Pierwsze wyróżnienia od tygodni

Po ostatnich dwóch kolejkach znalazło się miejsce w jedenastce weekendu dla piłkarzy Kolejorza. Lechici zostali wyróżnieni po paru tygodniach przerwy, wcześniej poznaniacy zaczęli przegrywać mecze, spadać w ekstraklasowej tabeli i niczym się nie wyróżniali.

Po 7. kolejce w najlepszej jedenastce według Ekstraklasy SA znalazł się Dino Hotić. Bośniak w meczu z Górnikiem Zabrze po wejściu na murawę z ławki rezerwowych zaliczył asystę przy golu na 1:1 a w końcówce świetną interwencją w obronie zapobiegł utracie bramki na 1:2. Z kolei po 8. kolejce w jedenastce weekendu znalazło się miejsce dla Filipa Dagerstala. Szwed w niedzielę rozegrał pierwsze spotkanie w wyjściowym składzie w tym sezonie. 26-letni stoper dobrze spisał się w defensywie i jeszcze strzelił gola na 2:0. Ta bramka była jego pierwszym trafieniem zanotowanym poza krajem, wcześniej Szwed ostatniego gola strzelił we wrześniu ponad 4 lata temu.

W tym sezonie Ekstraklasa SA wyróżniła dotąd 5 różnych piłkarzy Lecha Poznań z czego 4 trafiło do jedenastki danej kolejki. Dino Hotić został wyróżniony już 2 razy.

Lechici wyróżnieni przez Ekstraklasę SA w sezonie 2023/2024:

2 – Hotić (po 2 i 7. kolejce)
1 – Marchwiński (po 1. kolejce)
1 – Pereira (po 3. kolejce)
1 – Dagerstal (po 8. kolejce)

Szymczak (gol 2. kolejki)
Marchwiński (piłkarz i młodzieżowiec lipca)

Według ocen wystawianych przez internautów KKSLECH.com wspomniany Dino Hotić otrzymał „plus lipca”, najlepszy w sierpniu był już. Joel Pereira. Aktualnie wspomniany Hotić pracuje na plus września podobnie jak m.in. Filip Marchwiński czy po niedzieli także Filip Dagerstal.

Plus lipca: Dino Hotić
Plus sierpnia: Joel Pereira
Plus września: ?

O miano najlepszego piłkarza Lecha Poznań w sezonie 2023/2024 walczą na razie Dino Hotić i Filip Marchwińśki. „Marchewa” w TOP3 po meczach (zawodnicy z najwyższą średnią notą) był już 4 razy, za to Dino po 3 spotkaniach miał według głosowań kibiców najwyższą średnią ocenę.

Piłkarze Lecha Poznań, którzy po danym meczu byli wybierani przez internautów KKSLECH.com za najlepszych w sezonie 2023/2024:

3 – Hotić
2 – Marchwiński
1 – Mrozek
1 – Velde
1 – Blazić
1 – Sousa
1 – Dagerstal

Piłkarze Lecha Poznań, którzy po meczach w sezonie 2023/2024 najczęściej znajdowali się w najlepszej trójce według ocen internautów KKSLECH.com:

4 – Marchwiński
3 – Hotić
3 – Pereira
3 – Velde
3 – Mrozek
3 – Milić
2 – Szymczak
2 – Murawski
2 – Czerwiński
1 – Andersson
1 – Blazić
1 – Sousa
1 – Ba Loua
1 – Dagerstal

Lech Poznań do końca września 2023 rozegra jeszcze 2 mecze. W sobotę, 23 września, o godzinie 20:00 podejmie przy Bułgarskiej ekipę Stali Mielec, następnie w czwartek, 28 września o 20:00 powalczy przed własną publicznością z Rakowem Częstochowa.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <