Szybki koniec. Lech – Śląsk 1:3

O godzinie 20:30 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Śląska Wrocław. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 61 mecz Lecha na szczeblu 1/16 finału Pucharu Polski
null Lech nie przegrał w kraju od 14 sierpnia (od meczu ze Śląskiem 0:1), Śląsk na wyjazdach w lidze strzelił raptem 3 bramki (najgorszy wynik w Ekstraklasie)
null Lech ostatni mecz u siebie w 1/16 finału rozegrał w 2014 roku (2:0 z Wisłą Kraków)
null Wliczając wszystkie fronty w ostatnich 24 meczach ze Śląskiem, w których gospodarzem był Lech padł co najmniej jeden gol
null Lech ostatni raz przegrał u siebie w 1/16 finału w 2000 roku (0:1 z Odrą Wodzisław Śląski)
null W ostatnich 9 meczach pomiędzy tymi zespołami padły aż 23 gole. W minionych 13 spotkaniach pomiędzy tymi drużynami padła minimum jedna bramka

18:50 – Dobry wieczór z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Pora na 3 front, pora na grę w Pucharze Polski 2022/2023. Mistrz Polski czeka na to trofeum od ponad 13 lat, Śląsk Wrocław to początek drogi do próby odzyskania Pucharu po kilkunastu latach.

18:52 – Nowa murawa wizualnie prezentuje się bardzo dobrze (za chwilę pierwsze zdjęcia).

18:52 – Wokół nowej murawy dziś niebiesko-żółty branding rozgrywek. Wyżej pomiędzy trybunami brak reklam sponsorów.

18:54 – Piłkarze Śląska dotarli na stadion.

18:59 – Lechici też już są. Wkrótce skład.

19:00 – null

19:03 – Punkt 19:00 otworzono bramy. Na trybunach widać w tej chwili całe 2 osoby. Spodziewana frekwencja to dziś około 8 tysięcy widzów, na ten moment uprawnionych jest 8161 kibiców.

19:05 – Pierwszy chłodny a nawet zimny mecz w tym sezonie. Za 1,5 godziny temperatura ma wynosić zaledwie +4°C. Kibice zdecydowani do przyjścia na to spotkanie niech się lepiej dobrze ubiorą.

19:10 – Poniżej skład Śląska. Nastąpiły cudowne ozdrowienia. Ivan Djurdjević wczoraj kłamał, goście zagrają w niemal najmocniejszym zestawieniu.

19:11 – Wyrobił się Djurdjević, wyrobił, ładnie zagrał. Widać te wirusy nie były tak osłabiające skoro gra Gretarsson czy Yeboah.

19:15 – Poniżej także skład Lecha. Są rotacje, ale grają też ci, którzy w niedzielę nie wystąpili od początku – np. Pereira, Karlstrom czy Gio.

19:16 – Poza kadrą nadal odpoczywający Dagerstal czy Skóraś. Nie ma też Amarala, który ostatnio prawie w ogóle nie grał. Sytuacja Portugalczyka staje się coraz trudniejsza.

19:16 – null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Pingot.

19:20 – Warto dostrzec pierwszy od lata występ od początku Rudko i Sobiecha. Im też warto się przyglądać, niekoniecznie w cyklu „Oko na grę”.

19:23 – Kibiców przy dźwiękach Kizo z głośników powitał właśnie spiker. W tej chwili na trybunach może z 200 osób.

19:27 – Patrząc na skład pewniakami do wejścia z ławki są Ba Loua, Murawski i Marchwiński (za Sousę). Kwestią czasu jest wejście tych graczy, niewykluczone, że wcześniej zejdzie dużo grający ostatnio Rebocho (Czerwiński lub Żukowski za niego).

19:31 – Niedzielny rywal Kolejorza – Cracovia odpadła właśnie z Pucharu Polski po porażce w Rzeszowie z Resovią 3:4.

19:42 – Bramkarze Lecha na rozgrzewce.

19:55 – Lech w komplecie na rozgrzewce. Nie czuć zupełnie meczowej atmosfery, na wszystkich trybunach garstka osób.

20:02 – null Śląsk ma na swoim koncie passę 6 kolejnych meczów ze straconym golem (8 w lidze). Trzeba przedłużyć jego serię.

20:15 – 15 minut do meczu. W razie awansu Lech kolejnego rywala poznałby w piątek po 12:00. Mecze 1/8 finału odbędą się 9-10 listopada.

20:17 – Rozgrzewka zakończona. Ostatnie spotkanie Lecha ze Śląskiem przy Bułgarskiej, które zakończyło się wynikiem 0:0 miało miejsce w sezonie 1987/1988 (24 kolejne mecze, w których Lech był gospodarzem z golem).

20:22 – Spiker czyta składy. Za chwilę jeszcze kolejne zdjęcia.

20:25 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

20:29 – null

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Po awans Kolejorzu!
1 min. – Pierwsza akcja Lecha, jednak piłka zaplątała się jednemu z piłkarzy między nogami.
3 min. – Lech próbuje rywalowi narzucić swój styl gry.
3 min. – Złe podanie Pingota zapoczątkowało akcję Śląska po której niecelnie uderzył Yeboah.
6 min. – null 0:1. Strzał Exposito z wolnego, Rudko nie dał rady. To było do wyjęcia.
7 min. – Lech chce szybko odpowiedzieć. Celnie po ziemi uderzył Karlstrom.
8 min. – Fatalnie rozpoczęło się to spotkanie. Ukrainiec w bramce to proszenie się o kłopoty, teraz Śląsk cofnie się jak 14 sierpnia a nie bardzo kogo jest wprowadzić z ławki.
9 min. – null Kontra Śląska po której niecelnie uderzył Leiva. Znowu było groźnie.
12 min. – Następna szansa dla wrocławian, piłkę wybił Rebocho zapobiegając groźnej sytuacji.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Po dośrodkowaniu z lewej strony za lekko piłkę w polu karnym trącił Sobiech.
17 min. – Od początku żywe spotkanie. Lechici momentami znowu grają zbyt nerwowo.
19 min. – null Świetne dośrodkowanie na głowę Sobiecha, który uderza w sam środek!
21 min. – null Doskonałe prostopadłe podanie, bramkarz wysoko wyszedł, Velde minął go, ale nie potrafił zdobyć gola. Obrońca dał radę zablokować strzał.
25 min. – GOOOOOOOOOL!!!! 1:1! Wrzutka Pereiry, świetnie wyszedł Sousa, który uderzając z powietrza wyrównał! Piękna bramka!

null Sousa
null Pereira

26 min. – Lech zasługiwał na tego gola. Stworzył tyle okazji, że mógł już nawet prowadzić.
26 min. – null Kartka dla Pingota.
30 min. – Bardzo dobry kwadrans Lecha. Mistrz Polski zasługuje na drugą bramkę.

null 31 – 45 minuta

32 min. – Tym razem dobra interwencja Rudki po strzale z daleka.
33 min. – Lech znowu stracił inicjatywę. Ponownie groźny był Exposito.
35 min. – Ajjj. Piłka turlała się przez pole karne Śląska, ale nie wpadła do bramki. Było blisko.
37 min. – null II i III trybuna dzisiaj:

41 min. – Śląsk czeka na kontry Lecha broniąc momentami piątką z tyłu.
42 min. – Dynamiczna akcja Lecha, podanie Karlstroma w pole karne, jednak Gio w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę.
45 min. – W tej połowie pogramy jeszcze tylko przez minutę.
45+1 min. – Do przerwy remis. Lech jest lepszy zasługując na zwycięstwo. Śląsk gra z kontry atakując trójką w tym m.in. groźnym dziś Exposito.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej!
47 min. – null Doskonała parada bramkarza po główce Gio i wrzutce Pereiry!
47 min. – Wielka szkoda tej szansy. To byłoby kapitalne otwarcie tej połowy.
48 min. – I już odpowiedź Exposito. Strzał napastnika Śląska został zablokowany.
52 min. – Velde zepsuł wrzutkę z głębi pola, ale i tak był spalony.
55 min. – Akcja za akcję. Najpierw była kontra Śląska po złym rozegraniu rzutu rożnego. Po chwili musiał interweniować Leszczyński zatrzymując Velde.
58 min. – null Gra przerwana. Dwóch piłkarzy ucierpiało po kornerze. Milić siedzi na boisku.
59 min. – null Satka za Milicia, który trzyma się za nos.
60 min. – null Widzów: 6854

null 61 – 75 minuta

66 min. – Okres mniej ciekawej gry zakończony niecelnym uderzeniem Rebocho z daleka.
67 min. – null Exposito naciskany przez Pingota oddał minimalnie niecelny strzał.
70 min. – Zrobił nam się wyrównany mecz.
71 min. – null Ishak za Sobiecha oraz Ba Loua za Gio.
74 min. – Velde trafia w słupek!
75 min. – Kvekveskiri chciał zaskoczyć bramkarza uderzając z rzutu wolnego. Nie udało się.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Rozpoczął się ostatni kwadrans. Na razie pachnie dogrywką.
78 min. – null 1:2. Rudko źle sparował strzał z daleka. Yeboah skorzystał z tego doskonale.
80 min. – Zostało 10 minut do doprowadzenia do dogrywki. Tyle że Lech gra bez bramkarza.
83 min. – null Koniec. 1:3 po akcji rywala lewą stroną. Znowu Yeboah.
86 min. – Lechici coś tam jeszcze próbują.
87 min. – Bejger za drugą kartkę opuszcza boisko.
89 min. – Ba Loua nie trafił z paru metrów.
90 min. – Sędzia dolicza 5 minut. Za 5 minut będzie wiadomo, że Lech poczeka sobie na to trofeum minimum do 2024 roku.
90+3 min. – Nic już się nie wydarzy.
90+5 min. – Koniec. Duży wstyd, duże rozczarowanie i jeszcze duża niespodzianka. Lech grający bez bramkarza przegrywa u siebie ze Śląskiem aż 1:3 i to drugi raz w tej rundzie. Na Puchar Polski poczeka sobie kolejne lata.

null 1/16 Pucharu Polski 2022/2023, środa, 19 października, godz. 20:30
null KKS Lech Poznań – WKS Śląsk Wrocław 1:3 (1:1)

null Bramki: 25.Sousa – 6.Exposito 78 i 83.Yeboah

null Asysty: 1:1 – Pereira

null Żółte kartki: Pingot – Bejger

null Czerwona kartka: 87 min. – Bejger (za drugą żółtą)