Wypowiedzi trenerów po meczu

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Johna van den Broma oraz opiekuna gospodarzy Kamila Kuzery na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 17. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, Korona Kielce – Lech Poznań rozegranym w sobotę, 2 grudnia, o godzinie 20:00.
John van den Brom (trener Lecha):„To był specjalny wieczór, który przez lata będzie wspominamy czy pokazywany w różnych telewizjach. Duży szacunek dla piłkarzy obu drużyn, którzy zagrali w trudnych warunkach. Cieszę się z wygranej, ze zwycięstwa po ostatniej porażce z Widzewem.”

„W przerwie mówiłem piłkarzom, że szanuję to, jak radzą sobie na boisku. Po przerwie nie dało się już grać w piłkę. Były rozmowy obu kapitanów na temat warunków, obaj wyrazili chęć dogrania meczu do końca. Dziś nie było opcji, aby przerwać spotkanie, skoro już się rozpoczęło.”

„Adriel Ba Loua doznał urazu, którego pewnie by nie złapał, gdyby nie gra na tej murawie. Wygląda to na poważną kontuzję. Myślę, że ten mecz to lekcja dla ligi, by się zastanowić, czy jest sens grania w takich warunkach.”

Kamil Kuzera (trener Korony):„Dziękuję naszym kibicom za wsparcie dla drużyny i wiarę. Dziękuję też wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozegrania tego spotkania. Przed meczem wiedzieliśmy o warunkach, jakie nas czekają, warunki były takie, jakie były. Wiedzieliśmy też, że musimy dać z siebie wszystko, by zejść z boiska z podniesioną głową i mimo porażki tak było. Porażki się zdarzają, ale daliśmy z siebie wszystko. Taka jest piłka nożna, zdarza się. Mimo porażki nasz zespół dziś mentalnie zyskał.”

„Zrobiliśmy bardzo dużo, aby wygrać z Lechem. Dzisiejsze wydarzenia wzmocnią nas. Chłopaki dali z siebie wszystko, choć ciężko analizować to spotkanie pod względem piłkarskim. Był moment w tym meczu, w którym mogliśmy zdobyć gola, przeciwnik wykorzystał jedną sytuację. Taka jest piłka nożna. Chciałem, aby ten mecz się odbył, bo wszyscy pracownicy zrobili wszystko, aby odśnieżyć boisko. Przed rozpoczęciem zawodów boisko było okej, ja sam wziąłem szuflę, żeby odśnieżać.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. Pawel68 pisze:

  Mecz ten tylko przedłuża Brooma.Licza się 3pkt.Mam nadzieję,że nigdy już nie obejrzę piłki śnieżnej bo w 2 połowie to już była całkowita loteria.Kuzera chciał mecz grać bo za odśnieżanie miał zagwarantowaną premię.Broom chciał grać bo może psim swędem coś wpadnie i utrzyma posadę na następny mecz…I udało się…

 2. mario pisze:

  1 komentarz, jak nigdy

 3. Olo pisze:

  Ponieważ na takim boisku nie można było stosować żadnej taktyki, to taka sytuacja bardzo odpowiadała Bromkowi.

 4. bas pisze:

  Kuzera nalegał żeby grać bo liczył na chaos i że indywidualne umiejętności Lecha w takich warunkach nie będą miały znaczenia. Niestety pomylił się bo właśnie technika Velde pozwoliła wygrać.

 5. tomasz1973 pisze:

  Po raz pierwszy zgodzę się z czymś z Bromem, mianowicie „Myślę, że ten mecz to lekcja dla ligi, by się zastanowić, czy jest sens grania w takich warunkach.”

Dodaj komentarz