Artur Rudko w Szachtarze Donieck

Ostatni piłkarz, który latem opuścił Lecha Poznań znalazł sobie nowy klub. W piątek, 1 września Szachtar Donieck zarejestrował do gry Artura Rudko. Mistrz Ukrainy podpisał z bramkarzem roczną umowę.

Artur Rudko trafił do Lecha Poznań latem zeszłego roku. Ukrainiec został wypożyczony z Metalista Charków, wcześniej występował w cypryjskim Pafos. 31-latek swoimi interwencjami doprowadził do wysokiej porażki Kolejorza z Karabachem Agdam 1:5 oraz wyrzucił nas z Pucharu Polski (porażka ze Śląskiem Wrocław 1:3 po fatalnych interwencjach Ukraińca).

Wspomniany pojedynek był ostatnim występem Artura Rudko w pierwszym zespole. Doświadczony bramkarz do końca sezonu 2022/2023 grał już tylko sporadycznie w drugoligowych rezerwach. Latem Rudko formalnie wrócił do Metalista Charków, ale fizycznie szukał sobie nowego klubu. W piątek, 1 września Szachtar Donieck uprawnił Ukraińca do gry, Artur Rudko ma występować w drużynie mistrza swojego kraju przez najbliższy rok.

Niedawno Szachtar Donieck przygotowujący się do startu w Lidze Mistrzów sprzedał do Benfiki Lizbona swojego podstawowego golkipera Anatoliya Trubina. W trwających rozgrywkach ligi ukraińskiej broni Dmytro Riznyk, oprócz niego i teraz Artura Rudko w kadrze Szachtara są jeszcze tylko dwaj młodzi bramkarze z rocznika 2003.

Artur Rudko to szósty i ostatni piłkarz, który po letnim odejściu z Lecha Poznań znalazł sobie nowy klub. Wcześniej po wygaśnięciu umowy/umowy wypożyczenia nowe drużyny znaleźli Gio Tsitaishvili (Dinamo Batumi), Mateusz Żukowski (Śląsk Wrocław), Pedro Rebocho (Khaleej Club), Lubomir Satka (Samsunspor) i w kończącym się tygodniu Dominik Holec (MFK Karvina).

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <





8 komentarzy

 1. leftt pisze:

  I będzie grał z Barceloną, a przynajmniej siedział na ławce. Tak trzeba żyć!

 2. Levin_9 pisze:

  Rudko kontra Lewandowski, z Lecha do ligi mistrzów.

 3. Harnaś pisze:

  Gość ma dobrego agenta

 4. Bart pisze:

  Dolary przeciwko orzechom że wskoczy do bramki i zaliczy takie parady że będziemy przecierać oczy ze zdumienia

 5. Grossadmiral pisze:

  Może ten sam agent go pcha co Muhara 🙂

 6. smigol pisze:

  Jakie szczęście że Lech nie będzie grał z Szachtarem w najbliższym czasie. Jak znam życie Rudko by nam pewnie strzelił kastę.

 7. sorel pisze:

  Każdy jego ruch w bramce Lecha świadczył o jednym: to bramkarski analfabeta… Potencjalnie straciliśmy przez niego miliony… Parodysta. K… Formalnie był on w naszej kadrze chyba do 30 czerwca. Sabotaż!

 8. Ekstralijczyk pisze:

  XD.