II-liga: Lech II Poznań – Radunia Stężyca 1:2

W meczu 23. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2023/2024, Lech II Poznań przegrał u siebie z Radunią Stężyca 1:2 (0:1) i pogorszył swoją sytuację w ligowej tabeli. Najwięcej działo się po 93 minucie, po której sędzia podyktował aż dwa rzuty karne.

Lech II Poznań w ostatnich 5 kolejkach ugrał 10 punktów walcząc dziś o 3 ligową wygraną z rzędu. Rezerwy Kolejorza wyrównały w 94 minucie za sprawą gola z rzutu karnego, ale po chwili straciły drugą bramkę przegrywając u siebie z Radunią Stężyca pierwszy raz w historii.

Lech II Poznań po 23. kolejce II-ligi sezonu 2023/2024 z 32 oczkami na swoim koncie i bilansem 9-5-9, gole: 28:35 zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli mając 7 punktów przewagi nad strefą spadkową do III-ligi.

Podopieczni Artura Węski kolejne spotkanie rozegrają w sobotę, 16 marca, o godzinie 13:00. Wtedy Lech II Poznań na wyjeździe zmierzy się z rezerwami Zagłębia Lubin.

23. kolejka II-ligi 2023/2024, niedziela, 10 marca, godz. 13:00
Skra Częstochowa – Radunia Stężyca 1:2 (0:1)

Bramki: 90+4.Pawłowski – k. – 22.Kuzimski 90+5.Biskup

Asysty: 1:1 – bez asysty

Żółte kartki: Niedzielski, Pacławski, Olejnik – Kasprzak

Sędzia: Ostrowski (Szczecin)

Lech II: Pruchniewski – Orłowski, Wichtowski, Tomaszewski (46.Orzechowski), Kalata – Niedzielski (46.Olejnik), Czekała (46.Pawłowski) – Kornobis (76.Pietrzak), Dziuba, Stankiewicz (65.Jakóbczyk) – Pacławski.

Rezerwowi: Stachowiak, Orzechowski, Olejnik, Brzyski, Nadolski, Pietrzak, Pawłowski, Jakóbczyk.

Radunia: Tułowiecki – Zwoźny, Dejewski, Kurtović, Straus – Kwiatkowski (69.Łuczak), Kasprzak (59.Biskup), Czajkowski, Zieliński, Mrsić (59.Słomka) – Kuzimski (72.Spataru).