Lechowa młodzież 2023/2024 – tydzień 18

W ten weekend do gry w rundzie wiosennej wróciły kolejne młodzieżowe drużyny Lecha Poznań, które odniosły komplet zwycięstw. Piłkarskiej wiosny 2023/2024 nie rozpoczęli jeszcze tylko juniorzy starsi Kolejorza broniący w tym sezonie tytułu Mistrza Polski do lat 19.

II-liga:

Na fali wznoszącej w II-lidze są obecnie rezerwy Lecha Poznań, które w ostatnich 4 kolejkach zdobyły aż 10 punktów. Podopieczni Artura Węski w ten weekend pokonali na wyjeździe Skrę Częstochowa 2:0 zwyciężając 2 raz z rzędu. Niebiesko-biali niespodziewanie zajmują wysoką 6. pozycję barażową mając już 8 punktów przewagi nad strefą spadkową do III-ligi.

CLJ U-19:

Lech Poznań U-19 to jedyny z najstarszych juniorskich zespołów Lecha Poznań, który jeszcze nie rozpoczął rundy wiosennej. Mistrzowie Polski do zmagań wrócą w niedzielę, 10 marca, kiedy na wyjeździe spotkają się z Cracovią. Kolejorz trenowany przez Bartosza Bochińskiego aktualnie lideruje w CLJ mając 9 oczek więcej do Legii.

CLJ U-17:

W ten weekend udanie rundę wiosenną zaczęli juniorzy młodsi Lecha Poznań z grupy zachodniej. Gracze Karola Bartkowiaka pokonali u siebie GKS Tychy 1:0 zajmując cały czas 2. lokatę z dwupunktową stratą do liderującego Śląska Wrocław. W sobotę o 14:00 niebiesko-biali powalczą na wyjeździe z będącą w strefie spadkowej Wartą Poznań.

CLJ U-15:

Inaugurację rundy wiosennej 2024 mają za sobą trampkarze starsi Lecha Poznań, którzy po sobotniej wygranej nad FASE Szczecin 4:0 od razu zostali pierwszym liderem grupy B. W 2. kolejce zawodników Damiana Sobótki czeka wyjazdowy mecz z beniaminkiem Sportową 13 Poznań (sobota, 9 marca, godz. 11:30).

I-liga kobiet:

W niedzielę, 3 marca nie zawiodły lechitki z I-ligi kobiet. Piłkarki Alicji Zając pokonały na wyjeździe Legię Ladies 1:0, przez co umocniły się na bezpiecznym 8. miejscu (10 punktów przewagi nad strefą spadkową). Legia zimą zastąpią SWD Wodzisław Śląski, a więc klub, który jesienią nie zdobył żadnego punktów i wycofał się z rozgrywek. Teraz Lech Poznań UAM podejmie sąsiadujący KKP Bydgoszcz. Mecz z tym rywalem odbędzie się w sobotę, 9 marca o 12:00 na Morasku (ul. Zagajnikowa).

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2023/2024 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Olimpia Elbląg 2:1
II-liga: Skra Częstochowa – Lech II Poznań 0:2
CLJ U-17: Lech Poznań – GKS Tychy 1:0
CLJ U-15: Lech Poznań – FASE Szczecin 4:0
I-liga kobiet: Legia Ladies – Lech Poznań UAM 0:1

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech Poznań – Radunia Stężyca (niedziela, 10 marca, godz. 13:00)
CLJ U-19: Cracovia Kraków – Lech Poznań (niedziela, 10 marca, godz. 12:00)
CLJ U-17: Warta Poznań – Lech Poznań (sobota, 9 marca, godz. 14:00)
CLJ U-15: Poznańska 13 Poznań – Lech Poznań (sobota, 9 marca, godz. 11:30)
I-liga kobiet: Lech Poznań – KKP Bydgoszcz (sobota, 9 marca, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz