Prawie jak w Szczecinie. Raków – Lech 4:0

O godzinie 17:30 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Limanowskiego 83 w Częstochowie, początek meczu 23. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, pomiędzy drużyną Rakowa Częstochowa a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Raków – Lech (03.03.2024)

null 26 mecz z Rakowem w historii, 18 w Ekstraklasie, szansa na 5 wygraną na wyjeździe
null W ostatnich 17 meczach Lecha z Rakowem na wszystkich frontach padł minimum jeden gol
null Lech wygrał ostatnie 2 mecze z Rakowem (4:1 u siebie, 2:0 na wyjeździe)
null Domowy bilans Rakowa w tym sezonie ligowym 8-3-0, gole: 24:5, Lech nie strzelił bramki od 270 minut (2 kolejne mecze bez gola)
null Raków ostatni raz przegrał u siebie w lidze 14 maja 2023 (z Lechem 0:2)
null Lech ma serię 7 wyjazdów bez porażki (5 w lidze). Poznaniacy ostatni raz przegrali na wyjeździe 1 października 2023 (w Szczecinie 0:5)
null Pierwsze zdjęcia z Częstochowy:

15:44 – Słynna pętla tramwajowa przy stadionie i przewidywany przez nas dzisiejszy wynik. Dla przypomnienia: Lech nie strzelił gola od 270 minut.

16:15 – Poniżej znajdują się składy obu ekip, w tym zestawienie Lecha. Mało rotacji, mocny skład.

16:18 – W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Ali Gholizadeh.

16:22 – Dziś warto będzie także przyjrzeć się Hoticiowi, który w systemie 4-3-3 zagra w środku pomocy.

16:31 – Z ciekawostek można dodać, że rok temu Lech także grał 3 marca. Skończyło się zwycięstwem nad Lechią w Poznaniu aż 5:0.

16:38 – Nieco ponad 40 minut do meczu. Raków na to spotkanie sprzedał komplet 5,5 tys. biletów. Rozdysponował także wejściówki na miejsca będącego w sektorze gości, ponieważ kibiców Lecha zabraknie dziś w Częstochowie.

16:41 – null Lechowa sytuacja przed meczem:

Wygrana: Awans na 2. miejsce i 2 punkty straty do lidera
Remis: Utrzymanie 3. pozycji i powiększenie straty do lidera do 4 punktów
Porażka: Utrata 3. lokaty zajmowanej od początku października i powiększenie straty do lidera do 5 oczek

16:57 – Trwa rozgrzewka obu drużyn. Lech zagra dzisiaj w drugim, białym komplecie strojów.

17:12 – Kibice gospodarzy szykują oprawę.

17:14 – Dzisiaj na kartki muszą uważać zagrożeni pauzą: Filip Marchwiński, Jesper Karlstrom, Radosław Murawski, Elias Andersson i Filip Szymczak.

17:20 – Zachmurzyło się nad Częstochową. Oby taki sam obraz był po meczu, po którym Lech może mieć nad Rakowem już 7 oczek przewagi i wyraźnie zgubić tego rywala.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Zaczynamy! Mecz rozpoczął się o 17:33
2 min. – Spotkanie zaczął Lech.
2 min. – Błąd Mrozka w rozegraniu piłki, poznaniacy szybko opanowali sytuację, za chwilę z kontrą wyszedł Velde, który źle opanował futbolówkę.
5 min. – null Błąd Gurgula, który już zarobił kartkę.
6 min. – Lech zaczął nerwowo, za to Raków bardzo zdecydowanie.
7 min. – null

10 min. – Racovitan wpadł w pole karne, ale został zablokowany.
12 min. – Kartka dla Gurgula mocno komplikuje sprawę. Teraz Raków cały czas będzie atakował prawą stroną.
14 min. – null Znowu stały fragment gry, znowu 0:1. Nowak dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, nikt nie przeciął tej wrzutki i Lech przegrywa.
15 min. – Bardzo słaby początek Lecha, od początku nic nie graliśmy i stało się.

null 16 – 30 minuta

18 min. – nullBilans Lecha przy przegrywaniu 0:1m w tym sezonie ligowym: 3-2-4
20 min. – Rumak nie wie co robić. W wywiadach szło mu łatwiej.
20 min. – Akcja Lecha, którą zepsuł Hotić.
22 min. – Mrozek także nie wie, co się dzieję. Na razie fatalne zawody.
24 min. – Każdy stały fragment dla Rakowa pachnie golem.
25 min. – null 2:0 dla Rakowa. Fatalne rozegranie piłki przez Milicia, strata, akcja Berggrena środkiem i pada druga bramka.
26 min. – Nowak nie trafił w dobrej sytuacji. Mogło być 3:0.
26 min. – Lech po odpadnięciu z Pucharu Polski pojechał sobie na wycieczkę nie wierząc, że z tym trenerem da się coś wygrać.
30 min. – null 300 minut bez gola.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Po kolejnej stracie Salamon ratuje Lecha przed utratą trzeciego gola.
33 min. – Patrząc na grę Lecha widać, że nasz zespół odpuścił już sobie to spotkanie. Rumak też ma dość.
35 min. – Pereira kolejny raz napędził akcję rywala. Ławka przydałaby się Portugalczykowi.
37 min. – null 3:0 dla Rakowa. Następny błąd w wyprowadzeniu piłki przez Milicia, znowu Berggren przejął piłkę i po rykoszecie zdobył gola. Bardzo podobna akcja bramkowa do tamtej sprzed kilkanaście minut.
38 min. – Dobra, jest po meczu. W sobotę o 20:00 mecz w Zabrzu, 15 marca derby z Wartą a później 17 dni długiej marcowej przerwy na kadrę. Idealny czas na pogłębienie Lechowej depresji.
40 min. – null Marchwiński właśnie wykluczył się z meczu w Zabrzu przez żółtą kartkę.
45 min. – Kolejna szansa dla Rakowa, w której Crnaca powstrzymał Mrozek.
45 min. – Warto dodać, że jutro nie będzie „Pyr z gzikiem”, ponieważ wszystko napisano już w „Na chłodno” i w artykule „Znowu przegrał”. Ci, którzy uważali za zbyt wczesne takie teksty mogą właśnie widzieć, dlaczego tego typu artykuły powstały zaraz po Pogoni.
45+1 min. – Niezła wrzutka Pereiry, po której Lech nie zdobył gola. Do przerwy 0:3, wracamy za kwadrans.

null 46 – 60 minuta

46 min. – W komentarzach widać ciekawe opinie, z którymi można się zgodzić. Plusem meczu jest fakt braku przedłużenia kontraktu z Rumakiem po takim meczu, który tylko dodatkowo dobija cv tej nielubianej w Poznaniu osoby. Minus? Lech właśnie traci 3. miejsce pucharowe, które zajmował od początku października.
46 min. – null Cztery zmiany. Czerwiński za Pereirę, Blazić za Milicia, Ba Loua za Velde, Szymczak za Hoticia.
46 min. – Lech nie wyszedł z szatni, po akcji Rakowa lewą stroną mógł stracić kolejnego gola.
48 min. – null Rumak pobije wynik Van den Broma? Dla przypomnienia Lech dnia 1 października 2023 roku przegrał w Szczecinie aż 0:5 (najwyższa porażka od wiosny 2000).
50 min. – Rumak we wtorkowym meczu z Pogonią długo zapominał o zmianach, dziś przeprowadził już cztery.
53 min. – Niebawem Lech przekroczy 300 minut bez strzelonego gola.
55 min. – Dwa zmarnowane rzuty rożne przez Czerwińskiego.
55 min. – Jeśli ktoś chce szukać pozytywów, to może pamiętać o tym, że 1 października 2023 roku po 55 minutach przegrywaliśmy w Szczecinie już 0:4.
58 min. – Raków gra bardzo zdecydowanie, uniemożliwia Lechowi rozgrywanie piłki.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Raków bez problemu odpiera ataki Lecha.
62 min. – Efektowna akcja Crnaca z Kocherginem. Mrozek uratował Lecha bez utratą kolejnego gola.
63 min. – Lech wciąż nie oddał celnego strzału. Pod tym względem idzie na rekord.
65 min. – null Przy okazji można dziś zaobserwować to, o czym było wcześniej pisane. Dziś na KKSLECH.com zaliczymy 50-70 tysięcy odsłon w zależności od rozmiaru porażki, jutro podobnie, a później od wtorku nastąpią te bolesne spadki odsłon nawet o 90% w porównaniu z dniem meczowym. Tak jest od sierpnia i do końca sezonu może nic się już nie zmienić. Perspektywa aż 17 dni marcowej przerwy na kadrę jest przerażająca (15 marca mecz z Wartą, dopiero 1 kwietnia ze Stalą).
69 min. – null Raków po akcji prawą stroną strzela gola na 0:4. Czyli jest szansa na te 70 tysięcy.
75 min. – Jeszcze kwadrans i Rumak wyrówna wynik Johna van den Broma ze Szczecina. Obstawiajcie, ile będzie.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Kolejny minus? Lech ma teraz niekorzystny bilans w dwumeczu z Pogonią, Rakowem i ze Śląskiem. To w kontekście europejskich pucharów może mieć znaczenie.
80 min. – Celny strzał Carlosa Silvy wyłapał Mrozek.
81 min. – Jeszcze 9 minut. Może uda się nie przegrać wyżej, na celny strzał z taką grą trudno liczyć.
82 min. – null Andersson za Aliego. Jednak bronimy 0:4.
84 min. – Ba Loua podał z lewej flanki do Szymczaka, rezerwowy Lecha nie trafił w dobrej sytuacji.
86 min. – Dobra interwencja Anderssona w defensywie.
87 min. – Ostatnie 3 minuty. Niestety sędzia raczej nie będzie miał litości i pewnie coś doliczy.
90 min. – null Już 360 minut bez gola Lecha Poznań.
90+3 min. – Koniec. Lech przegrywa niewiele niżej niż w październiku w Szczecinie i traci miejsce na podium. W marcu czekają nas jeszcze tylko 2 mecze, a później 17 dni przygnębiającej nudy podobnej do tej jesienią.

null Niedziela, 3 marca 2024, godz. 17:30