Po 24 i przed 25 kolejką II-ligi

W dniach 15-18 marca na łącznie 9 stadionach odbyła się 24. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2023/2024. W tej serii spotkań doszło do zmiany lidera, na dodatek pomiędzy 4 a 12 drużyną w tabeli jest tylko 5 punktów różnicy.

W ten weekend ciekawie było w Siedlcach, gdzie Pogoń przegrywając po 31 minutach z Polonią Bytom 0:3 dała radę wyrwać remis 3:3 (3 gole w 17 minut). Znowu punkty straciła Kotwica Kołobrzeg, która przy okazji straciła fotel lidera na rzecz KKS-u Kalisz. W pojedynku ekip z dołu tabeli Wisła Puławy przegrała z Sandecją Nowy Sącz 1:3, a Chojniczanka Chojnice po bramce w 87 minucie wyszarpała domową wygraną ze Stomilem Olsztyn.

W starciu drużyn ze środka stawki Lech II Poznań prowadząc na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin 1:0 finalnie zremisował 1:1. Po 24. kolejce II-ligi 2023/2024 w środku tabeli panuje ogromny ścisk, przykładowo jedenasty Lech II Poznań traci raptem oczko do 6. pozycji barażowej. Przy okazji rezerwy Kolejorza mają 8 punktów przewagi nad strefą spadkową do III-ligi, ale niebawem nasza przewaga nad kreską może być mniejsza, ponieważ w najbliższy weekend Lech II Poznań nie zagra. Ze względu na powołania juniorów do kadr spotkanie rezerw z GKS-em Jastrzębie Zdrój zostało przełożone na 10 kwietnia.

Oprócz tego meczu nie odbędzie się także pojedynek Kotwicy Kołobrzeg z Zagłębiem II Lubin. W najbliższy weekend interesująco zapowiada się bój walczącej o byt Polonii Bytom z będącą pod kreską Wisłą Puławy czy mecz Hutnika Kraków ze Stalą Stalowa Wola, a więc zespołów celujących w strefą barażową o awans do I-ligi.

Pauzę Kotwicy Kołobrzeg w 25. kolejce może wykorzystać Pogoń Siedlce, która podejmie na swoim obiekcie Olimpię Elbląg czy liderujący KKS Kalisz, który zmierzy się przed własną publicznością z będącym w coraz gorszej sytuacji Stomilem Olsztyn.