Trwa rozkładanie nowej murawy (FOTO)

Na stadionie Lecha Poznań mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 trwa aktualnie proces rozkładania nowej murawy o wymiarze blisko dziewięciu tysięcy metrów kwadratowych. Poprzednia trawa wytrzymała blisko rok.
Stara murawa położona w grudniu zeszłego roku służyła Lechowi Poznań od lutego do listopada. W ostatnim czasie trawa była doświetlana lampami solarnymi, sprowadzono także specjalne dmuchawy, które miały poprawić cyrkulację. Mimo różnych zabiegów trawa od paru tygodni wyglądała średnio, szczególnie było to widać podczas spotkania z Ruchem Chorzów, dlatego jeszcze w 2023 roku postanowiono wymienić murawę.

W tym tygodniu zerwano starą trawę i zgodnie z harmonogramem rozpoczęto rozkładanie nowej nawierzchni (blisko połowa boiska jest już pokryta nową murawą). Każda kolejna trawa pochodzi z węgierskiej plantacji, wcześniej na Bułgarską dostarczała ją firma Pannon Turfgrass, która dostarczyła trawę m.in. na trzy mecze Euro 2012. Aktualnie proces wymiany murawy przeprowadza firma Pagro z Krakowa, która od dłuższego czasu pracuje przy wymianie nawierzchni na obiekcie przy Bułgarskiej.

Nowa trawa ma być gotowa w poniedziałek. Murawa będzie miała parę dni na odpowiednie zakorzenienie się. Lech Poznań pierwszy raz na nowej nawierzchni zagra w niedzielę, 26 listopada, o godzinie 17:30, kiedy zmierzy się z Widzewem Łódź. Do końca rundy jesiennej rozegra przy Bułgarskiej łącznie 2 mecze, jeszcze w przyszłym miesiącu Kolejorz podejmie u siebie Piasta Gliwice (niedziela, 10 grudnia, godz. 12:30).

Montaż nowej murawy na stadionie Lecha Poznań (17.11.2023)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. Ostu pisze:

  Tak .. krowa to piękny ptak
  „… parę dni na zakorzenienie się…”
  Przy dobrej temperaturze – latem – i dużej ilości słońca – problemu podlewania w początkowej fazie po położeniu nie ma – trawa potrzebuje około 3 tygodni by się w miarę dobrze zakorzenić….
  Powodzenia…

  • versoo pisze:

   Przez te pare dni ta murawa moze zgnic jak ta z pazdziernika, ktora dopadl grzyb. Tez sobie termin na wymiane wybrali. Juz w zeszlym tygodniu pogoda byla lepsza.

 2. Hazaj pisze:

  Hm, dziwię się że w ogóle ktoś się wypowiada na temat wymiany trawy/terminu.
  W końcu ci co zlecili i zapłacą za wymianę wiedzą co i jak i za to ZAPŁACĄ ! . A tak nawiasem mówiąc: są sposoby by to wypaliło. Były już podobne terminy.

 3. Hazaj pisze:

  ps: by nie być gołosłownym- listopad 2020, luty i październik 2022.