Mansimov czyli dobroczyńca Khazaru i kibic Besiktasu

Już za trzy dni Lech Poznań zagra na Bułgarskiej z Khazarem Lankaran, który budżetem, a ostatnio nawet kadrowo na pewno nie odstaje od Kolejorza. Wszystko dzięki dobroczyńcy azerskiego klubu będącym wielkim fanem piłki nożnej.

> Party Poker <


Mubariz Mansimov urodził się w 1968 roku w stolicy Azerbejdżanu, Baku i jest znanym w tamtym rejonie świata biznesmenem mającym także tureckie obywatelstwo. 44-letni Mansimov jest założycielem Palmali Group of Companies będącej głównym sponsorem Khazaru Lankaran, który zresztą w 2004 roku założył sam Mansimov.

Azerski przedsiębiorca kocha futbol i wie, że jeśli chce osiągać sukcesy nie może liczyć tylko na klubową młodzież. Tym samym Mansimov pełniący rolę honorowego prezesa rywala Kolejorza ładuje w swój klub coraz to więcej pieniędzy. Na razie wystarcza to tylko na sukcesy na krajowym podwórku, lecz ambicje Khazaru Lankaran są coraz to wyższe.

44-latek swego czasu chciał nawet ściągnąć do Lankaranu Miroslava Klose, jednak nie wszystkim piłkarzom zależy na pieniądzach. Bez względu na to Khazar i tak rośnie w siłę, a obecność w tej drużynie byłych zawodników Romy czy Benfiki mówi sama za siebie. Mubariz Mansimov grosza nieskąpi i Khazar już teraz dysponuje składem porównywalnym do Lecha.

Co ciekawe azerski biznesmen będący niezwykle popularny w Turcji jest również właścicielem obiektu Lankaran City Stadium, który też wybudował za własne pieniądze. Dodatkowo jego firma finansuje jedną z azerskich telewizji oraz stację radiową. Szacunkowy majątek Mansimova wynosi około 1,3 miliarda dolarów, zatem dla wielu przedsiębiorców jest to cyfra nieosiągalna.

Warto również zaznaczyć, że Mubariz Mansimov jest także kibicem Besiktasu Stambuł. Co ciekawe Azer regularnie przychodzi nie tylko na domowe spotkania Khazaru Lankaran, ale również jeździ na niektóre wyjazdy. Bogaty Azer pojawił się nie tak dawno w Estonii przy okazji spotkania Kalju – Khazar. Wówczas w towarzystwie swoich przyjaciół obejrzał zwycięstwo zawodników z Lankaranu i awans do kolejnej rundy.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com


10 komentarzy

 1. An pisze:

  „Bułgarskiej z Khazarem Lankaran”????

 2. siara pisze:

  a do Poznania przyjedzie zobaczyc kleske swojej druzyny?

 3. An – O co Ci chodzi?

 4. Karoloss pisze:

  An to chyba obcokrajowiec. Widzialem jego wpisy w innym newsie.

 5. ArekCesar pisze:

  Mi się też ten An coś tak kojarzy.

 6. tomasz1973 pisze:

  Po czwartkowym mecz,gdy znów jego klub odpadnie z Lechem /oby!!!/ ,może pokocha /na przekór / Poznań i stwierdzi,że Lech i jego pieniądze podbiją Europę……
  Rozmarzyłem się,dobrze ,że za to nie karzą.

 7. 4o pisze:

  Może użytkownikowi An nie podoba się coś w nazwie naszego azerskiego rywala…

 8. Versoo pisze:

  Przeciwienstwo Rutka

 9. KibicLecha pisze:

  4o – raczej nie, na stronie khazaru w angielskiej wersji pisze sie tak samo

 10. WoodooOoo pisze:

  Zapraszamy do nas 🙂 najlepiej do sponsorowania