Lechowa młodzież 2023/2024 – tydzień 10

W miniony weekend rywalizowały 4 z 5 najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Trzy z nich wygrały zajmując bardzo wysokie miejsca w swoich ligach.
II-liga:

Lech II Poznań mający najwięcej straconych goli w II-lidze i będący na 16. miejscu spadkowym tym razem nie rywalizował. W tygodniu przez wiele powołań młodzieży do reprezentacji jego niedzielne spotkanie ze Stomilem Olsztyn zostało przełożone. Podopieczni Artura Węski w piątek, 20 października, o godzinie 18:00 zmierzą się na wyjeździe z liderującym KKS-em Kalisz.

CLJ U-19:

Lech Poznań U-19 po remisach z FC Nantes i Legią Warszawa wrócił na zwycięską ścieżkę. Zawodnicy Bartosza Bochińskiego mieli w środę rozegrać zaległe spotkanie z Jagiellonią w Białymstoku, ale ten mecz został znowu przełożony. W niedzielę niebiesko-biali pokonali za to Pogoń w Szczecinie wynikiem 1:0 i utrzymali fotel lidera w CLJ. W piątek o 11:00 juniorów starszych czeka mecz z Górnikiem Zabrze.

CLJ U-17:

W grupie zachodniej CLJ U-17 nie zatrzymują się juniorzy młodsi. Gracze Grzegorza Wojtkowiaka wygrali 4 raz z rzędu, tym razem zawodnicy Kolejorza rozbili na wyjeździe FASE Szczecin 5:1. Dzięki temu zwycięstwu Lech Poznań do lat 17 jest nadal drugi, do Zagłębia Lubin traci 4 oczka. W piątek, 20 października, o godzinie 11:00 spotka się u siebie z Górnikiem Zabrze.

CLJ U-15:

Lech Poznań U-15 z grupy B CLJ do lat 15 zwyciężył 6 raz z rzędu. Tym razem piłkarze Damiana Sobótki jeszcze przed weekendem ograli na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska 2:0. Trampkarze starsi przewodzą w grupie B wyprzedzając Wartę Poznań o punkt. W niedzielę, 15 października o 16:00 czeka ich mecz z AP Reissa Poznań na terenie rywala.

I-liga kobiet:

Lech Poznań UAM przegrał 3 raz z rzędu. Tym razem podopieczne Alicji Zając na głównym boisku przy Bułgarskiej uległy w derbach drugiej Polonii Środa Wielkopolska aż 0:6. Lechitki po 8 kolejkach I-ligi kobiet mają 9 punktów i zajmują 8. miejsce. Za 2 tygodnie powalczą na wyjeździe z wyżej notowaną Ząbkovią Ząbki.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2023/2024 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

CLJ U-19: Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:1
CLJ U-17: FASE Szczecin – Lech Poznań 1:5
CLJ U-15: Polonia Środa Wielkopolska – Lech Poznań 0:2
I-liga kobiet: Lech Poznań UAM – Polonia Środa Wielkopolska 0:6

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: KKS Kalisz – Lech II Poznań (piątek, 20 października, godz. 18:00)
CLJ U-19: Lech Poznań – Górnik Zabrze (piątek, 20 października, godz. 11:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Górnik Zabrze (piątek, 20 października, godz. 11:00)
CLJ U-15: AP Reissa Poznań – Lech Poznań (niedziela, 22 października, godz. 15:00)
I-liga kobiet: Ząbkovia Ząbki – Lech Poznań UAM (4/5 listopada)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

 1. Hazaj pisze:

  Niedawno był artykuł jak to słabo idzie wychowankom za granicą. To fakt.
  Był komentarz, że młodzi słabo szkoleni. I tu trudno się zgodzić patrząc na to jak radzą sobie z KRAJOWYMI rywalami. Może to jest to, że po prostu poziom rywali jest jaki jest. Czyli niski. Bo może raz dwa razy Lech zagra z kimś z zagranicy, a potem tłucze się po kraju. I motywacja spada, poziom wystarcza by ograć jakieś tam FASE.
  Liczyć więc można tu na tych co powoływani do kadr Under (szczególnie grupkę z U-18 Marcina Włodarskiego i te rodzynki w innych kadrach np Kozubal.)
  Niestety Lech nie żyje w próżni i rywale w kraju są jacy są stąd potem mizeria gdy się opuszcza Kolejorza i rusza w świat.

  • mario pisze:

   nie, rywal nie jest winny temu, że młody sprzedany do europejskiego średniaka nie jest w stanie biegać przez 90 minut, że ma złe nawyki, że ma niepoprawna technikę biegu. To szkolenie jest temu winne.