Sezon sukcesów i zadowalających wyników

Ostatnim ważnym zespołem Lecha Poznań, który zakończył sezon 2022/2023 była drużyna trampkarzy starszych. Po zakończeniu rozgrywek przez ekipę U-15 można już podsumować zeszłe rozgrywki, które dla naszego klubu były jednymi z najlepszych w historii klubu.

Za Lechem Poznań naprawdę dobry sezon 2022/2023, który będzie wspominało się bardzo długo. W ubiegłych rozgrywkach Kolejorz zdobył aż trzy medale Mistrzostw Polski (złoty, srebrny i brązowy), osiągnął największy sukces na arenie międzynarodowej w swojej historii, rezerwy utrzymały się na szczeblu centralnym a sekcja kobieca wywalczyła kolejny awans.

LECH POZNAŃ:

Lech Poznań latem był w Ekstraklasie nawet na ostatnim miejscu, trudny sezon 2022/2023 skończył ostatecznie na 3. pozycji wywalczając 18 medal i 7 brązowy. Uwzględniając różne okoliczności oraz biorąc pod uwagę m.in. liczbę meczów w rozgrywkach (56 spotkań) brązowy medal tym razem był zadowalającym wynikiem. W europejskich pucharach Kolejorz osiągnął największy sukces w swojej historii, rozgrywając aż 20 meczów dotarł do 1/4 finału Ligi Konferencji pisząc niezapomnianą historię takimi meczami, jak na przykład z Austrią Wiedeń, Villarrealem, Bodo/Glimt, Djurgardenem Sztokholm czy Fiorentiną na wyjeździe. Lech Poznań ustanowił wiele rekordów swoich i całej polskiej piłki podnosząc swój klubowy współczynnik UEFA z 6.000 do 19.000 punktów. Rozczarowaniem sezonu 2022/2023 była tylko postawa w Pucharze Polski, na który Kolejorz czeka od 2009 roku.

Radość Michała Skórasia po golu z Villarrealem
null

LECH II POZNAŃ:

Za rezerwami Lecha Poznań już czwarty sezon na szczeblu centralnym, w którym ponownie udało się zrealizować cel minimum, jakim było utrzymanie się w II-lidze. Pod względem liczby zdobytych punktów był to drugi najgorszy sezon na szczeblu centralnym, pod względem zajętego miejsca w II-lidze lepiej było tylko w rozgrywkach 2021/2022. Szersze podsumowanie rozgrywek w wykonaniu Lecha II Poznań jest -> TUTAJ.

Stadion rezerw we Wronkach
null

LECH POZNAŃ U-19:

Juniorzy starsi Lecha Poznań mają za sobą niespodziewanie dobry sezon 2022/2023, w którym wywalczyli tytuł Mistrza Polski. Kolejorz został mistrzem kraju w kategorii do lat 19 po raz czwarty w historii odzyskując prym po 5 latach. Szczególnie dobra dla juniorów starszych była runda wiosenna, w której niebiesko-biali wyprzedzili dwie drużyny i sięgnęli po tytuł, dzięki któremu jesienią będą reprezentowali Polskę w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Pełne podsumowanie mistrzowskiego sezonu w wykonaniu Kolejorza U-19 można przeczytać -> TUTAJ.

Akademia Lecha Poznań
null

LECH POZNAŃ U-17:

Za zespołem juniorów młodszych Lecha Poznań pierwszy sezon po reformie CLJ U-17. Nie były to rozgrywki, które się zapamięta, spośród najważniejszych ekip Kolejorza drużyna U-17 ma za sobą sezon bez historii. W grupie zachodniej uplasowała się na 5. pozycji, nie zdobyła medalu, nie była też rozczarowaniem rozgrywek do lat 17. Podsumowanie sezonu w wykonaniu juniorów młodszych można znaleźć -> TUTAJ.

Skills.lab
null

LECH POZNAŃ U-15:

Za Lechem Poznań U-15 wzloty i upadki. Jesienią Lech Poznań zajął 2. miejsce w grupie B CLJ U-15 plasując się za Pogonią Szczecin, wiosną mimo słabego startu Kolejorz był już najlepszy w grupie B. W ważniejszej rundzie wiosennej trampkarze starsi Lecha Poznań zanotowali świetną zwycięską serię, wyprzedzili „Portowców” i awansowali 1/2 finału. W nim Kolejorz U-15 łatwo rozprawił się z Escolą Warszawa będąc mocnym faworytem w finale CLJ U-15. Mimo prowadzenia 1:0 nasz zespół sensacyjnie przegrał ze Śląskiem Wrocław aż 1:4 i niespodziewanie nie obronił tytułu Mistrza Polski do lat 15. Za Lechem Poznań jednak trzeci z rzędu sezon z medalem Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Srebro trampkarzy starszych oznacza, że w sezonie 2022/2023 piłkarze naszego klubu zdobyli srebro, brąz i złoto. Nieco więcej o poprzednich rozgrywkach w wykonaniu Lecha Poznań U-15 można przeczytać -> TUTAJ.

Balon i boiskowo treningowe w Popowie
null

LECH POZNAŃ UAM:

Sekcja żeńska Lecha Poznań rozwija się bardzo szybko. W drugim sezonie zespół Lech Poznań UAM wywalczył drugi z rzędu awans i w nowych rozgrywkach 2023/2024 wystąpi już na zapleczu kobiecej Ekstraligi. Żeńska drużyna w sezonie 2022/2023 ponownie nie miała sobie równych, trochę więcej o sezonie w wykonaniu lechitek można poczytać -> TUTAJ.

Sekcja żeńska Lecha Poznań z pucharem za awans do I-ligi
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. 07 pisze:

    Cytując klasyka ” Oby te plusy nie przysłoniły Wam minusów”….. 😉