Juniorzy jedną nogą Mistrzami Polski po raz trzeci z rzędu!

mlodziezDziś o godzinie 17:00 we Wronkach odbył się pierwszy finałowy mecz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych sezonu 2015/2016. Lech Poznań zrobił bardzo ważny krok w zdobyciu mistrzowskiego trzeciego tytułu z rzędu, a czwartego w historii klubu!

Podopieczni Przemysława Małeckiego, który z końcem czerwca kończy pracę w klubie rozgromili Progres Kraków aż 4:0 (2:0). Gole dla Kolejorza zdobyli dziś Klupś, Skóraś, Kryg z karnego i w drugiej połowie Drobot. Dzięki środowej wygranej bilans juniorów młodszych Lecha Poznań w tym sezonie to: 29-2-0, gole: 128:16. Jedynymi klubami, które zatrzymały młodzież Kolejorza są SMS Łódź i Arka Gdynia.

Rewanż z Progresem w Krakowie będący czystą formalnością odbędzie się we wtorek, 28 czerwca, o godzinie 17:00. Jeśli Lech Poznań zdobędzie po raz trzeci z rzędu Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych i czwarte w historii wówczas wyrówna rekord Lechii Gdańsk, która do tej pory również była cztery razy mistrzem kraju w kategorii wiekowej U-17.

Grano 2×40 min.
Finał MPJM (1. mecz): Lech Poznań – Progres Kraków 4:0 (2:0)
Bramki: 31.Klupś 38.Skóraś 43.Kryg – k. 68.Drobot
Skład Lecha: Mrozek – Theus (55.Zalewski), Szota, Sieracki (62.Grabowski) – Klupś (73.Borowiak), Kryg (62.Skrzypczak), Norkowski, Skóraś, Puchacz – Tupaj (55.Sobol), Adamczak (55.Drobot).
Pogoda: +32°C, słonecznie, upalnie