Wyższe kursy na tytuł

Powoli zbliżamy się do drugiego miesiąca rywalizacji w ligowym sezonie 2023/2024. Lech Poznań rozegrał dotąd tylko 5 meczów, ale taka liczba gier wystarczyła, aby w firmach bukmacherskich przyjmujących zakłady na końcową klasyfikację Ekstraklasy wzrósł kurs na tytuł dla Kolejorza.

Lech Poznań notuje obecnie najgorszą ligową serię od kwietnia (3 kolejne mecze bez wygranej), w tym sezonie na 2 frontach tylko raz na 9 spotkań nie stracił gola, gra słabo, zmarnował 2 tygodnie przerwy na przygotowania do starcia z Górnikiem Zabrze i zmarnował także wrześniową przerwę na kadrę. Lech Poznań znowu miał najwięcej wolnego, w ubiegłym tygodniu ćwiczył tylko przez 3 dni, po czym zawodnicy znowu otrzymali 3 dni urlopu mogąc jedynie spoglądać na wyniki sparingów innych ekstraklasowiczów (w dniach 6-9 września mecz kontrolny rozegrało aż 15 klubów).

W połowie lipca krótko przed startem ligowego 2023/2024 faworytem do zdobycia tytułu Mistrza Polski była Legia Warszawa. Wśród kandydatów do wywalczenia mistrzostwa drugi był Lech Poznań. Wówczas kurs na 1. miejsce dla Kolejorza w firmie BetCris wynosił 3.25, w STS 3.00, w BetClic 3.25, w Fortunie 3.00, a w BetFan tylko 2.50. Ponadto za złotówkę postawioną na miejsce Lecha Poznań w TOP 3 na koniec PKO Ekstraklasy 2023/2024 można było zarobić tylko 1,15-1,25 w zależności od buka. W niektórych firmach bukmacherskich zablokowany był zakład, w którym można było typować Kolejorza na miejscach 1-8, według buków nie było żadnych szans, aby Kolejorz nie zakończył rozgrywek 2023/2024 na czołowych miejscach w PKO Ekstraklasie.

Po prawie 2 miesiącach od startu ligowego sezonu jest trochę inaczej. Pod lupę wzięto kursy 5 firm bukmacherskich, w tym kursy u partnera serwisu KKSLECH.com – BetCris. Legia Warszawa jest jeszcze większym faworytem do tytułu Mistrza Polski niż była wcześniej, kursy na 1. miejsce dla tego klubu w maju 2024 wahają się od 2.00 do 2.25. Lech Poznań w większości firm bukmacherskich spadł w zestawieniu za Raków Częstochowa. Jedynie wspomniany BetCris nadal widzi Kolejorza na wyższej pozycji niż Raków Częstochowa. W BetCris kurs na tytuł dla niebiesko-białych wynosi 4.50, na Raków Częstochowa 5.00. Dalej z kursem aż 17.00 jest Śląsk Wrocław.

W innych bukmacherach kurs na Mistrzostwo Polski dla Lecha Poznań jest podobny – 4.70 w Superbet, 4.50 w Fortunie, 4.50 w BetClic oraz 4.75 w LVbet. Wspomniany kurs w BetCris na triumf Śląska Wrocław (17.0) to wyjątek. W wielu innych firmach jest kolejno Legia Warszawa, Raków Częstochowa, Lech Poznań i długo, długo nikt. Na przykład w Fortunie kursy na mistrzostwo są następujące – Legia 2.25, Raków 3.25, Lech 4.50, Pogoń już 50.00, Piast 60.00, a Cracovia, Śląsk oraz Zagłębie po 80.00.

W Fortunie nadal można nawet obstawiać, kto zostanie królem strzelców PKO Ekstraklasy 2023/2024. Nasz Mikael Ishak jest bardzo daleko (kurs 25.00). Mniejsze kursy są na tytuł np. dla Josue, Marca Guala, Efthymiosa Kolourisa, Łukasza Zwolińskiego, Pedro Henrique, Tomasa Pekharta oraz Erika Exposito. Za złotówkę postawioną na koronę króla strzelców dla Hiszpana ze Śląska Wrocław można by zgarnąć tylko 3 złote i 50 groszy.

Najważniejsza informacja jest jedna. Szybkie zakończenie pucharowej przygody przez Lecha Poznań oraz awans Legii Warszawa i Rakowa Częstochowa do fazy grupowej Ligi Konferencji 2023/2024 nic nie zmienił. Według bukmacherów nadal te dwa kluby mają większe szanse na zdobycie tytułu Mistrza Polski niż Kolejorz, od połowy lipca spadły kursy przede wszystkim na końcowy triumf w lidze piłkarzy Kosty Runjaicia.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Mazdamundi pisze:

    Nic dziwnego. Odpadnięcie z pucharów mogłoby obniżyć kursy gdybyśmy coś swoją grą prezentowali. A że na obecną chwilę sowieccy jadą z każdym, Tramwajarze też im zbytnio nie odstają, a my… wiadomo, to jest jak jest. Na razie po odpadnięciu zgłaszamy równie mocne aspiracje do tytułu co Paprykarze.

  2. Pawelinho pisze:

    Jeżeli te szanse są brane pod względem tego co napisał Mazdamundi, a nie obecnej formy to jasne szanse na majstra wzrosły względem najgroźniejszych rywali. Jednakże patrząc racjonalnie w tym momencie na tym etapie rozgrywek Lech jest nie tylko bez formy i nic nie zapowiada znaczącej poprawy w tej materii, a tym bardziej strata 5 punktów do obecnej czołówki to pewne odpowiedzi mogą dać najbliższe derby z Wartą bo jakby nie patrzeć wygrana zmniejszy lub utrzyma dystans zaś hipoteczna wtopa może go niestety powiększy. Po tym co się w ostatnim czasie wydarzyło aż tak bardzo nie wybiegam w przyszłość, która zawsze w ruchu jest 🙂 (takie nawiązanie do pewnej filmowej sagi), tylko interesuje mnie najbliższe spotkanie oraz to jak zaprezentuje się w nim Lech bo przynajmniej na ten moment im dalej w las tym wygląda to niestety pod każdym względem piłkarskiego abecadła wygląda to coraz gorzej i trudno mieć podstawy do optymizmu na dzień dzisiejszy.