Lechowa młodzież 2023/2024 – tydzień 15

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Tym razem nie rywalizował zespół rezerw Kolejorza, z roli faworyta nie wywiązali się juniorzy młodsi, którzy przez remis stracili fotel lidera.

II-liga:

Lech II Poznań w ten weekend nie rywalizował. Przez powołania piłkarzy do reprezentacji narodowych spotkanie z Olimpią Elbląg zostało przełożone na środę, 29 listopada, na godzinę 12:00. Mimo pauzy podopieczni Artura Węski pozostali nad strefą spadkową do III-ligi. Lech II Poznań zajmuje 13. miejsce w II-lidze mając nad kreską 2 oczka przewagi. W sobotę, 25 listopada o 12:00 podejmie u siebie Chojniczankę Chojnice.

CLJ U-19:

Lech Poznań U-19 po remisie z Wisłą Kraków szybko wrócił na zwycięską ścieżkę. Juniorzy starsi Kolejorza prowadzeni przez Bartosza Bochińskiego pokonali w ten weekend u siebie Raków Częstochowa 5:2 i utrzymali fotel lidera w CLJ. Lech Poznań ma 3 oczka przewagi nad Legią Warszawa, w sobotę o 13:00 zmierzy się na swoim boisku z jedenastą Odrą Opole.

CLJ U-17:

W grupie zachodniej CLJ U-17 wpadkę zanotowali podopieczni Grzegorza Wojtkowiaka. Lech Poznań zaledwie zremisował u siebie z broniącą się przed spadkiem Lechią Zielona Góra 3:3 i stracił fotel lidera. Lech Poznań jest drugi, ma 3 punkty przewagi nad Zagłębiem Lubin i oczko straty do Śląska Wrocław. W sobotę o 15:00 juniorów młodszych Kolejorza czeka domowy mecz z Zagłębiem Sosnowiec.

CLJ U-15:

Lech Poznań U-15 z grupy B CLJ do lat 15 wygrał 11 raz z rzędu i przypieczętował triumf w jesiennych zmaganiach. Zawodnicy Damiana Sobótki na koniec rundy jesiennej pokonali na swoim boisku drugą Wartę Poznań 3:0 wyprzedzając „Zielonych” o 6 oczek. Trampkarze starsi Lecha Poznań w 14 kolejkach tylko raz stracił punkty remisując. Jeśli wiosną Kolejorz znowu wygra grupę B, to awansuje do 1/2 finału CLJ U-15.

I-liga kobiet:

Lech Poznań UAM zakończył w niedzielę rundę jesienną w kobiecej I-lidze. Podopieczne Alicji Zając w 11 kolejkach ugrały 13 oczek. Lechitki skończyły jesień na 8. pozycji z 12-zespołowej lidze. Wczoraj bezbramkowo zremisowały na wyjeździe z Trójką Staszkówką/Jelna, ale nie był to ostatni mecz naszych piłkarek w tym roku. W sobotę, 25 listopada, o godzinie 11:00 niebiesko-białe czeka jeszcze domowy mecz w ramach 1/16 finału Pucharu Polski kobiet. Wtedy Lech Poznań UAM podejmie zespół grający w wyższej klasie rozgrywkowej o nazwie APLG Gdańsk.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2023/2024 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

CLJ U-19: Lech Poznań – Raków Częstochowa 5:2
CLJ U-17: Lech Poznań – Lechia Zielona Góra 3:3
CLJ U-15: Lech Poznań – Warta Poznań 3:0
I-liga kobiet: Trójka/Staszkówka Jelna – Lech Poznań UAM 0:0

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Chojniczanka Chojnice (sobota, 25 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-19: Lech Poznań – Odra Opole (sobota, 25 listopada, godz. 13:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec (sobota, 25 listopada, godz. 15:00)
1/16 PP kobiet: Lech Poznań UAM – APLG Gdańsk (sobota, 25 listopada, godz. 11:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <