Tak Lech strzelał jesienią i w 2015 roku

zwyciestwoPiłkarze Lecha Poznań w całym 2015 roku strzelili łącznie 53 ligowe gole z czego 30 wiosną (18 meczów) i 23 jesienią (21 meczów). Ta rezultat pozwolił Kolejorzowi zdobyć wiosną mistrzostwo, ale jesienią zająć dopiero 6. miejsce, a w tabeli za cały 2015 rok tylko 4. lokatę.

W 2015 roku gole dla Lecha Poznań w lidze zdobyło 16 różnych piłkarzy. Najwięcej trafień (15) zanotował Kasper Hamalainen z czego 7 wiosną i 8 jesienią. Zaraz za nim z 7 golami był Szymon Pawłowski, a z 4 bramkami Darko Jevtić oraz Dawid Kownacki. Wiosną Kolejorz najwięcej goli zdobywał między 41 a 50 minuta oraz 81 a 90 (po 6), a z kolei jesienią najczęściej strzelał między 61 a 70 i 81 a 90 (po 5 bramek). W całym 2015 roku na szczeblu Ekstraklasy lechici najskuteczniejsi byli po 81. minucie zdobywając wtedy aż 11 goli z 53 strzelonych bramek. Poznaniacy najmniej skuteczni byli pomiędzy a 31 a 40 minutą gry (tylko 2 ligowe trafienia w przeciągu 12 miesięcy).