Debiut nowych ławek

W lutym na ENEA Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu rozpoczął się demontaż starych ławek rezerwowych pamiętających jeszcze czasy Euro 2012 i montaż nowych. Nowe ławki dla piłkarzy rezerwowych oraz trenerów zadebiutowały podczas piątkowego meczu Lecha Poznań z Wartą Poznań.

W celu wybudowania nowych ławek pogłębiono teren znajdujący się po bokach od tunelu prowadzącego na murawę. Nowe ławki rezerwowych mają po 19 miejsc, a zatem pomieszczą trenerów Lecha Poznań i drużyn przeciwnych, wszystkich członków sztabów szkoleniowych czy rezerwowych zawodników. Należy pamiętać, że od pewnego czasu kadry meczowe mogą liczyć nie 18 a 20 nazwisk, a przy okazji meczów w europejskich pucharach na ławce rezerwowych może usiąść nawet 12 piłkarzy.

null
null

Nowe ławki rezerwowych na stadionie Kolejorza zmieszczą wszystkie osoby, które powinny się na nich znaleźć. Trenerzy czy piłkarze siedzący na ławkach obserwują teraz mecze z bardzo niskiej perspektywy i z dwóch rzędów. Nowe ławki na naszym obiekcie są przystosowane do wymagań, jakie stawia współczesny futbol. Członkowie sztabów szkoleniowych mają dostęp do internetu oraz do prądu mogąc podłączyć m.in. laptopa, by oglądać powtórki akcji.

null
null

Warto przypomnieć, że w 2024 roku nie zabraknie innych prac na stadionie a nawet dwóch dużych imprez. W budżecie Poznańskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji na ten roku znalazło się 5 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na prace remontowe na stadionie Miejskim. W najbliższych miesiącach ma dojść m.in. do remontu posadzek, modernizacji elementów żelbetowych (konstrukcja stadionu), modernizacji telebimów oraz do czyszczenia membrany. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się poszczególne prace, w tym kiedy zacznie się czyszczenie membrany (koszt to około milion złotych) czy wymiana telebimów, które mają widoczne uszkodzenia matrycy.

null
null

W piątek średnio wyglądała murawa, która była grząska i momentami nierówna przez dużą ilość piasku zalegającego na płycie boiska. W tym sezonie Lech Poznań rozegra u siebie jeszcze tylko 4 mecze (2 w kwietniu oraz 2 spotkania w maju). Później odpowiednio 15 i 16 czerwca na środku płyty obiektu przy Bułgarskiej koncert zagra Dawid Podsiadło. Oba wydarzenia muzyczne zgromadzą po kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy wykupili już bilety.

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Komarny pisze:

    Heh, nie rozumiem dlaczego – poza „tradycją” – ławki są na poziomie murawy albo wręcz poniżej. W gruncie rzeczy trenerzy lepiej widzieliby co się dzieje na boisku oglądając pirackiego streama na telefonie z półminutowym opóźnieniem.

    A poza tym Warta powinna grać swoje mecze na Bułgarskiej, a dla odmiany rezerwy Lecha w ogródku.

  2. Bigbluee pisze:

    Jest dostep do netu i widze tablet tam jest i tv wiec dobrą praktyka byłoby odpalic live komentarze z kkslech na tych ekranach i by wiedzieli co sie dzieje na boisku i jakie zmiany robic 🙂

Dodaj komentarz