Dogrywka: Jagiellonia – Lech 1:2

Sobotni mecz Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok czysto statystycznie był trudnym, ale dobrym spotkaniem. Liczby pokazują dużą przewagę Kolejorza, który mimo problemów głównie w pierwszej połowie wygrał jak najbardziej zasłużenie. Przeciwnik narzucił Mistrzom Polski trudne warunki, pod względem fizycznym były to ciężkie zawody, w których swoje trzeba było wybiegać.OBRONA
Nasza ocena formacji: 3
Najlepszy piłkarz formacji: Satka
Najgorszy piłkarz formacji: Pereira

POMOC
Nasza ocena formacji: 4
Najlepszy piłkarz formacji: Murawski
Najgorszy piłkarz formacji: Skóraś

ATAK
Nasza ocena formacji: 4

OGÓLNE WRAŻENIE
Nasza ocena meczu: 4
Najlepszy okres w meczu: 76-90 min.
Najgorszy okres w meczu: 16-30 min.

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com: Ishak
Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com: Skóraś
Ocena pracy trenera (1-6): 5
Poziom meczu (1-6): 4
Ocena pracy sędziego (1-6): 2Składy

1-3-4-3

Alomerović – Skrzypczak (74.Lewicki), Puerto, Tiru – Prikryl, Matysik (71.Pospisil), Nene (90+6.Camara), Nastić – Łaski (71.Cernych), Imaz, Gual (90+6.Bortniczuk).

1-4-3-3-1

Bednarek – Czerwiński (57.Pereira), Satka, Milić (46.Dagerstal), Rebocho – Karlstrom, Murawski – Tsitaishvili (88.Ba Loua), Amaral (57.Szymczak), Skóraś (57.Marchwiński) – Ishak.

Statystyki meczu Jagiellonia – Lech 1:2

Bramki: 1 – 2
Strzały: 10 – 19
Strzały celne: 4 – 8
Strzały niecelne/zablokowane: 6 – 11
Faule: 13 – 19
Żółte kartki: 2 – 2
Czerwone kartki: 0 – 0
Rzuty rożne: 2 – 7
Zmiany: 5 – 5
Spalone: 2 – 0
Celne podania: 73% – 83%
Posiadanie piłki: 32% – 68%
Pokonane kilometry: 120,05 km – 109,30 km
Liczba zawodników w kadrze meczowej: 20 – 20

Lechowe statystyki meczu:

Strzały z pola karnego: 11
Strzały z dystansu: 8
Strona najczęstszych ataków: prawaNajszybszy zawodnik Lecha Poznań podczas meczu:

33,74 km/h – Skóraś

Statystyki biegowe Lecha Poznań:

Pokonany dystans: 109,30 km
Liczba sprintów (25,2 km/h): 101
Liczba szybkich biegów (19,8-25,2 km/h): 510
Najwięcej sprintów w Lechu: 12 – Rebocho

Przebiegnięte kilometry przez piłkarzy Lecha Poznań podczas meczu:

11,30 km – Karlstrom
10,65 km – Murawski
10,57 km – Ishak
10,49 km – Rebocho
9,49 km – Satka
8,83 km – Tsitaishvili
6,47 km – Skóraś
6,41 km – Amaral
6,00 km – Czerwiński
4,95 km – Dagerstal
4,80 km – Pereira
4,78 km – Marchwiński
4,64 km – Milić
4,29 km – Szymczak
4,03 km – Bednarek
1,52 km – Ba Loua

> źródło danych fizycznych

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

90+1 min. – Akcja na 2:1 to nie był przypadek. Warto zwrócić uwagę na początkową jej fazę, Filip Dagerstal prowadząc piłkę bliżej lewej strony boiska na końcu efektownie górą odgrywa do Pedro Rebocho, który przejął piłkę i w swoim stylu rozpędził się z nią lewą flanką. Portugalczyk dograł w pole karne, ale nie tam, gdzie chciał. Wyraźnie widać, że Rebocho chciał podać nieco do tyłu, przez dotknięcie futbolówki przez rywala ta zmienił kierunek po czym trafiła do stojącego tyłem do bramki Mikaela Ishaka. Szwed naciskany przez stopera szczęśliwie odegrał do będącego już w polu karnym Filipa Szymczaka, który snajperskim zwodem wymanewrował rywala i mocnym uderzeniem po ziemi wpakował piłkę do siatki pomiędzy nogami Alomerovicia. W tej sytuacji znowu pomógł drugi obrońca Jagiellonii od którego odbiła się futbolówka uderzona przez Szymczaka, który wykończył całą fajną i szybką akcję. Nie byłoby tego gola, gdyby nie inteligentne podanie górą nad przeciwnikiem autorstwa wspomnianego Dagerstala.

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. Pan T.Arhei pisze:

  Aż czterech zawodników przebiegło ponad 10km, w tym PAN NAPASTNIK.
  W ogóle to bardzo dobrze pod okiem JvB rozwija się Nasz Wesoły Radosław,w zeszłym sezonie jego gra była taka dość toporna, cięcie,wykop,faul a teraz dodał do tego repertuaru całkiem fajne zagrania, do przodu ,a boki i asysta-ciasteczko.
  Ta „ślonska kolonia” całkiem dobrze się w Kolejorzu adaptuje.

 2. kibic79 pisze:

  Kvekve tez moim zdaniem zagrał najlepsza rundę. Gorzej Amaral i Marchwinski, a Souse to nawet ocenić trudno. Kalstroem to profesor. Teraz jest dużo czasu na trening tak przygotowanie fizyczne, jak i taktykę. Oby w lutym były automatyzmy, stałe fragmenty i jakiś pomysł na pierwsza jedenastkę, bo już nie będzie konieczności tak dużej rotacji i tylu kontuzji.

  • J5 pisze:

   Takich pięknych akcji jak ta bramkowa w całej rundzie w lidze Lech stworzył wiele, ale niestety zawodziła skuteczność. Ten element gry jest do poprawy podczas zimowych przygotowań. Kolejorz ostatnio powrócił do tradycji rozstrzygania meczów w ich końcówjach, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość, no i wreszcie powróciło szczęście, którego nie było ostatnio przy naszej drużynie, co skutkowało stratami punktów. Pomimo tej porażki z Rakowem Kolejorz odrobił straty do czołówki, mając realne szanse na podium, na awans do 1/8 Ligi Konferencji Europy , i na zakwalifikowanie się do kolejnych eliminacji europejskich pucharów. Tym razem, jeśli się uda, będzie można liczyć na rozstawienie dzięki punktom już zarobionym, a może uda się jeszcze coś dołożyć. Czarno zalowiadający się latem sezon nie wydaje się taki straszny, ale aby był choć w miarę udany, trzeba będzie mocno powalczyć wiosną. W każdym bądź razie będzie szansa trochę powalczyć