Na stadionie: Stop Islamizacji

Pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Europy po 5 latach przerwy miał być wielkim świętem dla Poznania, dla całej Wielkopolski, dla klubu, dla wszystkich jego piłkarzy, kibiców i pracowników. Niestety z różnych względów był stypą.


Dość drogie bilety jak na tej klasy rywala odstraszyły potencjalnych oglądaczy, a ostatnie wyniki Kolejorza tylko utwierdziły wielu kibiców, by zostać w domu. Na dodatek ECA pod naciskiem UEFA wymusiła na każdym z klubów, który jest gospodarzem meczu 1 i 2. kolejki LM i LE oddanie 1 euro z każdego biletów na rzecz uchodźców z Bliskiego Wschodu. Lech został zmuszony do wzięcia udział w akcji „90 minutes for hope” i choć chce przekazać też drugiego 1 euro organizacji zajmującej się pomocą Polakom ze Wschodu, to jednak musi przekazać to pierwsze 1 euro na akcję ECA&UEFA, które dadzą pieniądze islamistom.

Fanatycy Lecha Poznań pokazali wielką klasę udowadniając po raz kolejny, że zasady są zawsze na 1. miejscu. Przed spotkaniem o godzinie 17:00 na Placu Wolności odbyła się antyimigracyjna manifestacja w której prócz kibiców wzięli udział mieszkańcy Poznania, którzy nie chcą, by oni sami lub ich rodziny zginęli w przyszłości w zamachu terrorystycznym mogącym zostać przeprowadzonym przez islamistów także w naszym mieście. Na pokojowej manifestacji zjawił się słynny dziennikarz z GW, który uczestniczył niedawno w lewackiej manifestacji. Pismak wszystko kręcił, ale kiedy został zrugany zwinął się jak szczur.

null

Fanatycy Lecha Poznań zbojkotowali mecz z Belenenses Lizbona. Nie przyszli na stadion, nie prowadzili dopingu, a w Kotle zawisła tylko jedna fana „Kibolski Klub Sportowy” oraz trans z pozdrowieniami. Z kolei na balustradzie przed obiektem zawisł transparent „Stop Islamizacji”, który jednak szybko zniknął. Konieczność przekazania 1 euro islamistom była głównym powodem czwartkowej stypy, którą zobaczyło niecałe 8 tysięcy ludzi. Tak żenującej frekwencji nie było na Bułgarskiej od lat, ale to spotkanie było świetnym podsumowaniem działań UEFA i jej wiecznie zmienianego na gorsze oraz na siłę produktu o nazwie Liga Europy.

null

Kibice Lecha, którzy przyszli, by obejrzeć mecz z Portugalczykami nie dopingowali. Za śpiewały brały się dzieci i uczniowie z dolnych sektorów znajdujących się na I trybunie bliżej pustego Kotła. Raz czy dwa do ich okrzyków podłączyły się inne trybuny, jednak szybko ich zapał zgasł. Już około 30 minuty pojawiły się za to pierwsze gwizdy, które towarzyszyły aż do końca spotkania po nieudanych zagraniach i strzałach. Największe i najgłośniejsze były oczywiście na zejście piłkarzy na przerwę oraz po meczu do szatni. Nie było okrzyków w stylu „Biegać, walczyć” czy „Dość pośmiewiska”, bo po prostu nie miał ich kto zarzucać i skandować.

null

W stolicy Wielkopolski już w środę pojawili się pierwsi kibice z Portugalii, którzy dopingowali swój zespół na ostatnim treningu. W dniu meczu spacerowali po mieście, a wieczorem kilkudziesięcioosobowa grupka z paroma fanami i flagą Portugalii zjawiła się w sektorze gości. Pikniki Belenenses parę raz coś tam zabełkotali i to by było na tyle. Słaby rywal sportowo był jeszcze bardziej tragicznym kibicowsko, lecz o tym wszyscy wiedzieli już po losowaniu.

null

Niestety – UEFA, zarząd i piłkarze, a konkretnie ich postawa w Ekstraklasie zamienili piękne święto w stypę do natychmiastowego zapomnienia. Ten mecz poziomem na boisku, na trybunach i także poziomem sędziowania ośmieszył rozgrywki Ligi Europy. Takiej europejskiej stypy nie pamiętamy, choć dobrze mamy w pamięci m.in. protesty w 2011 roku. To spotkanie chcąc nie chcąc przejdzie do historii pod znakiem stypy, nudy, słabości, słabej frekwencji i narzucania kibicom przez UEFA na co maja płacić.

Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2015/2016

> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Videoton 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FC Basel 1:3 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FK Sarajevo 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:2 + FOTO
> Kibicowsko: SPP, Lech – Legia 3:1 + FOTO i VIDEO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
17 komentarzy

 1. Piknik pisze:

  Byłem na meczu i jestem z tego dumny, mimo słabych wyników Lecha protestu części kibiców i rywala, który nie jest najbardziej atrakcyjnym przeciwnikiem ani z punktu widzenia sportowego, ani kibicowskiego. Po prostu wspieram moją ukochana drużynę nawet w tak trudnym momencie, fakt nie podobało mi się jak część kibiców buczała i gwizdała, ale prawda jest tez taka że każde dobre zagranie kończyło się oklaskami (nawet w takich banalnych sytuacjach gdy nasz obrońca czystym wślizgiem wybijał przeciwnikowi piłkę) Ludzie klaskali wtedy kiedy czuli że nasi zawodnicy angażują się w ten mecz. Brawo też dla dzieciaków za doping szkoda, że starsi kibole z rzadka przyłączali się do śpiewania w każdym razie Lech po 5 latach grał w pucharach europejskich.

 2. Kibol pisze:

  Byłem na Bułgarskiej, ale pod stadionem. Serce mi się krajało, że nie jestem na trybunach, ale zasady to zasady.
  Stop islamizacji !

 3. ak pisze:

  @piknik , nie płacz , klaskaj dalej

 4. kibic. pisze:

  Kibice Lecha to skurwysyństwo z waszej strony zostawić drużynę w tak trudnej sytuacji i wy mienicie się kibicami nie chcecie kibicować to Von z Bługarskiej.

 5. Mouze pisze:

  No niestety coraz mniej ludzi ma teraz swoje zasady.Z tych 8 tys polowa jest przeciw islamistom,ale i tak woleli sprzedać siebie żeby,i swoje przekonania żeby zasiać na stadionie.
  @kibic. Nikt nikogo nie zostawił.Piłkarze znają powód tej frekwencji,a na PP i następnych meczach ligowych wszystko wraca do normy.
  Poza tym o jakiej trudnej sytuacji mówisz w kontekście Ligi Europy?

 6. Piknik pisze:

  Ak nie płacze może ty kiedyś przyjdziesz na mecz jak już wygrasz wojnę z islamistami, Lech będzie grał bardzo dobrze, będzie kupa kibiców i jakaś fajna oprawa meczu. Pozdrawiam serdecznie

 7. ssok pisze:

  Histeria w pełni. Tak samo jak lewaków przyjmujących imigrantów chlebem i solą nie lubię oszalalych nacjonalistów. Świat nie jest czarno biały i nie wiem czemu na siłę niektórzy próbują go takim zrobić. Wczoraj na forum najwięcej do powiedzenia w temacie mieli…. emigranci. Patryjotyzm w pełni:) Redakcja też cały czas dolewa oliwy do ognia i zaczyna to już na maksa irytować. Też jestem

 8. Polo pisze:

  Mam w dupie jednych i drugich ale na chu,,, ktoś takie gowno wywiesza na naszym stadionie masz takie poglądy to na chałupie sobie powieś taki napis a nie prowokujesz kolejne kary do naszego klubu

 9. ak pisze:

  @piknik pewnie tak będzie jak piszesz , lecz na tym meczu mogłeś wejść na gniazdo i zamiast słuchać buczenia i gwizdania poprowadzić doping dla ukochanej drużyny w jakikolwiek sposób a nie teraz stękać

 10. kałł kał łeeeeezz pisze:

  jak dobrze wiecie nie lubie was, ale tu akurat popieram w 100% 🙂

 11. Piknik pisze:

  Ja nie stękam ale trochę inaczej wyobrażałem sobie powrót Lecha do europejskich pucharów. Każdy miał wybór tego dnia czy idzie na ten mecz czy też nie z takich lub innych powodów, natomiast ja mam wrażenie, że niektórzy kibole mają pretensje do tych którzy jednak postanowili iść. Co do kibicowania uwierz mi, że było paru gościu którzy próbowali rozpocząć jakąś formę zorganizowanego dopingu. Tylko dzieciakom z grupką starszych uczniów udało się trochę rozruszać ten stadion i brawo dla nich. Co do gwizdów już pisałem nie podobało mi sie bo Kolejorz nie grał wielkiej piłki, ale i na gwizdy oraz buczenie też nie zasłużył.

 12. GajorPn pisze:

  a gdzie Te nasze święte przysłowie „czy wygrywasz czy nie, ja i tak kocham Cie” bo wczoraj jakies 32tys osob o tym jakby zapomnialo

 13. matiKKS pisze:

  Albo piszą tu jacyś lewacy albo skończeni idioci. Bojkot był z powodu przekazania kasy na brudasów, a nie ze względu na postawę kopaczy. STOP ISLAMIZACJI.

  I nie płaczcie o karach, ważniejsze jest pokazanie swoich poglądów zamiast ciągłe martwienie się o to co dowali nam uefa albo KL.

 14. omega pisze:

  @matiKKS Proponuje abyś zajął się politykom. Zainteresuj się na co idą nasze podatki , a nie bzdurnym 1 euro. Sport powinien być wolny od polityki . Dziwią mnie takie zachowania jak ten protest. Co z tego ,że nie przyszliście na mecz. Jakie ma to znaczenie ? Garstka osób zaprotestowała i nie zawitała na trybuny- na pewno to coś zmieni !! Dajcie sobie spokój z tą manifestacją poglądów na stadionie , przenieście to tam gdzie to powinno mieć miejsce . Stadion jest dla kibiców i kibicowania , anie do politykowania. Jeśli tego nie rozumiecie to wszyscy będziemy przez to cierpieć.

 15. matiKKS pisze:

  A podobno uefa jest apolityczna i nagle wycina taki numer. Pisząc o garstce kiboli mówisz o jakiś 15tysiącach czy o innej grupie i liczbie?!

 16. JR (od 1991 r.) pisze:

  omega@: a czym jest wyciąganie od kibiców i klubów 1 euro na islamskich nierobów? To skurwysyństwo pospolite!

 17. Stop Kozojebcom. pisze:

  Na tych co poszli do kotła, powinna czekać ekipa.