Kontynuować wygrywając

W sezonie 2022/2023 piłkarskiej PKO Ekstraklasy oprócz złych pass, które wypadałoby przerwać lub miast, które należałoby w końcu odczarować są także dobre serie, które fajnie byłoby kontynuować. Dalsze ogrywanie wybranych rywali, przedłużenie na nich patentu czy strzelanie im kolejnych goli byłoby kluczem do obrony tytułu Mistrza Polski przez Lecha Poznań.>> Odczarować lub przełamać

W wiele goli obfitują mecze z Cracovią, która w maju pomogła Lechowi Poznań wskoczyć na 1. miejsce w tabeli na 3 kolejki przed końcem sezonu 2021/2022. W 68 spotkaniach obu ekip tylko 2 razy nie został strzelony żaden gol z czego raz w Poznaniu w 1952 roku. W ostatnich 17 meczach pomiędzy Lechem a Cracovią padła minimum jedna bramka. Poznaniacy dobre liczby strzeleckie mają także z Lechią, w 6 ostatnich domowych spotkaniach wbili gdańszczanom co najmniej jednego gola.

Fragment Lech – Lechia 2:0 (sierpień 2021)
null

Kolejorz bardzo lubi rywalizacje ze Śląskiem Wrocław, którego niedawno objął Ivan Djurdjević i w sierpniu powróci na Bułgarską. Ostatnie spotkanie Lecha ze Śląskiem w Poznaniu, które zakończyło się wynikiem 0:0 miało miejsce w sezonie 1987/1988. Wliczając wszystkie fronty w ostatnich 23 meczach ze Śląskiem, w których gospodarzem był Lech padł co najmniej jeden gol. Ostatni raz w rywalizacji Lecha ze Śląskiem nie było bramek w 2016 roku we Wrocławiu.

Lech – Śląsk 4:0
null

Jeszcze wcześniej, bo w lipcu Lech Poznań zagra u siebie z Wisłą Płock, którą także lubi podejmować przy Bułgarskiej. „Nafciarze” w lidze nigdy u nas nie wygrali. Lech w ostatnich 10 ligowych meczach z Wisłą u siebie zanotował za to 9 zwycięstw (8 z rzędu) i remis – 4:1, 4:2, 3:2, 3:2, 2:0, 2:1, 2:1, 4:0, 2:2 i 4:1. W 11 ostatnich ligowych meczach przy Bułgarskiej poznaniacy zawsze strzelali płocczanom co najmniej 2 gole.

Lech – Wisła P. 4:1 w 2021 roku
null

Latem po Wiśle Płock i Śląsku Wrocław na Stadion Miejski zawita Piast Gliwice. Lech nie przegrał z gliwiczanami u siebie w żadnym z 7 ostatnich meczów. Piłkarze z Górnego Śląska wygrali u nas tylko raz latem 2015 roku triumfując rezultatem 1:0. Wliczając mecze domowe i wyjazdowe Lech nie przegrał z Piastem w żadnym z 7 ostatnich spotkań.

Lech w ubiegłym sezonie ograł Piasta 1:0 i 2:1
null

Mistrz Polski ostatnio ma patent także na lokalnego przeciwnika. Od powrotu Warty Poznań do Ekstraklasy ekipa Lecha ograła „Zielonych” w każdym z 4 meczów. W 14 spotkaniach z „Warciarzami” na najwyższym szczeblu w naszym kraju zawsze padały gole, nigdy nie było więc remisu 0:0. W nowym sezonie dla odmiany Kolejorz podejmie Wartę przy Bułgarskiej dopiero wiosną 2023 a nie jak zwykle jesienią.

Lech – Warta 2:0
null

Wygodnym dla nas przeciwnikiem jest również Górnik Zabrze. Lech nie przegrał z nim w żadnym z 7 ostatnich spotkań (dom i wyjazd). W ostatnich 7 meczach z zabrzanami zdobył aż 16 bramek, w minionych 21 spotkaniach Lecha z Górnikiem zawsze padała co najmniej jedna bramka. Po raz ostatni nikt nie strzelił gola w 2012 roku w Poznaniu a w Zabrzu jesienią 2004 roku. Podopieczni Johna van den Broma wybiorą się na Górny Śląsk dopiero 15 lub 16 października.

Lech pokonuje Górnika
null

Lech Poznań ma szanse kontynuować dobre serie jeszcze z beniaminkami. Z Koroną nie przegrał w żadnym z 4 ostatnich meczów, kielczanie w ostatnich 3 spotkaniach nie strzelili Kolejorzowi żadnej bramki. Jeszcze lepiej Mistrzom Polski wiedzie się w starciach o stawkę z łódzkim Widzewem. Passa bez porażki składa się z 5 meczów, w 4 spotkaniach niebiesko-biali nie stracili żadnej bramki. Ostatni raz Lech rywalizował z Widzewem w Poznaniu o stawkę dnia 29 września 2013 roku (1:0).

Lech – Widzew 1:0 (2013)
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

  1. 07 pisze:

    Na dziś obecna kadra może wywalczyć co jedynie awans do pucharów. Zastanawoam się na ile względy osobiste M.S. a na ile powrót Rutkowskich metod prowadzenia klubu zdecydował ze trener podjął taka a nie inna decyzję.

  2. Kibic z Bydgoszczy pisze:

    Bardzo dobre pierwsze zdjęcie Barry Douglas i Kvekve czyli podjarańcy na rzut wolny ;-)

  3. Tadeo pisze:

    Jestem bardzo ciekawy,jakie układy ma Bednarek w klubie , skoro stawia się na takiego nieudacznika , i jeszcze podpisuje się z nim 3 letni kontrakt.