Udane dni młodzieży

W minionych dniach kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze juniorskie drużyny Lecha Poznań. Dla młodzieży Kolejorza były to tym razem bardzo udane dni, bowiem Kolejorz wygrał 4 z 5 rozegranych spotkań. Cały czas w kryzysie jest co jedynie zespół juniorów młodszych do lat 17.


W grupie 2 III-ligi odpowiednio 7 i 8 spotkanie z rzędu wygrały rezerwy. Lech II Poznań pokonał w ostatnich dniach u siebie KP Starogard Gdański 2:0 oraz wygrał w niedzielę na wyjeździe z Unią Solec Kujawski 3:0. Rezerwy Kolejorza na 2 kolejki przed końcem są na 4. pozycji z 11-punktową stratą do lidera. W 2 ostatnich meczach lechitów prowadził Rafał Ulatowski. Niebawem Lecha II przejmie już Dariusz Żuraw.

Z kolei w grupie zachodniej CLJ ostatecznie 2. pozycję o 2 oczka za Śląskiem Wrocławiem zajął zespół juniorów starszych. Lech Poznań chcąc awansować do półfinału CLJ U-19 musiał pokonać w sobotę pewny awansu z 1. miejsca Śląsk. Gracze Krzysztofa Kołodzieja nie zawiedli rozbijając wrocławian 5:1 o czym szerzej pisaliśmy w sobotę. 6 i 10 czerwca Kolejorza czeka dwumecz z Legią o którym wkrótce napiszemy.

Za to w grupie B CLJ do lat 17 cały czas w słabej formie są juniorzy młodsi. Lech Poznań, który nie zdobędzie Mistrzostwa Polski U-17 po raz 5 z rzędu tym razem tylko zremisował z Wartą Poznań 0:0. Podopieczni Bartosza Bochińskiego nie umieli już wygrać w 5 kolejnym spotkaniu zajmując tylko 5. lokatę. 10 czerwca zakończą sezon bojem z Błękitnymi Wronki.

Tylko 1 kolejka do rozegrania pozostała już również trampkarzom starszym Lecha Poznań szkolonym przez Huberta Wędzonkę. Lech Poznań do lat 15 zajmie w grupie B drugą pozycję za zwycięzcą Pogonią Szczecin. W ten weekend Kolejorz pokonał u siebie ekipę Football Academy Szczecin rezultatem 5:2.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – KP Starogard Gdański 2:0
III-liga: Unia Solec Kujawski – Lech II Poznań 0:3
CLJ U-19: Lech Poznań – Śląsk Wrocław 5:1
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań 0:0
CLJ U-15: Lech Poznań – Football Academy Szczecin 5:2

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Kotwica Kołobrzeg (sobota, 9 czerwca, godz. 16:00)
1/2 CLJ U-19: Lech Poznań – Legia Warszawa (środa, 6 czerwca, godz. 17:00)
1/2 CLJ U-19 (rewanż): Legia Warszawa – Lech Poznań (niedziela, 10 czerwca, godz. 15:00)
CLJ U-17: Błękitni Wronki – Lech Poznań (sobota, 9 czerwca, godz. 11:00)
CLJ U-15: Wda Świecie – Lech Poznań (niedziela, 10 czerwca, godz. 18:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <