Niebiesko-biały Poznań. Lech – Warta 2:0

O godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 16. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Warty Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 28 derby w historii, 13 w Ekstraklasie, w ekstraklasowych derbach zawsze były gole
null Lech ostatni raz przegrał z Wartą 14 maja 1995 roku (1:2 u siebie)
null Lech wygrał ostatnie 4 ligowe mecze u siebie
null Lech nie przegrał od 24 września, ma serię 8 kolejnych gier na 2 frontach bez przegranej, podczas niej stracił tylko 2 gole

13:36 – Dzień z dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Dziś 28 w historii i 13 ekstraklasowe derby z Wartą, w których liczy się tylko zwycięstwo.

13:36 – Pod stadionem mamy pokaz fajerwerków 🙂

13:36 – Obie drużyny od kilkunastu minut są już na stadionie. Za moment trochę pierwszych zdjęć.

13:39 – W tej chwili jest lepsza aura niż przewidywano. Przede wszystkim nie pada śnieg, mamy lekką mgłę.

13:40 – Za chwilę podamy skład Lecha. Gra dziś Douglas, w środku pola jedna zmiana w porównaniu z przewidywanym składem.

13:45 – Skład Lecha poniżej.

13:47 – null W ramach „Oko na grę” 2 raz w tym sezonie obserwowany będzie Amaral.

13:56 – null

13:57 – Kibiców powitał właśnie spiker przypominając, że czeka nas dziś „futbolowe święto Poznania”.

13:59 – Mimo takich derbów policja i tak ustawiła armatkę wodną pod stadionem.

14:00 – Do derbów godzina. Elementy potrzebne do rozgrzewki obu ekip są już przygotowane.

14:04 – Warta zamurowała dziś dostęp do własnej bramki. Mocne 1-3-6-1, które w czasie meczu będzie pewnie przechodzić na 1-3-5-2.

14:10 – Bramkarze Lecha już na rozgrzewce.

14:13 – null Warto przypomnieć, że bez względu na wynik Lech pozostanie liderem i będzie prowadził już po 14 kolejce z rzędu. Wszyscy wymagamy jednak 3 punktów, dzięki nim udałoby się m.in. uciec Lechii na 5 oczek.

14:16 – Spodziewana frekwencja to dziś około 23 tysięcy kibiców. To wynik powyżej Lechowej średniej tego sezonu i jak na końcówkę listopada – bardzo wysoka frekwencja.

14:25 – Obie drużyny w komplecie na rozgrzewce.

14:42 – Stadion bardzo wolno się zapełnia. W sektorze gości są już pierwsi kibice Warty.

14:46 – Rozgrzewka zakończona. Spiker czyta składy. Za chwilę jeszcze trochę zdjęć z murawy.

14:56 – null

14:58 – Hymn Lecha odśpiewany, Galvanize z głośników, zaczynamy!

17:09 – null Aktualizacja galerii. Doszły zdjęcia oprawy.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Pierwsza akcja Lecha, długie zagranie do przodu i już 6 w obronie. Oj będzie ciężko.
3 min. – Lech od początku w ataku pozycyjnym. Tak będzie wyglądał cały ten mecz.
7 min. – Efektowny rajd Ba Loua na prawej stronie, ale podanie padło już łupem rywala.
10 min. – 10 zmarnowanych minut. Skorża już przekazywał pierwsze wskazówki.
15 min. – Dośrodkowanie Milicia do nikogo.

null 16 – 30 minuta

16 min. – null Co tu się wydarzyło?! Pierwsza akcja Warty i Bednarek dwiema świetnymi interwencjami ratuje Lecha.
20 min. – Strzał Salamona z daleka. Bez zagrożenia.
22 min. – Korner dla Warty, po którym Zieloni mieli niecelny strzał.
27 min. – Ishak zdecydował się na uderzenie z daleka, które bez problemu wybronił Lis.
30 min. – Kilku rezerwowych już się rozgrzewa. Być może będzie zmiana jeszcze w tej połowie.

null 31 – 45 minuta

33 min. – Fatalne zagranie Pereiry do Bednarka. Nasz bramkarz na szczęście zdążył wybić piłkę.
33 min. – null II i III trybuna dzisiaj:

39 min. – Nie gramy nic. Ten dołek w grze, w którym jest Lech od paru spotkań widać dotąd bardzo mocno.
45 min. – W szatni Lecha na pewno będzie gorąco. Nic nie funkcjonuje, Warta broni w 6, nie mamy pomysłu, jak sforsować obronę.
45 min. – Do przerwy 0:0. Ciężko się to ogląda.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Fatalny początek II połowy. Pressing Warty, błąd w wyprowadzeniu piłki, znów ratuje nas Bednarek.
48 min. – Dwie proste straty lechitów w ciągu kilkudziesięciu sekund. To nie jest nasz czas.
51 min. – null Widzów: 22799.
53 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Rzut rożny, Warta wybija piłkę, ale ta wraca w pole karne po wrzutce Pereiry. W polu karnym był Milić i strzelił swoją premierową bramkę dla Lecha!

null Milić
null Pereira

55 min. – null Lech między 46 a 60 minutą strzelił w tym sezonie już 11 goli w tym 10 w lidze. To jest KWADRANS Lecha!
57 min. – Kocioł pod bramką Warty po kolejnym kornerze.
59 min. – Trałka w ostatniej chwili przyblokował podanie Ba Loua.
60 min. – Dwa celne strzały z daleka wyłapał Lis. Lech wreszcie zaczął odważniej napierać na bramkę.

null 61 – 75 minuta

61 min. – null Kartka dla Pereiry.
64 min. – GOOOOOOOOL! 2:0! Dośrodkowanie Kvekveskiriego z rzutu wolnego prosto na głowę Ishaka i jest 2:0!

null Ishak
null Kvekveskiri

66 min. – null Czerwiński za Pereirę.
66 min. – Trwa VAR. Chyba nie będzie gola.
67 min. – A jednak jest gol! Chyba mamy już po meczu.
67 min. – null Amaral zszedł do środka i oddał strzał. Było bardzo blisko 3 bramki.
71 min. – Lech ma pełną kontrolę nad meczem, na boisku zaczęło robić się więcej miejsca. Warta chyba straciła wiarę.
75 min. – null Ramirez za Amarala, Skóraś za Kamińskiego.

null 76 – 90 minuta

76 min. – W Kotle oprawa „Enter the Ultras”. Wkrótce zdjęcia z niej.
76 min. – Dwie akcje. Najpierw Skóraś przegrywa pojedynek 1 na 1 z bramkarzem, po chwili kontra Warty zatrzymana przez Milicia.
80 min. – Niezła indywidualna akcja Ramireza zakończona złym uderzeniem z daleka.
82 min. – Druga połowa w wykonaniu Lecha znów jest lepsza od pierwszej.
82 min. – Kontra Ramireza po której lechita stracił piłkę.
84 min. – null Ishak za Sobiecha, Marchwiński za Ba Loua.
87 min. – Efektowny rajd na lewej stronie nie przyniósł 3 bramki. Warta już kompletnie rozbita.
87 min. – Kolejna akcja akcja prawą stroną po której Marchwiński trafia w poprzeczkę!
90 min. – Jeszcze 4 minuty i Lech wygra 5 z rzędu ligowy mecz u siebie, a także 3 z rzędu derby z Wartą.
90+2 min. – null Kolejna fantastyczna w tym meczu interwencja Bednarka! Byłby piękny gol, gdyby nie on. Wcześniej piłkę stracił Marchwiński.
90+4 min. – KONIEC! Długo łatwo nie było, ale na końcu znów udało się wygrać! Brawa dla Lecha, Poznań jest niebiesko-biały, Kolejorz pozostaje liderem i na pewno będzie nim także po pierwszej grudniowej kolejce. Dziękujemy za uwagę zapraszając na więcej na stronę główną KKSLECH.com. Jeszcze dziś aż 6 materiałów.

null null 16. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, niedziela, 28 listopada, godz. 15:00
null KKS Lech Poznań – Warta Poznań 2:0 (0:0)

null Bramki: 53.Milić 64.Ishak

null Asysty: 1:0 – Pereira 2:0 – Kvekveskiri

null Żółte kartki: Pereira – Kiełb, Kuzimski, Papeau, Szymonowicz

null Widzów: 22799

null Sędzia: Raczkowski (Warszawa)

null Sędzia techniczny: Ostrowski

null Sędziowie boczni: Siejka, Heinig

null Sędziowie VAR: Lasyk, Myrmus

null Lech: Bednarek – Pereira (66.Czerwiński), Salamon, Milić, Douglas – Karlstrom, Kvekveskiri – Ba Loua (84.Marchwiński), Amaral (75.Ramirez), Kamiński (75.Skóras) – Ishak (84.Sobiech).

null Rezerwowi: Mrozek, Satka, Czerwiński, Kozubal, Marchwiński, Murawski, Skóraś, Ramirez, Sobiech.

null Warta: Lis – Szymonowicz, Ivanov, Trałka – Grzesik, Kupczak, Kopczyński, Czyż (62.Kuzimski), Papeau (88.Czyżycki), Kiełb (62.Matuszewski) – Zrelak (88.Sangowski).

null Rezerwowi: Grobelny, Małek, Sangowski, Matuszewski, Burman, Fiedosewicz, Czyżycki, Corryn, Kuzimski.