Lechowa młodzież 2023/2024 – tydzień 9

W minionych dniach juniorskie drużyny Lecha Poznań rozegrały aż 6 meczów. Nadal dołują rezerwy Kolejorza z II-ligi, atutu własnego boiska nie wykorzystali juniorzy starsi, coraz lepiej idzie za to juniorom młodszym.
II-liga:

Lech II Poznań mający najwięcej straconych goli w II-lidze znowu przegrał notując jednocześnie 4 z rzędu spotkanie bez wygranej. W piątek rezerwy Kolejorza przegrały na wyjeździe z sąsiadem w tabeli i beniaminkiem Stalą Stalowa Wola 1:3. Wynik został rozstrzygnięty już w pierwszej odsłonie, podopieczni Artura Węski pierwszego gola stracili już w 1 minucie. Lech II Poznań zajmuje 16 i spadkowe miejsce w II-lidze tracąc do bezpiecznej lokaty jedno oczko. W niedzielę, 15 października, o godzinie 13:00 podejmie u siebie Stomil Olsztyn.

CLJ U-19:

To nie był udany tydzień dla Mistrza Polski U-19. Lech Poznań najpierw prowadząc u siebie z FC Nantes tylko zremisował w UEFA Youth League rezultatem 1:1 a w weekend było podobnie. Lech Poznań U-19 grający w bardzo mocnym składzie, w którym znalazło się wielu piłkarzy z rezerw prowadząc 2:0 zaledwie zremisował u siebie z Legią Warszawa 2:2. Kolejorz przerwał passę 5 kolejnych zwycięstw w CLJ. Juniorzy starsi Lecha Poznań pozostali liderem, ale mają tylko punkt przewagi nad wiceliderem. W środę o 13:00 podopieczni Bartosza Bochińskiego zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, później w niedzielę o 12:00 powalczą w Szczecinie z miejscową Pogonią.

CLJ U-17:

W grupie zachodniej CLJ U-17 nie zatrzymują się juniorzy młodsi. Gracze Grzegorza Wojtkowiaka wygrali 3 raz z rzędu, tym razem w niedzielę skromnie pokonali na wyjeździe Odrę Opole 1:0. Lech Poznań jest drugi, do prowadzącego Zagłębia Lubin traci już tylko 4 punkty. W sobotę, 14 października, o godzinie 12:00 niebiesko-biali powalczą na wyjeździe z FASE Szczecin.

CLJ U-15:

Lech Poznań U-15 z grupy B CLJ do lat 15 zwyciężył 5 raz z rzędu. Tym razem piłkarze Damiana Sobótki pokonali u siebie FASE Szczecin 5:1 i wciąż prowadzą mając punkt więcej niż Warta Poznań. W piątek w samo południe trampkarze starsi zmierzą się na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska.

I-liga kobiet:

Lech Poznań UAM przegrał 2 raz z rzędu. Tym razem podopieczne Alicji Zając przegrały w niedzielę na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 0:2. Lechitki po 7 kolejkach I-ligi kobiet mają 9 oczek i są na 6. miejscu. W sobotę, 14 października, o godzinie 12:00 zmierzą się na głównej płycie przy Bułgarskiej z drugą w tabeli Polonią Środa Wielkopolska.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2023/2024 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Stal Stalowa Wola – Lech II Poznań 3:1
UYL: Lech Poznań – FC Nantes 1:1
CLJ U-19: Lech Poznań – Legia Warszawa 2:2
CLJ U-17: Odra Opole – Lech Poznań 0:1
CLJ U-15: Lech Poznań – FASE Szczecin 5:1
I-liga kobiet: Skra Częstochowa – Lech Poznań UAM 2:0

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Stomil Olsztyn (niedziela, 15 października, godz. 13:00)
CLJ U-19: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (środa, 11 października, godz. 13:30)
CLJ U-19: Pogoń Szczecin – Lech Poznań (niedziela, 15 października, godz. 12:00)
CLJ U-17: FASE Szczecin – Lech Poznań (sobota, 14 października, godz. 12:00)
CLJ U-15: Polonia Środa Wielkopolska – Lech Poznań (piątek, 13 października, godz. 12:00)
I-liga kobiet: Lech Poznań UAM – Polonia Środa Wielkopolska (sobota, 14 października, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <