pełnej krasie. To po co zatrudnili Skorżę? Ktoś w klubie jeszcze cokolwiek ogarnia? Miała być walka o trofea, lepsza gra i wyniki. Jest młócka ze średniakami i strata punktów. Dyrektor sportowy, nawet przeciętny, potrzebny od zaraz. Ktoś ten bajzel musi wyprostować.

32. PAWEL pisze:

ja wierze w Janickiego…?

33. Arekwlkp1986 pisze:

Ishak szuka gry,Kamiński się wyróżnia wartość dodana do zespołu a skóraś nie ta liga. Środek gra bez zaskoczenia nic ich nie widać a wisienka na torcie to Salamon dramat ruchliwy niczym koala na eukaliptusie

34. Sapuaro pisze:

może nie będzie tragedii, ale muszą pójść po trzecią bramkę

35. tomasz1973 pisze:

Jednak coś tam robią na tym treningu!

36. KrewIHonor88 pisze:

Ishak i Kamiński to piłkarze, którzy „burzą hejterom narrację” Szkoda, że w tym klubie osobom decyzyjnym brakuje jaj do tego, żeby na takich fundamentach zbudować dobry zespół.

37. Judi pisze:

Amaral super zgranie

38. tomasz1973 pisze:

Kurwa a z Miliciem co jest, bo jak się patrzy na Salamona to się płakać chce…

39. yossarian pisze:

@KrewIHonor88 A skąd taki wniosek. Błagam zdradź. W dupie mam Zarząd i jego minimalistyczną politykę. Piszę o meczu , a tu jakieś osobiste wycieczki. Oceniam grę. Rozumiesz?

40. Pawlisko pisze:

No to skrzydłowych nam nie potrzeba. Rutek lubi to.

41. PAWEL pisze:

pisałem, że wierze w Janickiego…?

42. Judi pisze:

Przygłup Skóraś z golem. Na zmiennika się nada, ale potrzeba skrzydłowego i tak

43. yossarian pisze:

Wydaje się, że prawie wszystkie zespoły mają kozaków na bramce, tylko my mamy problem na tej pozycji. Nawet jak wygrywamy to bramkarz w drużynie przeciwnej jest najlepszym zawodnikiem.

44. robson pisze:

Pereirę popierdoliło.

• El Companero pisze:

faul brzydki ale przypadkowy, nie widział przeciwnika, który zlał mu się z otoczeniem 🙂 Będą 2 mecze przerwy.

45. Niebieski77 pisze:

Heh ciekawie wygląda sytuacja z Ramirez em Skorza chyba daje do zrozumienia ze nie ma świętych krów jeśli zawodnik zagryzie zeby i powalczy to zyskamy wszyscy jeśli się obrazi niech spierdala

46. Pawlisko pisze:

Jakby to Sykora strzelił to by Rutek szampana otworzył.

47. PAWEL pisze:

najlepszy mecz Marchewy od dawna

48. Rafik pisze:

No to Pan Trener ma swoje pierwsze upragnione zwycięstwo. Tylko jeden mecz, tylko jeden mecz.. Teraz to już z górki. Od miasta do miasta po.. 🙂 Tylko LP.

49. kibol z IV pisze:

Zasłużone zwycięstwo po dobrym meczu.

#MajsterNaStulecie

50. El Companero pisze:

z cyklu ,,Czy wiesz że:,, Lech przynajmniej do soboty do godź. ok 16:50 będzie liderem tabeli 🙂 (kiedy to było ostatni raz? hehe)

51. Niebieski77 pisze:

Ja dziś dziękuję za walkę mimo 1-0 robimy 1-3

• Pawlisko pisze:

No właśnie, to jest warte odnotowania. Przecież odwracanie meczów to dla nas wydarzenie niecodzienne. Oby w tym sezonie to się wreszcie zmieniło.

• MARCINzKALISZA pisze:

Ostatni mecz w którym odwróciliśmy losy meczu, to były derby z Wartą.

52. mario pisze:

Kurwa, wreszcie!!!

53. robson pisze:

Wreszcie weekend niezjebany. 🙂

54. Didavi pisze:

To teraz od miasta do miasta Panie Skorża. Jest to pierwsze wymarzone zwycięstwo po którym już podobno ruszy, może transfery ruszą 🙂
    Są pozytywy. Najważniejszy. Odwróciliśmy wynik, za Żurawia już byłoby po meczu.
    No i forma Kamińskiego. Ale jest w gazie na starcie.
    Szkoda głupoty Pereiry. Teraz komisja legii wykluczy go pewnie na 3 mecze.
    Weekend uratowany!

55. Zbychu pisze:

Ciamajda i Gargamel w ekstazie. Nie dość, że wychowankowie strzelili, to jeszcze na następny mecz znowu ponad 10 tysięcy przyjdzie.

56. mario pisze:

Ale z Sykorą trzeba się pożegnać w tempie ekspresowym ☹️

57. Arekwlkp1986 pisze:

Zwycięstwo jest lecz wiele rzeczy szwankuje. Konkretniejszy rywal i by było kiepsko. Poprostu obrona nie jest pewna. Siatka mimo karnego najpewniejszy,Salamon za wolny,Vdhart nie potrafi wybić celnie piłki na ok 30metr z reguły poza plac,pereira niby ok lecz ten faul to bandytyzm. Douglas wygląda jakby nie grał z rok czasu!

58. deel pisze:

Wygraliśmy ze słabym zespołem, i to cieszy. Na jego terenie. Czy to wynikało z pomysłu czy jest dziełem przypadku? Skłaniam się ku tej drugiej opcji. Jest to oczywiście novum, że Lech potrafił to wykorzystać ale na przestrzeni 34 kolejek daleko na farcie nie zajedziemy. Zdominowaliśmy zespół który jest po prostu słaby. Będzie do końca walczył o utrzymanie. Tonujmy nastroje. Porządna obrona nie da sobie tak strzelić bramek, a innego pomysłu jak chaos nie mamy. Punkty zdobył jedynie Rutkowski bo młodzieżowcy strzelili bramki. I o to tylko chodzi…

59. bas pisze:

No jednak coś potrafi Lech zagrać.Szkoda bezsensownego faulu Pereiry bo nogę ma fajnie ułożoną nogę.Wreszcie w miarę dobry równy mecz.W tym sezonie pewnie więcej punktów nazbieramy na wyjazdach po jak by nie patrzeć gospodarze raczej będą u siebie atakować a w to Lechowi graj,u nas takie radomiaki i inne łęczne będą murować a my głową w mur.

60. Jakub80 pisze:

Zwycięstwo cieszy jak zawsze. Niestety obawiam się że zaraz korpoludki będą pieprzyc o wspaniałym składzie. Jak to Lech wychowankami stoi i że ogólnie kadra jest na 8 frontów. Podsumowując uznają że w sumie transfery niepotrzebne.
    Poza tym długo było nam czekać na wygraną gdzie goniliśmy wynik. Brawo!

61. olos777 pisze:

Widać dwie zmiany w grze zespołu
    1-są o niebo lepiej przygotowani fizycznie(szybkościowo,motorycznie-oprócz Salamona bo to łamaga)