Większy nadzór działań

Pod koniec lutego 2024 roku powiększyła się Rada Nadzorcza klubu KKS Lech Poznań poszerzona o dwie nowe osoby, które wcześniej nie miały styczności z profesjonalnym futbolem. Zmiany w Radzie Nadzorczej zachodzą bardzo rzadko, dlatego warto je odnotować.

Jesienią zeszłego roku zarząd KKS Lech Poznań złożył w KRS sprawozdanie finansowe za rok obrotowy dostępne -> TUTAJ, w którym poinformował m.in. o członkach Rady Nadzorczej. Rada Nadzorcza KKS Lech Poznań na koniec czerwca 2023 roku pracowała w składzie: Jacek Rutkowski (przewodniczący), Maja Rutkowska, Tomasz Rynarzewski, Michał Rakowski oraz Marcin Bilik.

Niedawno ten ostatni członek Rady Nadzorczej po wielu latach odszedł z Lecha Poznań. Marcin Bilik to bliski znajomy oraz współpracownik dawnego właściciela Kolejorza, Jacka Rutkowskiego, Bilik jeszcze kilkanaście miesięcy temu był wiceprezesem ds. operacyjnych w Amice oraz wiceprezesem tej firmy. Pozostali członkowie Rady Nadzorczej pozostali w Lechu Poznań i wciąż nadzorują pracę zarządu Kolejorza, a w lutym do rady dodatkowo dołączyli Tomasz Kobierski oraz Robert Juszkat.

Tomasz Kobierski w tym roku skończy 50 lat. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu oraz studia menedżerskie Advanced Management w IESE Business School w Barcelonie. Jest prezesem firmy Centrex International Exhibition Statistics Union, a także Międzynarodowych Targów Poznańskich pełniąc wspomnianą funkcję od 4 lat. Nowy członek Rady Nadzorczej KKS Lech Poznań jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Targów Lublin oraz członkiem Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do obróbki drewna.

Drugim członkiem został w lutym Robert Juszkat. To prof. dr hab. medycyny, kierownik Katedry Radiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiegow Poznaniu i jeden z najbardziej znanych poznańskich lekarzy, który dodatkowo kibicuje Lechowi. Juszkat to również członek towarzystw naukowych, w tym m.in. Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Cardiovascular and Interventional Radiological Society of Europe. Ceniony specjalista na co dzień zajmuje się przede wszystkim leczeniem nowotworów układu naczyniowego, w tym tętniaków aorty piersiowej i brzusznej.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza sytuacja za kadencji obecnego właściciela Lecha Poznań, kiedy w Radzie Nadzorczej zasiadają ludzie z innych branż, medycyny czy nauki. Dawniej Radę Nadzorczą Kolejorza tworzył m.in. prof. dr hab. Stanisław Lorenc, który zmarł w 2020 roku czy dr Zygmunt Waśkowski.

Obecna Rada Nadzorcza KKS Lech Poznań (marzec 2024):

Jacek Rutkowski (przewodniczący)
Maja Rutkowska
Tomasz Rynarzewski
Michał Rakowski
Tomasz Kobierski
Robert Juszkat

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Zbychu pisze:

    To będzie więcej reklamy na słupach ogłoszeniowych. No, chyba że po wyborach zmieni się układ sił na targach.

  2. mario pisze:

    prezes MTP jest jednocześnie przewodniczącym RN Targów Lublin? Jeśli to nie spółka córka to ciekawa sytuacja…
    A poza tym zawsze byłem wrogiem, by funkcje nadzorcze sprawowali ludzie nie znający się na danej branży i jej specyfice.

Dodaj komentarz